پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت الله سید احمد خاتمی در اولین سالگرد شهید روح الله سلطانی بیان کرد:
امنیت امروز کشورمان را مدیون شهید سلطانی ها هستیم/ چرا اتحادیه اروپا باید عبد ذلیل و نظاره گر بدعهدی های آمریکا باشد؟
امام جمعه موقت تهران گفت: افتخار شهر هزارسنگر تا ابد برای شهرستان آمل ثبت است و مردم این شهر در روز ششم بهمن وفاداری و فداکاری خود را نسبت به این نظام نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت الله سید احمد خاتمی، شامگاه پنج‌شنبه در یادواه  سرداران، ۱۰۴۳ شهید شهرستان آمل و نخستین سالگرد شهید روح‌الله سلطانی “معاون عملیات لشگر ۲۵ کربلا مازندران” که در مصلی قدس آمل برگزار شد به  جایگاه علم، جهاد و تقوا در نظام  اسلام اشاره کرد و گفت: در دین یک ارزش فاخر و ستودنی است که شهرستان آمل مفتخر به این امور است.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهرستان آمل علمای بزرگوار و گرانقدری زیاد در طول تاریخ داشت و دارد یاد آور شد: افتخار شهر هزارسنگر تا ابد برای شهرستان آمل ثبت است و مردم این شهر در روز ششم بهمن وفاداری و فداکاری خود را نسبت به این نظام نشان دادند.

 

وی افزود: مردم آمل باید با وجود این علمای بزرگوار سر خود را بالا بگیرند چرا که مفاخر گرانقدری در عرصه علم، تقوا و دفاع مقدس دارند و سرمایه‌های ارزشمندی هستند.
آیت الله خاتمی اشغال سه روزه کشورمان را از هدف دشمن بعثی در جنگ تحمیلی اعلام کرد و افزود: شهدای ما سینه سپر کرده و جان های پاکشان را تقدیم این نظام کردند تا ما اکنون در امن‌ترین کشور جهان زندگی کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ما باید راه شهدا را ادامه داده و سیره این بزرگواران را سرلوحه امور خود قرار دهیم متذکر شد: شهیدان با نثار جان‌های خود عزت، استقلال و امنیت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و ما مدیون این عزیزان هستیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری امنیت امروز ایران اسلامی را از برکت خون‌های پاک شهدای دیروز و امروز این مرز و بوم دانست و افزود:  با یک بررسی ساده می‌بینیم در تمام کشور‌های اطراف ایران اسلامی آتش برپا است اما جمهوری اسلامی ایران در وسط این آتش با امنیت کامل ایستاده است.

 

این مسئول با اشاره به فرموده رهبری، شرایط امروز جهان را همانند شرایط جنگ احزاب عنوان کرد و افزود: در جنگ احزاب تمام کفر به جنگ با ایمان در آمدند و با این کار قصد ضربه زدن به اسلام را داشتند و شرایط ۳۷ سال انقلاب اسلامی مانند آن زمان است.

 

سید احمد خاتمی با بیان اینکه ایران به تمام تعهدات خود در خصوص برجام عمل کرد یادآور شد: از آغاز انقلاب اسلامی دنیای کفر در یک طرف و نظام اسلامی در طرف قرار داشت و این بار هم در مسئله برجام هم شاهد عهدشکنی‌های آمریکا هستیم.

 

وی ادامه داد : چرا اتحادیه اروپا باید عبد ذلیل و نظاره گر بدعهدی های آمریکا باشد و در این عرصه سکوت واقدامی انجام ندهد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری صهیونیست را پشت صحنه اداره دولت عربستان دانست و افزود: از نمونه‌های حمایت دولت عربستان از صهونیست، جنگ ۳۳ روزه لبنان و جنگ غزه است و از بی دین‌های عربستانی که در جایگاه حکومت هستند بیش از این انتظاری نمی‌رود.

 

 

وی محارب خواندن کشور های حامی منافقان توسط وزارت خارجه را ضروری اعلام کرد و گفت: وزارت امورخارجه باید هر کشوری را که از منافقان حمایت می‌کند کشور محارب با جمهوری اسلامی ایران تلقی کند.
خاتمی جنایت‌های صدام در ۸ سال دفاع مقدس و زجه‌های این فرد پای چوب دار را از امتحانات الهی دانست و افزود:‌ خداوند در امتحان‌های متعدد نشان داده که پیروزی با ملت ایران است.

 

امام جمعه موقت تهران در ادامه به حرکت بزرگ مردم آمل در خلق حماسه اسلامی ششم بهمن ۱۳۶۰ اشاره کرد و گفت: مردم آمل در بهمن ماه سال ۶۰ با ایجاد یک هزار سنگر و تقدیم ۴۰ شهید، برای همیشه طومار کمونیست‌ها را در هم پیچیدند.

 

وی ولایت‌مداری و همراه با ولایت بودن را لازمه نظام اسلامی دانست، یادآور  شد: افراد نباید شعار ولایت سر دهند زیرا شعار بدون عمل فایده‌ای ندارد.

 

آیت الله سید احمد خاتمی در پایان سرنوشت امروز ملت ایران را به خاک مالیدن بینی استکبار عنوان کرد و افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اطمینان دارم در این جنگ پیروز هستیم آنها را به ذلت‌ می‌کشانیم هرچند نباید در این مسیر به خود خستگی راه دهیم و باید در این مسیر ثابت‌ قدم باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.