پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

لطفا پس از خواندن، همسرتان را سورپرایز کنید!
خرید یک شاخه گل دو هزار تومانی همراه با لبخند و تشکر می تواند تا آخر عمر برای شما پس انداز داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

متاسفانه یکنواختی در زندگی زن و شوهرهای ایرانی بسیار وجود دارد و هیچ کدام حاضر نیستند، تغییر همراه با هیجان در زندگی خود به وجود بیاورند و یک جورایی از سر غرور و لجبازی از سر خود پس می زنند. «سورپرایز» اصطلاحی است همراه با هیجان مثبت که به طرف مقابل القا می شود. به راستی در طول هفته چند بار، همسر خود را با کمترین هزینه مثل خرید گل یا کتاب یا حتی استفاده از کلمات «دوستت دارم» و «عاشقتم»، سورپرایز می کنید؟

به یک زن و شوهری گفتیم چند بار در هفته همدیگر را سورپرایز می کنید و در جواب گفتند سورپرایز چی هست؟ که بگیریم… به هر حال چقدر خوب است که یاد بگیرید، هرازگاهی همسر خود را بدون در نظر داشتن سالروز تولد و سالگرد ازدواج و هر مناسبت دیگری سورپرایز کنید. به همین خاطر لطفاً بعد از خواندن کامل متن مصاحبه، همسرتان را به هر طریقی که شده «سورپرایز» کنید. آن وقت نتیجه ایده آلی از این عمل خود می گیرید که چند سال و شاید هم تا آخر عمر شارژ باشید و محبت دو چندان ببینید. باورتان نمی شود لطفاً امتحان کنید… برای اینکه واژه «سورپرایز» و نحوه انجام آن را بیشتر بدانید، به سراغ یکی از مجرب ترین روانشناسان کشور رفتیم و نظر آقای رامین دلفان آذری را در مورد این رفتار زیبا دانستیم که تقدیم تان می شود:

از حالت یکنواختی در بیایید

وقتی از آقای رامین دلفان آذری پرسیدیم که چه کنند زوج های جوان که از یکنواختی خارج شوند و به همدیگر سورپرایز هدیه کنند، گفت: یکی از عواملی که باعثمی شود یک عشق شدت بگیرد، فرار از یکنواختی می باشد. متاسفانه زندگی زن و شوهرهای ایرانی یکنواخت شده است. کیف کردن و سرحالی یک آقا یا خانم در بیرون از محیط خانه است و وقتی هم که وارد خانه می شوند، طبق روزمرگی و روند زندگی هر روزه خود، رفتار و گفتار می کنند و به این روش عادت کرده اند و هیچ تغییر و تحول مثبتی در زندگی شان دیده نمی شود و خروجی این رفتار غلط، در بین زن و شوهرها منجر به طلاق عاطفی در زندگی شان می شود. برای اینکه دچار چنین وضعی نشویم، بیاییم با اعمال یکسری رفتارهای هیجان آور طرف مقابل مان را شاد کنیم که اصطلاحاً به آن «سورپرایز» می گویند. سورپرایز به معنای یک اتفاق ناگهانی و خوشایند است و یکی از هیجانی ترین اعمالی که باعثمی شود به طرف مقابل احساس خوبی دست بدهد سورپرایز کردن است.

سورپرایز تا ابد ماندگار است

سورپرایز کردن صحبت ۱۰ یا ۲۰ دقیقه زمان نیست. بلکه خاطره قشنگی که از سورپرایز می ماند مهم است. شما ممکن است به مناسبت تولد همسرتان، بارها کادو، حتی گران قیمت خریده باشیدکه همسرتان را خوشحال کرده باشید و از ذهن تان هم پاک شده باشد، ولی محال است بدون در نظر گرفتن مناسبتی، کادویی حتی کوچک برای همسرتان هدیه داده باشید که او فراموش کرده باشد. بنابراین خاطره سورپرایز کردن ماندگار است.

شخصیت همسرتان را بشناسید

«سورپرایز»، آقا و خانم ندارد، ولی از نظر جنسیتی، معمولاً خانم ها طرفدار پروپاقرص این عمل زیبا هستند و معمولاً دوست دارند از سوی محبوب شان سورپرایز شوند. در مبحث«سورپرایز»، اولین قدم آن است که بدانیم همسرمان دارای چه شخصیتی می باشد. اگر همسر شما دیداری است بهتر است کادویی بخریم که نمودار بیرونی بسیار جذابی برای طرف داشته باشد. یعنی فرد با دیدن کادو که به طور غیر منتظره به او هدیه می شود احساس بسیار لذت بخشی را پیدا کند، یا ممکن است، همسر شما شنیداری باشد که می توان با گفتن جمله یا کلمه ای عاشقانه او را به اوج ببرید… بنابراین اولین قدم، این است که بدانید همسرتان از چه چیزهایی خوشحال یا ناراحت می شوند؟

بدون برنامه ریزی همسرتان را سورپرایز کنید

خیلی ها فکر می کنند در سورپرایز کردن حتماً باید به واسطه مناسبتی، همسرشان را سورپرایز کنند، یا از قبل برنامه ریزی باید داشته باشند در حالی که فلسفه سورپرایز این است که به طور غیر منتظره کاری کنید تا همسرتان هیجان زده شود. به طور مثال یک آقا می خواهد روز چهارشنبه به همسر خود زنگ بزند و به همسرش پیشنهاد شام در یک رستوران را بدهد، یا به منزل بیاید و از همسر خود بخواهد به منزل پدر خانم خود بروند. یا با خرید یک شاخه گل به دیدار همسر خود بیاید. بنابراین حتماً نباید مناسبتی یا برنامه ریزی خاصی در این زمینه داشته باشند.

هزینه کم، نیت صادق

خیلی ها فکر می کنند در سورپرایز کردن حتماً باید برای آن هزینه هنگفتی کنند، در حالی که من مطمئنم بسیاری از زوجین، زمانی سورپرایز برایشان جذاب است که سادگی و قشنگی عمل را ببینند. هدیه کردن یک شاخه گل با تزئین بسیار زیبا شاید برای یک خانم ایرانی بهتر از یک میلیون تومان پول داخل پاکت باشد. چون این خانم متوجه می شود که همسرش برای این کار وقت و سلیقه گذاشته است. بنابراین نیت طرف مقابل برایشان اهمیت پیدا می کند. بنابراین سورپرایز، همیشه همراه با هزینه کردن نیست! استفاده از کلمات اعجازانگیز هم خود می تواند زیبا و جذاب باشد. کلمات «دوستت دارم، عاشقتم، به یادتم، به تو افتخار می کنم» که غیر منتظره بیان شود، می تواند بسیار طرف مقابل را به وجود در بیاورد. بیان این کلمات نه هزینه و نه نیاز به زمان دارد و شما به راحتی می توانید با گفتن این کلمات همسر خود را سورپرایز، شاد و هیجان زده کنید.

کم، ولی با هیجان سورپرایز کنید

در «سورپرایز» آنچه که اهمیت دارد کیفیت عملکرد است. بدین منظور که زیادی این رفتار هم خوب نیست. یعنی اگر، یک آقا یا خانمی، مدام و هر روز همدیگر را هیجان زده و سورپرایز کنند، دیگر آن جذابیت کار از بین می رود و همین امر، موجب یکنواختی می شود و طرفین، این حرکت را وظیفه می دانند، در حالی که خوب است هرازگاهی، طرفین همدیگر را غافلگیر کنند، در غیر این صورت، دیگر لذت بخش نخواهد بود.

آقا غرورت را کنار بگذار

این روانشناس می گوید: خیلی از آقایان اعتقاد دارند به خاطر غروری که دارند، نمی توانند همسرشان را سورپرایز کنند. باید بگویم این کار می تواند در قالب عملیاتی و بدون کلام باشد و به تدریج شدت آن بیشتر شود، قاعدتاً این نیاز به تمرین و ممارست دارد. به طور مثال یک آقایی ممکن است از دادن کادو به همسر خود خجالت بکشد، توصیه ما این است که این آقا به جای خرید کادو، در طول روز، با همسر خود تماس بگیرد و فقط حال او را جویا شود. این باعثمی شود تا همسر این فرد، احساس اهمیت و مهم بودن کند. در مرحله بعدی این آقا می تواند برای خانم خود، یک شاخه گل بخرد و تقدیم کند و در مراحل بعد احساسات زبانی و کلامی خود را همراه با رفتاری بامزه جلوه گر کند… پس نیازی نیست حتماً از همان ابتدا، این کار را با شدت انجام دهند و می توانند مرحله به مرحله پیش بروند.

همسرتان را جلوی چشم بچه ها سورپرایز کنید

متاسفانه خیلی از خانواده ها سورپرایز کردن همسر خود را به دور از چشم بچه های خود انجام می دهند و این کار را عقلانی و صلاح می دانند، در حالی که توصیه ما روانشناسان این است که جلوی چشم فرزندان خود، سورپرایز کنید تا فرزندتان این صحنه های زیبا و جذاب را ببینند، او هم یاد بگیرد و در آینده همسر خود را سورپرایز کند. ولی متاسفانه این روش در فرهنگن ما از آن تعبیر خوبی نمی شود و آن را بی حیایی می دانند. در حالی که وظیفه والدین است که با ثابت کردن به یکدیگر، به طور غیر مستقیم به فرزندان خود بیاموزند که این گونه در آینده رفتار کنند.

۲ هزار تومان بده، یه عمر پس انداز کن

این یکی از نعمت های زیبای خداوند است که افراد در مناسبت های گوناگون به یکدیگر هدیه می دهند. خانم های ایرانی علاقه زیادی به گل و هدیه گرفتن دارند. توصیه ما به آقایان این است که هم سر چهارراه ها، هم مغازه ها و کیوسک ها گل بسیار فراوان است. هفته ای یک بار هم که شده، برای همسر خود گل بخرند و با لبخند حاکی از عشق و رضایت تقدیم شان کنند، این کار دوستی و عشق دو چندان می آورد. من خودم به شخصه یک بار از سر چهارراه گل خریدم، تا نزدیک به محل کارم، هر فردی که از روبروی من رد می شد به من لبخند می زد. گل آنقدر زیبایی دارد که لبخند و موج مثبت را به میان می آورد. بنابراین خرید یک شاخه گل ۲ هزار تومانی و هدیه کردن بدون در نظر گرفتن مناسبت همراه با لبخند و تشکر می تواند تا آخر عمر برای شما پس انداز بهینه و ایده آل داشته باشد.

وسط هفته رستوران و پارک بروید

معمولاً در فرهنگ ما رسم است که در روزها و مناسبت های خاصی، افراد به مهمانی یا سفر بروند، همان طور که گفته شد بعضی مواقع لازم و جذاب و خوشایند است که از چارچوب خارج شد و هیجانی رفتار کرد. به طور مثال، رستوران رفتن، حتماً نباید شب جمعه باشد… شب های جمعه، معمولاً رستوران ها شلوغ است. در حالی که اوایل یا وسط هفته همه زن و شوهرها می توانند با همدیگر به رستوران بروند و بعد هم کمی پیاده روی کنند. نکته ظریف آنکه، خیلی ها همواره با فرزندان خود بیرون می روند، بعضی وقت ها هم زن و شوهرها می توانند بدون بچه های خود، به پارک و رستوران بروند.

و در پایان

در پایان آنکه، کاری نکنیم که دیگر دیر شده باشد… یکنواختی در زندگی ممکن است لطمه بدی و آسیب زننده ای به همراه داشته باشد. هرازگاهی با آنچه که گفته شد همسر خود را سورپرایز و هیجان زده کنید تا از زندگی لذت بیشتری ببرید.

لطفاً تو ذوق نزنید

اما یک نکته بسیار مهم، هیچ وقت همسر خود را به واسط سورپرایزی که شما را کرده است ضایع نکنید، حتی اگر باب میل و سلیقه شما نبوده باشد، چون به شدت طرف مقابل ضربه روحی می بیند. به طور مثال اگر یک آقایی به خانم خود، ادوکلنی هدیه داده است که مورد پسند خانم نبوده است، خانم درست نیست که بگوید برو از سلیقه مردای دیگر یاد بگیر، یا این چیه که برای من خریدی؟ این رفتار نباید وجود داشته باشد. مهم این بوده که طرف مقابل برای شما وقت گذاشته است و این هدیه را به خاطر ارزش وجودی شما خریده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.