پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ایران – بلغارستان؛ جدال شاگردان لوزانو با تیمی که نقره المپیک دارد
تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته دوم رقابت‌های لیگ جهانی 2016 روز پنج‌شنبه به مصاف بلغارستان می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۶ روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۸:۳۰ در صربستان به مصاف بلغارستان خواهد رفت. شاگردان لوزانو در حالی در نخستین بازی هفته دوم به مصاف بلغارستان می‌روند که از سه مسابقه قبلی خود یک پیروزی برابر آرژانتین و دو شکست برابر برزیل و آمریکا در کارنامه دارند. بلغارها از سه مسابقه نخست خود سه شکست برابر تیم‌های ملی صربستان، لهستان و روسیه داشته‌اند.

بلغارستان که یکی از تیم‌های با سابقه و از قدرت‌های سنتی والیبال جهان محسوب می‌شود، مدال‌های زیادی در کارنامه خود دارد.

افتخارات تیم ملی بلغارستان در رویدادهای مختلف به شرح زیر است:

بازی های المپیک: یک نقره (۱۹۸۰ مسکو)

قهرمانی جهان: یک نقره (۱۹۷۰)، ۴ برنز (۴۹، ۵۲، ۸۶ و ۲۰۰۶)

جام جهانی: یک برنز (۲۰۰۷)

قهرمانی اروپا: یک نقره (۱۹۵۱)، ۴ برنز (۱۹۵۵، ۸۱، ۸۳ و ۲۰۰۳)

بازی های اروپایی: یک نقره (۲۰۱۵)

این تیم ۵ بار سابقه کسب عنوان چهارمی لیگ جهانی را در کارنامه دارد. بلغارستان در سال‌های ۱۹۹۴، ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در رده چهارم لیگ جهانی قرار گرفته است. نخستین حضور بلغارستان در لیگ جهانی به سال ۱۹۹۴ باز می‌گردد و از آن زمان تا کنون این تیم در ۱۹ دوره مسابقات حضور داشته که در ۱۰ دوره به مرحله نهایی صعود کرده است.

تنها مسابقه رسمی ایران و بلغارستان در سال ۲۰۰۶ و در چارچوب رقابت‌های قهرمانی جهان به میزبانی ژاپن برگزار شد. بلغارستان در آن دیدار ایران را با سرمربیگری میلوراد کیاچ با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۳ شکست داد.

فرهاد ظریف تنها بازیکنی است که از آن زمان تاکنون در ترکیب تیم ملی ایران حضور دارد. محمد شریعتی، امیر حسینی، داود مقبلی، پیمان اکبری، محمد منصوری، علیرضا نادی، بهنام محمودی، محمد ترکاشوند، مهدی بازارگرد، محمد محمدکاظم و آرش صادقیانی نیز دیگر بازیکنان ایران در آن دوره از مسابقات بودند که همه آنها در دیدار با بلغارستان فرصت ورود به میدان را پیدا کردند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.