پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قهرمانی که برای لگدمال کردن اسرائیل ۳ سال متوالی از مدال قهرمانی می‌گذرد
مربی تیم وکلای مازندران گفت: تیم ما در 3 دوره پیاپی در گروه خود اول می‌شود اما در دوره بعد چون با اسرائیل هم بازی می‌شویم، بخاطر مظلومیت مسلمانان و لگدمال کردن اسرائیل از بازی خودداری و شکست را با جان و دل خریدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

با نزدیک شدن به روز قدس و برپایی راهپیمایی با‌شکوه مردم استان لاله‌خیز مازندران برای مظلومیت مردم مسلمان فلسطین، می‌توان با زاویه دید ورزشکاران ایرانی و دلاور مردانی که از سکوی قهرمانی عبور می‌کنند نگاه کرد.

ورزشکاری که از بازی با تیم اسرائیلی سر باز می‌زند تا نکند کودکی در فلسطین رویاهایش را فراموش کند.

محمود سورتچی ۳ بار پیاپی مدال قهرمانی خود را با مدال انسانیت مبادله کرد تا این حقوق بشر به خواب رفته را بیدار کند.

وی مسول کمیته آموزش مربیان مازندران و سال‌ها منتخب تیم باشگاه‌های مازندران از جمله شموشک نوشهر با ۱۸ سال سابقه است.

شاگردان سورتچی در جامعه فوتبال را می‌توان همچون کیانوش رحمتی، میثم حسینی، حامد شیری، محمدرضا خلعتبری، محسن بنگر، ابوذر رحیمی و… نام برد.

وی در دوران بازی خود دروازبان منتخب مازندران و تیم ملی بود و دوره مربیگریش را در ایران، مجارستان و لندن گذراند و با «آلیسون» یکی از مربیان تیم فوتبال آرسنال هم‌کلاس بود و امروز در تیم‌های متعدد مازندران مربیگری می‌کند و مربی تیم وکلای مازندران است.

این مربی پیشکسوت به سابقه خود در عرصه فوتبال اشاره کرد و گفت: ۱۰ سال است که مربی تیم وکلای مازندران هستم و چند دوره نماینده ایران در آسیا و جهان می‌شویم.

وی افزود: تیم ما در ۳ دوره پیاپی در گروه خود اول می‌شود، اما در دوره بعد چون با اسرائیل هم بازی شدیم بخاطر مظلومیت مسلمانان و لگدمال کردن اسرائیل از بازی خودداری کرده و شکست را با جان و دل خریدیم.

سورتچی با بیان اینکه در کرواسی در دسته خود اول شده و در بازی حذفی مقابل اسرائیل بازی نکردیم، خاطر‌نشان کرد: با حضور در دسته بازنده‌ها توانستیم مقام پنجم جهان را کسب کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دوره بعد حتی با تهدید که از بازی‌ها محروم می‌شوید از بازی دست کشیدیم متذکر شد: در مسابقات مجارستان حتی با تهدید هم‌حاضر نشدیم در مقابل این غول استکباری بازی کنیم و هرچند پیروزی در مقابل این تیم اسرائیلی حتمی بود، اما از بازی خوداری کردیم.

این در حالی است که در سال جدید در اسپانیا برای سومین‌بار این اتفاق برای این تیم تکرار شد و در جام حذفی با بازی نکردن در مقابل رژیم اسرائیل بار دیگر به جهانیان فهماندند که در مقابل استعمار هر چند به ضررمان تمام شود سکوت نمی‌کنیم.

photo_2016-07-01_14-05-23
این قهرمان مازندرانی دست از اعتقادات خود برنداشت و در نهایت تصمیم گرفت با تیمش در مقابل روم که قهرمان سال گذشته بود بازی کنند و با پیروزی در مقابل این تیم قدرت قهرمانی خود را به جهانیان اثبات کنند.

وی از نحوه بازتاب این موضوع در رسانه‌های داخلی گله‌مند بود و گفت: رسانه‌های غربی برایشان سوال شد که چرا در مقابل اسرائیل بازی نکردیم، اما در رسانه‌های داخل به عنوان نماینده ایران، جز چند دو‌هفته‌نامه بازتابی داده نشد و هنوز به مسئولین نرسید.

مربی تیم وکلای مازندران از حس خوشایند این قهرمانی گفت و یادآور شد: ما مسلمانان ایران اسلامی بر اعتقاد بشردوستانه خود می‌ایستیم و اگر از قهرمانی بگذریم حاضر نیستیم کشوری به‌عنوان اسرائیل را به حساب بیاوریم.

وی در پایان با بیان اینکه هرچند بازیکن‌ها ناراحت بودند که چرا نتوانستیم اسرائیل را شکست بدهیم، تصریح کرد: حس غروری که یک پیروز مسابقه دارد را حس کردیم و تمام صد‌ها تیمی که حضور داشتند ما را به‌عنوان یک تیم قهرمان شناختند و تاسف می‌خوردند که چرا بازی نمی‌کنیم، در صورتی که قهرمانی ما حتمی است و ما توضیح می‌دادیم که اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی‌شناسیم.

منبع : بلاغ

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.