پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار دهقان: حمایت از جبهه مقاومت افتخار ماست/ توان موشکی ایران لرزه بر اندام دشمنان انداخته است/ از ابتدا به آمریکا اعتماد نداشتیم
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران اسلامی امروز مفتخر است که کمک‎های خود را به جبهه مقاومت ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار حسین دهقان بعدازظهر امروز در یادواره ۱۰ شهید مدافع حرم استان همدان در نهاوند این شهر را شهر عمل، جهاد، شهادت، صبر و ایثار و مقاومت دانست و اظهار کرد: مردم نهاوند نخستین کسانی بودند که بر ضد رژیم ستمشاهی مبارزه کردند.

وی با بیان اینکه شهرستان نهاوند در دوران قبل از انقلاب با تقدیم شهدای گروه انقلابی ابوذر و بعد از انقلاب نیز با تقدیم ۸۵۰ شهید نقش اساسی در ایجاد و استمرار جمهوری اسلامی ایفا کردند، خواستار توجه به این شهرستان شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌با اشاره به نقش رزمندگان و فرماندهان همدان و نهاوند در عملیات مرصاد و سرکوب منافقان، این مهم را افتخار بزرگی برای این دیار دانست.

وی با بیان اینکه سردار همدانی نگین شهدای مدافع حرم در دفاع از حریم ولایت و آل‌الله بود، ادامه داد: سردار همدانی در مقابل وحشی‌گری‌های تکفیری‌ها ایثار و رشادت‌های بزرگی را خلق کرد.

سردار دهقان حیات همراه با رفاه و آسایش در جامعه را در گرو ایستادگی، مقاومت و دفاع دانست و خواستار توجه به این مهم شد.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، افزود: امروز با وجود تلاش دشمنان برای سرنگونی کشور سوریه این کشور از قدرت بالایی برخوردار است.

سردار دهقان گفت: حرف قانونی ایران اسلامی به کشورهای زورگو و مستکبر و در رأس آنها آمریکا که نماد کامل حکومت طاغوت است این است که بگذارید کشورهای منطقه سرنوشت‌شان را خود تعیین کنند.

وی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان و مظلوم سوریه، عراق، یمن و بحرین و… چیزی جز استقلال نمی‌خواهند، افزود: این کشورها قیم نمی‎خواهند.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه امروز ساکنان این کشورها تشنه امنیت هستند، در ادامه با اشاره به علت حضور مدافعان حرم از ایران اسلامی در کشور سوریه افزود: طبق قوانین بین‌المللی هر کشور مسلمانی که مورد ظلم کشوری متخاصم و یا گروهی خرابکار قرار بگیرد و از کشوری دیگر تقاضای کمک کند ان کشور می‎تواند تقاضای کشور مورد ظلم قرار گرفته شده را قبول کند.

وی اظهار کرد: به همین علت مدافعان حرم فقط به عنوان مستشار وارد سوریه شده‎اند و برای تشکیل بسیج مردمی آنها را آموزش می‎دهند، در واقع راه چگونگی برخورد و مقابله با دشمن را به آن‌ها نشان می‌دهند.

سردار دهقان با اشاره به کمک‎های اثرگذار ایران اسلامی طی سه سال اخیر به جبهه مقاومت افزود: ایران اسلامی امروز مفتخر است که کمک‎های خود را به جبهه مقاومت ارائه کرده است.

وی تقویت جبهه مقاومت را  مقابله بی‌امان با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دانست و در ادامه با اشاره به جلوگیری کشور عربستان در اعزام حجاج در سال جاری به ان کشور افزود: باعث تأسف است کشوری مسلمان خود را بازیچه دست استکبار جهانی و اسرائیل کرده است.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه توان موشکی ایران اسلامی قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست افزود: ایران اسلامی به عنوان امید همه آزادیخواهان و مظلومان جهانی نیاز به تجهیز و افزایش سیستم دفاعی و موشکی خود دارد لذا افزایش توان موشکی ایران لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.

وی با اشاره به اینکه در بحث برجام ما از همان ابتدا به امریکا اعتماد نداشتیم افزود: ایران اسلامی هیچگاه دست از افزایش توان داخلی خود نمی‌کشد زیرا بر این باور است تا زمانی که ظلم وجود دارد بایستی خود را قوی و قوی‌تر کرد.

سردار دهقان در ادامه با بیان اینکه آیا به گروگان گرفتن، اسارت  و شکنجه افرادی که با اهداف و منافع استکبار مخالف است، معنای رعایت حقوق بشر دارد؟ گفت: اینکه اگر کسی، حال چه مسلمان و چه غیر مسلمان؛ مخالف برنامه و اهداف استکبار باشد، از حقوق انسانی محروم می‌شود با حقوق بشر همخوانی دارد؟!

وی افزود: اگر کسی در آفریقا به دنبال آزادی و برابری حقوق مردم باشد، باید خانه او را خراب کنند و چهار فرزندش را به شهادت برسانند؟ خودش را هم در زندان محبوس کرد؟ کجای این آزادی و دموکراسی است؟

وزیر دفاع با بیان اینکه غرب با شعارهای فریبنده می‌خواهند آنها را به عنوان ارزش به دیگر کشورها القا کند، تأکید کرد: دشمنان دم از آزادی و تعامل در مناسبات بین‌المللی می‎زنند در صورتی که چنین نیست.

وی اظهار کرد: اگر پرده کشیده شده همراه با زرق و برقی که بر دیگ حریص نظام سلطه کشیده شده، یک لحظه کنار برود، جنبه واقعی آن را نشان داده خواهد شد.

سردار دهقان با بیان اینکه نظام سلطه با بهره‌گیری از عوامل خود و جریان رسانه‎ای چهره دروغین مثبتی را از خود نشان می‌دهد، گفت: نظام سلطه سعی در مخدوش کردن چهره نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی اولین و بدیهی‌ترین حرف ایران اسلامی را این دانست که ملت‎ها حق دارند و باید سرنوشت خود را فارغ از اعمال و اراده نظام سلطه و یا حامیان آن تعیین کنند.

وزیر دفاع خطاب به استکبار جهانی گفت: حرف جمهوری اسلامی این است که نیازی به بزرگی شما نیست مرحمت فرموده ما را رها کنید!

وی خطاب به نظام سلطه تأکید کرد: کسی از شما دعوت نکرده که بیایید؛ حالا که آمده‌اید و می خواهید بمانید تازه می‎گویید جا برای ما تنگ است و دیگران باید اینجا را تخلیه کنند؟!

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز ایران اسلامی را به واسطه وجود شهدای ارزشمندش از کشورهای ابرقدرت در جهان دانست و ادامه داد: نهاوند با تقدیم ۸۵۴ شهید گرانقدر دین خود را به نظام اسلامی ادا کرد.

حسن بهرام‎نیا با اشاره به اینکه بیشترین آمار بیکاری جوانان استان همدان متعلق به نهاوند است، افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم برای احداث پروژه‌های عمرانی و تولیدی در بخش کشت، صنعت و کشاورزی شاهد تحول در بخش تولید و کشاورزی در این شهرستان باشیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از خانواده شهدای مدافع حرم استان در نهاوند و استان همدان قدردانی شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.