پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سه افسر پلیس دیگر در شهرهای مختلف آمریکا هدف قرار گرفتند
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند از زمان تیراندازی مرگبار به بیش از ۱۰ افسر پلیس در شهر دالاس، دستکم 3 مأمور پلیس دیگر هم در شهرهای دیگر آمریکا هدف قرار گرفته و زخمی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رسانه‌ها و مقامات آمریکایی از تیراندازی به حداقل سه مامور دیگر پلیس در شهرهای مختلف این کشور خبر دادند. بنا بر این گزارش‌ها، این حملات تنها ساعاتی پس از کشته و زخمی شدن دستکم ۱۲ مامور پلیس در شهر دالاس، صورت گرفته است.

به دنبال کشته شدن دو سیاه پوست آمریکایی توسط نیروهای پلیس، بار دیگر شهرهای مختلف به صحنه اعتراضات علیه تبعیض نژادی در آمریکا تبدیل شده است.

همزمان با این اعتراضات، سرکوب آن‌ها توسط نیروهای مامور پلیس آمریکا هم ادامه یافته است. در بحبوحه این اعتراضات، پنج مأمور و افسر پلیس شهر دالاس آمریکا در تیراندازی افراد مسلح کشته و ۷ نفر هم زخمی شدند.

حالا خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر داده که ساعاتی پس از کشته شدن این افسران در دالاس، به حداقل سه مامور دیگر پلیس در سه شهر دیگر هم تیراندازی شده است.

این خبرگزاری گزارش داده که این سه تیراندازی در تنسی، میسوری و جورجیا انجام شده و سبب زخمی شدن سه افسر پلیس آمریکا شده است.

مقامات آمریکایی تیراندازی به افسران پلیس در این شهرها را به اعتراضات علیه تبعیض نژادی مرتبط می‌دانند.

در دستکم یکی از این تیراندازی‌ها که در تنسی رخ داده، پلیس خشم از تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان را انگیزه مهاجم اعلام کرده است.

آسوشیتدپرس نوشته است: «مقامات تنسی می‌گویند فردی که در یک بزرگراه اقدام به تیراندازی کرده و افسران پلیس و دیگران را هدف قرار داده، از اتفاقات مربوط به سیاه‌پوستان و افسران پلیس خشمگین بوده است.»

اداره تحقیقات تنسی هم در بیانیه‌ای اعلام کرده است که «لکیم کئون اسکات» ۳۷ ساله که یک سپاه‌پوست است، تنها سفیدپوستان را هدف قرار داده است. در جریان این تیراندازی یک پیک روزنامه کشته و سه نفر از جمله یک افسر پلیس زخمی شده‌اند.

از دو تیراندازی دیگر به سمت نیروهای پلیس جزئیاتی منتشر نشده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.