پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۱۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر در ساری امحا شد+ تصاویر
همزمان با هفته مبارزه با موادمخدر یک‌هزار و 200 کیلوگرم انواع موادمخدر در پارک ملل شهر ساری امحا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیش از ظهر امروز همزمان با هفته مبارزه با موادمخدر یک‌هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر غیر دارویی در پارک ملل شهرستان ساری امحا شد.

شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر به منظور پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق موادمخدر و به موجب ماده ۳۳ قانون مبارزه با موادمخدر مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، ستادی به ریاست رئیس جمهور تشکیل و تمامی عملیات اجرایی، قضایی و برنامه‌های پیشگیری و آموزش عمومی و تبلیغ علیه موادمخدر در این ستاد متمرکز است.

پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق موادمخدر از قبیل تولید، توزیع، خرید، فروش و استعمال آنها و تمرکز تمامی عملیات اجرایی، قضایی و برنامه‌های پیشگیری و آموزش عمومی و تبلیغ علیه مواد مخدر از اهداف این شورا است.

ریاست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در استان‌ها بر عهده استاندار و در شهرستان‌ها بر عهده فرماندار است.

این شورا دارای پنج کمیته مقابله، کمیته فرهنگ و پیشگیری، درمان، حقوقی و کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی است.

این مراسم با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، میرزایی رئیس شورای مبارزه با موادمخدر استان، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران، محمد ذلیکانی دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان ساری ، دبیران کمیته پنج‌گانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و جمعی از مسؤولان محلی و مردم برگزار شد.

علی اصغر میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در این مراسم از تلاش و همکاری دستگاه‌ها به‌ویژه نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه و دستگاه قضایی استان در کشف و ضبط این مواد قدردانی کرد.

وی همچنین از همت فرماندار و شهردار ساری و رسانه های گروهی تشکر کرده و افزود: امیدواریم روزی جشن ریشه‌کنی موادمخدر را شاهد باشیم.

در حاشیه این مراسم، هلال احمر بسته‌های فرهنگی مربوط به پیشگیری و درمان موادمخدر را در معرض دید عموم قرار داد و همچنین ایستگاه نقاشی با موضوع اعتیاد و مواد مخدر برای کودکان برپا شد.

در این مراسم اکیپ آتش‌نشانی نیز به منظور ایمنی این برنامه حضور داشته است.

لازم به ذکر است همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و آگاهی از عوارض مصرف مواد مخدر در سه پارک روشن،شمس و پارک امام حسین(ع) برپا می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.