پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شهید «عباسعلی ناطق‌نوری» قربانی حقوق‌بشر آمریکایی+عکس‌خبر
حادثه تلخ و تروریستی هفت‌تیر 1360 از یادها فراموش نخواهد شد، حادثه‌ای که نظام و انقلاب 72 نفر از یاران وفادارش را از دست داد، اما این انقلاب نه تنها از راهش باز نایستاد بلکه با قدرت به مسیر پر فروزش ادامه خواهد داد، و این حادثه و حوادث مشابه آن سندی بر جنایت‌ها و حمایت‌های مدعیان حقوق بشر در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حزب جمهوری اسلامی از ۲۹ بهمن ۵۷ یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد و اعضای موسس این حزب آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی، آیت‌الله سید علی حسینی خامنه‌ای، حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر، آیت‌ا‌لله اکبر هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی بودند که در هفت‌تیر ۱۳۶۰ طی عملیات تروریستی ۷۲ نفر از یاران امام خمینی(ره) به شهادت رسیدند.

شهید عباسعلی ناطق نوری از دیگر شهدای مازندرانی حادثه تروریستی هفت‌تیر بود که در سن ۴۶ سالگی با داشتن پنج فرزند به مبارزه با دشمنان اسلام پرداخت و با عضویت در هیئت موتلفه اسلامی علاوه بر حوزه تخصصی تحصیلی در بخش علوم قرآنی برای ختثی‌سازی اهداف طاغوتیان و افشای برنامه‌های ساواک فعالیت می‌کرد.

شهید ناطق نوری در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شهر نور انتخاب شد و در خانه ملت نیز از اصالت جمهوری اسلامی دفاع می‌کرد. این شهید در مسئولیت‌های اجرایی خود سرپرستی بنیاد مستضعفان و جانبازان شمال کشور و دادیار دادگاه انقلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس را در سابقه سیاسی خود به ثبت رساند.

شهید ناطق نوری در خانواده‌ای مذهبی و روحانی پرورش یافت و فعالیت‌های خود را در استکبارستیزی ادامه داد تا اینکه یکی از فرزندانش در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

رهبر معظم انقلاب درباره این عملیات تروریستی و منشاء آن می‌فرمایند:

امریکا و بعضى از کشورهاى اروپایى مروج تروریسم هستند

کاملاً واضح است که وقتى دولتى مثل امریکا یا بعضى از کشورهاى اروپایى، از گروهک‌هاى تروریستى که دستشان به خون آحاد ملت آغشته است، حمایت مى‏‌کنند و آنها را در کشورهاى خود راه مى‏‌دهند و پناهنده‏‌ى سیاسى قلمداد مى‏‌کنند، نمى‌‏توانند در ادعاى مبارزه با تروریسم صادق باشند. اینها مروج تروریسم هستند و تروریستها را براى تحقق مقاصد شوم خود، در دامان خویش تربیت مى‏‌کنند.

کسانى که در حادثه‏‌ى هفتم تیر و دیگر حوادث انقلاب به شهادت رسیدند و خونشان ریخته شد، نفوس زکیه‏‌اى از افراد بشر و انسانهاى ممتاز جامعه بودند. در بین اینها، علما و دانشمندان و مبارزان قدیمى و توده‏‌هاى مردم و انسانهاى فداکار و کسانى که براى ملت و کشور و آرمان و انقلابشان فداکارى مى‏‌کردند، وجود داشتند. کشتن آنها طبق کدام میزان از موازین مجاز است، و چه کسى مى‏‌تواند کُشندگان آنها را تروریست نداند و جنایتکار نخواند و محکوم نکند؟ این، یک حقیقت روشن است.


ادعاهاى طرفدارى از حقوق بشر، دروغ و فریب است‏

ما به ادعاهاى طرفدارى از حقوق بشر، که امروز از طرف دولتها و سازمان‌هاى وابسته به ابرقدرتها در دنیا اعلام مى‏‌شود، کوچکترین اعتقادى نداریم. ما اینها را فریب و خدعه و دروغ مى‏‌دانیم. ما معتقدیم تروریسم در دامان رژیم امریکا و بسیارى از حکومت‌هاى غربى و قدرتهاى زورگوى جهانى پرورش مى‏‌یابد و رشد مى‏‌کند.

ملتى که به هیچ قدرتى از قدرتهاى عالم وابسته نیست و از حقوق خود و مرزهایش دفاع مى‏‌کند و دم از استقلال مى‌‏زند و به اعتراف همه‌‏ى دنیا مى‏‌خواهد بر سرنوشت خود مسلط باشد، با چه مجوزى یک عده از افراد خرابکار حق داشته باشند انسانهاى باارزش و دانشمند و انقلابى این کشور را با چنین وضعیت خون‏آشامانه‌ا‏ی ترور کنند و به شهادت رسانند و بعد هم دولت‌هاى غربى بدون هیچ شرم و ملاحظه‏‌اى، اسم اینها را به عنوان یک سازمان بیاورند و در کشورشان راه بدهند و نشریات اینها را منتشر کنند؟!

(سخنرانى در مراسم بیعت خانواده‏‌هاى شهداى هفتم تیر، اعضاى شوراى عالى قضایى، قضات و مسئولان دادگسترى و جمعى از مردم لرستان‏ ۶۸/۰۴/۷)

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.