پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رمضان شریف در نشست خبری عنوان کرد; برگزاری مراسم روز قدس در ۸۵۰ شهر کشور/ شعار امسال «وحدت امت اسلامی، حمایت از انتفاضه فلسطین و بیزاری از رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری»
رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و روز قدس با بیان اینکه شعار امسال روز قدس «روز جهانی قدس، وحدت امت اسلامی، حمایت از انتفاضه فلسطین و بیزاری از رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری» است. گفت: در 850 شهر کشور مراسم روز جهانی قدس از مساجد بزرگ و میادین اصلی به سمت میعادگاه های مصلی برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس  در نشست خبری برای تشریح برنامه‌های روز قدس که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: راهپیمایی روز قدس  در تهران از ساعت ۱۰:۳۰ آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه مسائل امنیتی و حفاظتی برای حضور مردم فراهم شده است، تصریح کرد: ۳۵۰۰ خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی راهپیمایی رور قدس را پوشش می‌دهند.

وی یادآور شد: سخنران روز جهانی قدس و پیش از خطبه ها سردار سلامی و خطبب نماز جمعه آیت الله خاتمی خواهند بود.

سردار رمضان شریف افزود: در ۸۵۰ شهر کشور مراسم روز جهانی قدس از مساجد بزرگ و میادین اصلی به سمت میعادگاه های مصلی برپا می شود.

وی رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس پیرامون شعار امسال روز قدس نیز گفت: شعار امسال روز قدس «روز جهانی قدس، وحدت امت اسلامی، حمایت از انتفاضه فلسطین و بیزاری از رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری» است.

رییس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اهمیت نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس گفت: نامگذاری این روز فرصتی را فراهم کرد که پرونده اشغال این سرزمین مقدس توسط صهیونیست‌ها مورد بازخوانی قرار گیرد و همه جهانیان در جریان ظلم و ستم رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم این منطقه قرار بگیرد.

وی به ادامه شهرک‌سازی صهیونیست‌ها و تلاش آن‌ها برای یهودی کردن این منطقه اشاره و تصریح‌کرد: در شش هفت ساله گذشته بعد از رویارویی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی و دفاع آن‌ها از مردم مظلوم غزه، این رژیم در وحشتی عمیق فرو رفت و در همین چارچوب پس از مدتی  آن‌ها تلاش کردند با هماهنگی و ابتکار همکاران منطقه‌یی و فرامنطقه‌یی خود درگیری‌هایی را در جهان اسلام ایجاد کنند چنان که به واسطه این درگیری‌ها حاشیه امنی را برای خود به وجود آورند.

سردار رمضان شریف افزود: متاسفانه پتانسیلی که می‌توانست برای مبارزه با رژیم صهیونیستی به کار گرفته شود با جهالت، نادانی و خیانت برخی از حکام کشورهای اسلامی این انرژی معطوف به درگیری‌ها در خود جهان اسلام شده است و در راستای مبارزه با رژیم صهیونیستی که بزرگ‌ترین دشمن مسلمانان است به کار گرفته نشده است.

رمضان شریف با بیان این که در میان این همه هیاهو و مسائلی که در منطقه در جریان است مردم فلسطین راه خود را جهت مبارزه با این رژیم پیدا کرده و ادامه می‌دهند، ادامه داد:  این یک پدیده مبارک و منحصر به فرد است.

وی تأءکید کرد: روز جهانی قدس این زمینه را فراهم می‌کند که افکار عمومی جهان با چهره واقعی صهیونیست‌ها آشنا شوند، پیش از این برخی از کشورهای منطقه به خاطر شرمی که از امت اسلامی داشتند از این جرأت برخوردار نبودند که به صورت رسمی با اسراییل رابطه برقرار کنند و امت اسلامی در این ارتباط می‌ترسند ولی به نظر می‌رسد با توجه به مسائلی که در جهان اسلام پیش آمده و اختلافات و درگیری‌های موجود شاهد این هستیم که متاسفانه برخی از این کشورها اقدام به برقراری رابطه رسمی با دشمن‌ترین دشمن مسلمانان کرده‌اند. ما امیدواریم حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس بتواند باعث فشار و مانعی برای برقراری روابط از سوی کشورهای اسلامی با صهیونیست‌ها شود.

وی با بیان این که امت اسلامی بارها تجربه کرده که هر موقع بر داشته‌های خود اتکا کرده به پیروزی دست پیدا کرده است، گفت:‌ مردم ایران حمایت ملت فلسطین را تکلیف دینی و شرعی خود می‌دانند.

رمضان شریف در پاسخ به سوالی در ارتباط با این که گفته شده برای خروج ایران از فهرست کشورهایی که به امر پولشویی می‌پردازند باید ایران دست از حمایت از حزب الله لبنان و جریان مقاومت بردارد،گفت:‌ حمایت از مردم فلسطین محور مقاومت و حزب الله لبنان جزو استراتژی‌های ثابت جمهوری اسلامی ایران است و برگرفته از آرمان‌های انقلاب اسلامی، اصول قانون اساسی و تدابیر حکیمانه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به فشار دشمنان به ایران جهت حمایت نکردن از جریان مقاومت افزود:‌ همه افکار عمومی جهان به ویژه مسلمانان و کشورهای عربی منطقه می‌دانند که به واسطه حضور قدرتمندانه حزب الله اولین شکست نظامی از سوی اعراب و مسلمانان به صهیونیست‌ها وارد شد ولی دشمنان می‌خواهند این آفتاب تابان را نادیده بگیرند و در همین چارچوب حزب الله را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کنند با توجه به این شما از این گونه کشورها و رسانه‌های  وابسته به آن‌ها چه انتظاری دارید؟ این هم از جمله سناریوهایی است که آن‌ها برای به چالش کشیدن دستاوردهای کشور های اسلامی در مبارزه با صهیونیست‌ها طراحی کرده‌اند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس گفت: ملت ایران انسجام و یک‌پارچگی خود در حمایت از مسئله فلسطین را یک بار دیگر در روز قدس امسال نشان می‌دهند.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس همچنین مسیرهای راهــپیمـایـی  روز جهانی قدس در تهران را به شرح زیر اعلام کرد:

مسیر شماره ۱:  مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۳: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۴: مسجد امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۵: مسجد حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۶: مسجدالمهدی(عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۷: مسجدالجواد(علیه‌السلام)، میدان هفتم‌تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۸: مسجد امام جعفر صادق(علیه‌السلام)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۹: مسجد حضرت امیر(علیه‌السلام)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. وب سایت ثائر گفت:

    ارسال مطلب/لطفا لینک برگشتی هم بذارید/
    http://bayanbox.ir/view/5650325631171640718/Untitled98-001.jpg
    به نقل از مدیر گردان نظامی سایبری ثائر: طی رصد گروه ها و کانال های معروف وابسطه به سلطنت طلب ها و حزب های شاهنشاهی مشاهده می شود که گروه هایی با هدف ساماندهی به گروه ها و اشخاص داخل کشور در صدد سازمان دادن و آموزش تحرکات چیریکی و ضد امنیتی و اغتشاش گرایانه است و هدف خود را سازمان دادن و یک پارچه کردن هدف های همچون فتنه های سال ۷۸،۸۸ می باشد.این گروها علاوه بر سیطره در تلگرام به تازگی مشاهده شده که در بازی های معروف اندرویدی نیز نفوذ کرده و با ساخت کانال و لول شروع به جذب افراد در یز مجموعه بازی های موبایل می کنند امید است که کاربران دقت لازم را داشته باشند، هدف از انتشار این گونه اخبار نه بزرگ نمایی چنین گروه ها و کانال هاست بلکه هشدار به مدیران و کاربران ارشد این گروه ها و کانال ها که بدانند تک تک فعالیت آن ها زیر ذره بین است.

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.