پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مزرعه خشخاش در سیمرغ کشف شد+جزئیات
فرماندار سیمرغ از کشف ۱.۵ کیلوگرم مواد مخدر در سال جاری خبرداد و گفت: در این راستا ۷۲ نفر دستگیر و یک مزرعه ۵۰ هزار بوته‌ای خشخاش کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

فرج الله یدالله پور بعدازظهر پنجشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در قائمشهر ادامه داد: چهار مرکز متادون درمانی ۴۴۸ نفر را در شهرستان سیمرغ تحت پوشش داشته و در مرکز بهزیستی این شهرستان هم، ۱۱۴ نفر تحت درمان اعتیاد قرار دارند.

ایمان پویامهر، معاون فرماندار قائم‌شهر هم با اشاره به نبود مراکز آلوده در این شهرستان، گفت: سه مرکز مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر شهرستان، فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر در شهرستان قائم‌شهر، اظهار کرد: ۸۷۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال گذشته و ۱۹۰ کیلوگرم در چهارماهه سال جاری کشف و تعداد یکهزارو ۲۱۶ نفر در سال گذشته و ۸۹۲ نفر در سال جاری دستگیر شدند.

پویامهر از تشکیل کمپین مشاوره در شهرستان خبر داد و افزود: این کمپین در حوزه پیشگیری از اعتیاد و ارتقای مهارت‌های زندگی و مشاوره به خانواده‌ها با همکاری نیروی انتظامی، سپاه، مرکز بهداشت، دادگستری و شبکه بهداشت تشکیل‌شده است.

وی عنوان کرد: در هفته بهزیستی، اولین پایگاه سلامت روان در قائم‌شهر به بهره‌برداری رسید و به‌زودی دومین مرکز هم افتتاح خواهد شد.

فرماندار سوادکوه شمالی، بابیان اینکه این شهرستان کمترین سرانه ابتلا به اعتیاد را داراست، اظهار کرد: با اقدامات مؤثر پیشگیرانه توانستیم ۹۷ درصد جامعه سوادکوه شمالی را از گزند اعتیاد حفظ کنیم.

منصوریان بابیان اینکه ۵۰ درصد از بهبودیافتگان مقاوم‌سازی شدند، گفت: در سال جاری ۱۲۴ نفر در امر مواد مخدر دستگیر و ۲۶۵ مفر در دو اردوگاه بازپروری این شهرستان از دام اعتیاد بهبود یافتند.

در ادامه این نشست، فرماندار شهرستان سوادکوه با اشاره به وجود هشت مرکز فعال ترک اعتیاد و دو سمن، گفت: در سال گذشته ۱۶۰ کیلوگرم مواد مخدر و در سال جاری ۶۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سوادکوه، کشف و ۲۹۴ نفر هم دستگیر شدند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.