پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار نقدی: انتصاب افراد براساس انقلابی‌گری و روحیه جهادی نبوده است/ کسانی که حقوق‌های نجومی گرفتند انصاف و وجدان را فراموش کرده‌اند/ احیای اقتصاد روستایی مهم‌ترین وظیفه گروه‌های جهادی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انتصاب‌ها براساس انقلابی‌گری و روحیه جهادی به افراد واگذار نشده است و درحال حاضر ملاک انتصاب مدیران نوع دیگری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز در همایش جهادگران رضوی که در محل تالار همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: امروز در این همایش شرکت کرده‌ایم تا با نام و پرچم حضرت رضا(ع) به مناطق محروم سراسر کشور برویم.

وی افزود: به دلیل نامگذاری اردوهای جهادی به نام حضرت رضا(ع)، از ایشان طلب اخلاص می‌کنیم تا خدمتگزاری ما به مردم رنگ و بوی اهل بیت(ع) بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه مصیبت بزرگ دنیای امروز نفس پرستی است، تصریح کرد: اردوهای جهادی به فکر دیگران بودن را به ما یاد می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: مقدم بودن دیگران بر لذت‌ها و منافع شخصی ضروری است و مشق اردوهای جهادی، متعالی و انسان شدن است و مدینه فاضله ما جامعه شهادی است که همه حرکت‌ها در آن برای رضای خداوند باشد.

وی تصریح کرد: کسانی که با سوءاستفاده از نقص قانون و موقعیت اجتماعی خود حقوق‌های نجومی گرفتند انصاف و وجدان را فراموش کرده‌اند.

سردار نقدی با بیان اینکه انتصاب‌ها براساس انقلابی‌گری و روحیه جهادی به افراد واگذار نشده است گفت: درحال حاضر ملاک انتصاب مدیران نوع دیگری است و کشور زمانی در رشد خودش به تعالی می‌رسد که این روحیه جهادی در همه شئون ما حاکم شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: الگوسازی برای منش و رفتار سرنوشت ساز است، در واقع ارزش‌ها را ابتدا باید در وجود خودمان نهادینه کنیم و سپس در میان محرومان برای تعالی و رشد جامعه تعمیم دهیم.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد درست گروه‌های جهادی بیشتر، نباید فکر کنیم جا برای ما تنگ شده است گفت: در چشم‌انداز گروه‌های جهادی گفته شده به سمتی می‌خواهیم برویم که از هر عنصر جهادی حداقل سالی یک دوره به مناطق محروم بیاید و همه آحاد جامعه جهادی باشند چرا که بسیاری از مشکلات بزرگ اینگونه حل می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: ملت ما در مکتب اهل بیت(ع) رشد کرده و ما باید این ظرفیت‌ها را تقویت کنیم در واقع ملت ما گذشت را از مکتب علی (ع)یاد گرفته ‌این ظرفیت را باید شناخت و استفاده کرد.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: گروه جهادی را نباید ملزم و مختص به نام و نشان کنیم این تفکر را باید نهادینه کنیم تا ماندگار شود.

وی درباره اولویت در عملکرد گروه‌های جهادی گفت: مردم محروم را باید خودکفا کنیم تا هرروز نیازشان به ما کمتر شود و ببینیم چگونه می‌توان اقتصاد آن را رونق داد سپس آن را در اولویت قرار دهیم.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: امروز مسئله حاشیه‌نشینی یکی از بزرگترین کارهای گروه‌های جهادی است و باید بررسی شود که این افراد چه مشکلاتی در روستای خود داشته‌اند که مهاجرت کرده‌اند و سپس برای حل آن مشکل اقدام کنند.

رئیس سازمان بسبج مستضعفین کشور تصریح کرد: احیای اقتصاد روستایی مهم‌ترین وظیفه گروه‌های جهادی است در واقع گروه جهادی اساس اقتصاد منطقه محروم را به حرکت در می‌آورد و محرومیت‌ها را به شکل ضربتی حل کند.

سردار نقدی افزود: نباید گروه جهادی به روش صرفاً سنتی عمل کند، به عبارتی گروه جهادی باید از آبروی خود مایه بگذارد و محصولات روستاییان مناظق محروم را به بازار برساند و عرضه کند.‌

نقدی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت همه اقشار بسیجی در گروه‌های جهادی الزامی است گفت: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویان، پزشکان و غیره ظرفیت بسیاری دارند درحال حاضر بسیج کشاورزی فعال شده‌اند و از امسال گروه‌های بسیجی صنعت فعال می‌شوند و دوره‌های آموزشی آن‌ها شروع می‌شود تا برای سروپا کردن صنعت‌های خوابیده مناطق محروم اقدام کنند.

رئیس سازمان مستضعفین کشور افزود: بسیج همگام با کشاورز هم‌اکنون فعالیت دارد و همراهی با مهندسین کشاورزی، اساتید دانشگاه جهادی و گروه‌های جهادی صنعت امری ضروری لست و امیدواریم فراگیری گروه‌های جهادی در همه شئون را شاهد باشیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.