پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کریمی: کی روش اگر شهامت داشت پای استعفاهایش می ایستاد/ او را به مناظره دعوت می کنم
دعواهای رسانه ای کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ واکنش علی کریمی را برانگیخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در روزهای اخیر کشمکش عجیبی بین دو مربی بزرگ خارجی شاغل در فوتبال کشورمان به وجود آمده به طوری که کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ هر روز علیه هم صحبت هایی انجام می دهند. در این بین اکثر پیشکسوتان فوتبال کشورمان حق را به سرمربی پرسپولیس داده اند. یکی از کسانی که با صراحت به مخالفت با کی روش برخواسته علی کریمی است. کریمی که اتفاقا سابقه کار با کی روش در تیم ملی را در کارنامه دارد، در گفت و گو با ایران ورزشی مطالب جالب و تامل براگیزی بیان کرده است.

سرمربی تیم ملی در مصاحبه اخیرش گفته که اگر بتواند شما را دوباره به تیم ملی دعوت می کند و از شما با کنایه به عنوان  ابر قهرمان یاد کرده.

قبل از هر چیز باید بگویم که ابرقهرمانان واقعی کشورم شهدا و جانبازان عزیز جنگ تحمیلی هستند که به قول معروف رودست شان پیدا نم یشود و همه تا زمانی که زنده ایم مدیون آنها هستیم. بدون شک اگر فداکاری و از جان گذشتگی این عزیزان نبود امروز کیروش نم یتوانست در مملکت ما با آسایش و راحتی کار کند و پول بگیرد.

مصاحبه کی روش چه نکاتی داشت که درباره اش انتقاد دارید؟
آقای کی روش شگف تزده شده اند که چرا یک روزنامه ورزشی مصاحبه ای از من را در صفحه اولش منتشر کرده است.  لطفا بفرمایند چه چیزهای دیگری او را شگفت زده می کند تا همه ما حواسمان باشد.  واقعا کی روش تا این اندازه قدرت دارد که تیتر بعضی روزنامه ها را تعیین می کند؟! آیا جزو اختیارات قرارداد اوست؟

کی روش گفته چرا شما زمانی که از تیم ملی کنار رفتید حرف نزدید اما اان صحبت می کنید؟
چرا او فکر می کند مردم ما فوتبال را نمی فهمند. آن روز، خیلی ها همین سوال را از من می پرسیدند اما به خاطر تیم ملی کشورم سکوت کردم و برایشان آرزوی موفقیت داشتم و خوشحالم که سکوت کردم چون اگر مصاحبه می کردم، خود کی روش اولین نفری بود که مرا متهم ناکامی تیم ملی و افتضاح به بار آمده در نتایج تیم ملی می دانست، نمی دانست؟ من هم مثل همه مردم کشورم از حذف تیم ملی ناراحت بودم و سکوت کردم تا حرف هایم باعث ناراحتی بیشتر آنها نشود. حقیقتش را بخواهید من خجالت زده و شرمنده بودم که می دیدم کی روش به خاطر دریافت نکردن پاداش تساوی مقابل نیجریه خودش را در اتاق حبس کرده بود و فقط او را سر تمرین می دیدیم. حتما یادتان هست که در نهایت هم چه کسی آن پاداش ها را برای او زنده کرد.

کی روش گفته همان گرگ ها و مارها به او گفته اند که دیوانه ای علی کریمی را دعوت کردی.
کی روش که شهامت دارد بگوید چرا در همه این سال ها که به قول خودش فوتبال ما امکانات لازم را نداشته همچنان تمایل به همکاری دارد؟ اصا چرا ۴ سال قبل این حرفها نبود. اینکه بعضی انسان ها را مار و گرگ و دیگر حیوانات بنامیم اصلا زیبا و زیبنده یک انسان نیست اما او که شهامت دارد چرا باز هم نام این گرگ ها را نیاورد تا همه بدانند.

کریمی: کی روش اگر شهامت داشت پای استعفاهایش می ایستاد/ او را به مناظره دعوت می کنم

ظاهرا کی روش فقط با ما مشکل ندارد و احتمالا با محیط زیست هم مشکل دارد که بعضی ها را به حیوانات تشبیه می کند که همه مخلوقات خدا هستند.

سرمربی تیم ملی گفته که کمپینی علیه او راه افتاده است.
او بی دلیل تهمت می زند. کدام کمپین؟ همه اهالی فوتبال که در این چند روز اخیر مصاحبه کردند شاید منتقد او بوده اند اما همیشه دلشان برای تیم ملی کشورمان سوخته است. حتما کی روش نمی خواهد ادعا کند که دلش بیشتر از پروین، قلعه نویی، خداداد و… برای فوتبال ما می سوزد.
من می خواهم یک نکته ای را هم بگویم.

آقای کی روش، من بعد از لطف خدا، از پرسپولیس و تیم ملی به همه چیز رسیدم. به خاطر همین برایم بسیار اهمیت دارند و همیشه با افتخار پیراهن این دو تیم )بخصوص تیم ملی( را به تن کرده ام. اان هم طرفدار تیم ملی کشورم هستم و به امید خدا
در بازی های خانگی تیم ملی در راه جام جهانی به عنوان یک هوادار برای تشویق تیم ملی به استادیوم می آیم، فقط برای تشویق تیم ملی. مربیان خارجی زیادی در همه سال های گذشته به ایران آمده اند اما در نهایت تیم ملی است که می ماند و همه این مربیان یک روز می روند.

وی به حمایت شما از برانکو هم اشاره کرده است.
کی روش نمی داند اما حتما مشاورانش می توانند تایید کنند که من بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ گفتم برانکو باید شجاعتش را می داشت که به ایران می آمد و پاسخگوی نتایجش می شد اما این کار را نکرد. الان هم حرف من حرف فوتبال است نه طرفداری از شخص خاصی. برای اینکه خیال کی روش راحت باشد باید بگویم همچنان بر سر مواضع در مورد او هستم، اینکه اگر در فوتبال ما همه چیز سر جایش باشد کی روش خیلی خوب م یتواند با تجاربی که دارد به فوتبال ما کمک کند به شرط اینکه که به یکسری مسائل که جزو وظایفش نیست ورود نکند و همه هم کار خودشان را انجام دهند.

به نظرتان تا چه زمانی این صحبت ها ادامه پیدا می کند؟
من به آقای کی روش می گویم حرف برای گفتن زیاد است. کی روش هر سوالی دارد مطرح کند و من پاسخ می دهم تا فوتبال دوستان همه چیز را بدانند. اصلا به همان برنامه ورزشی مورد علاقه اش برویم و مناظره ای برگزار کنیم. چون اعتقاد دارم این مصاحبه ها شکل خوبی ندارد و بیشتر سوژه سازی برای رسانه ها می کند. شاید این مناظره به اوکمک کند. اما یک سوال.

چه سوالی؟
ایشان بنده را متهم کرد که شهامت ندارم. کی روش که شهامت دارد چرا پای استعفاهایش نایستاده؟ شاید پیشنهاد نداشت. او که شهامت دارد صادقانه بگوید اگر سرمربی پرتغال بود و مثلا با تیم جزایر فارو بازی داشت آیا فدراسیون پرتغال به او اجازه تعطیلی ۲۰ روزه لیگ را می داد که برای بازی با هند و مالدیو این کار را کرد.

حرف پایانی اگر مانده می شنویم.
امروز به این نتیجه رسیدم که کاش رابطه ما همان رابطه شاگرد و استاد باقی می ماند و هیچ وقت هم همکار نمی شدیم. او گفته که من ناامیدش کردم. این خیلی مهم نیست که من او را ناامید کرده باشم، بلکه امیدوارم کی روش، فوتبالدوستان ما را ناامید نکند هر چند معتقدم با گروهی که در آن قرار گرفتیم صعود به جام جهانی روسیه راحت تر از سال ۲۰۰۶ است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.