پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شرکت ۳۲ هزار و ۵۵۱ مازندرانی در کنکور ۹۵
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: 32 هزار و 551 مازندرانی در کنکور امسال نام‌نویسی کرده‌اند که 17 هزار و 432 نفر آنها در رشته علوم تجربی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اسفندیار نظری عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: تعداد دانش‌آموزان در بخش فنی‌و‌حرفه‌ای و کار و دانش، ۴۳٫۵ درصد بوده که ۱۹٫۵ درصد آن در بخش فنی و ۲۱٫۵۳ در بخش کار و دانش است.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق شاخص‌های هدایت تحصیلی در برنامه ششم باید به مرز ۴۸٫۵ برسیم، افزود: با نبود شدید اعتبارات و کمبود امکانات و تجهیزات در بخش فنی‌و‌حرفه‌ای و کار و دانش مواجه هستیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه از سال‌جاری هنرستان‌ها سه‌ساله می‌شوند، گفت: رشته‌های جدید مکاترونیک، حمل و نقل و بورس وارد هنرستان‌ها می‎شود.

این مسؤول تجهیزات موجود در هنرستان‌ها را قدیمی و ناکارآمد توصیف کرد و خاطرنشان کرد: این تجهیزات با بازار کار امروز مطابقت نداشته و نیاز به مشارکت و جذب منابع مالی از دستگاه‌ها دارد.

نظری با اشاره به احیای ماده ۱۳ قانون آموزش و پرورش، گفت: از طرف اداره‌کل دارایی نامه‌ای به ادارات داده شود تا آنها وسایل نقلیه و خودروهای سواری فرسوده و اسقاطی را در اختیار آموزش و پرورش گذاشته تا با فروش آنها هنرستان‌های استان تجهیز شوند.

وی افزود: در بخش کامپیوتر و در تخصیص یک‌ میلیارد تومان اعتبار فراشهرستانی که برای تجهیزات مصوب شده است، زودتر در اختیار هنرستان‌ها قرار بگیرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تعداد کنکوری‌های امسال را ۸۹۷ هزار و ۶۷۲ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد، ۳۲ هزار و ۵۵۱ نفر مازندرانی هستند که ۱۷ هزار و ۴۳۲ نفر در رشته علوم تجربی، ۷ هزار و ۷۱۱ نفر در رشته ریاضی و ۷ هزار و ۴۰۷ نفر نیز در رشته علوم انسانی شرکت کرده‌اند.

این مسؤول با بیان اینکه مازندران در پروژه مهر با نمره ۹۸/۹۶ در لیست سه استان برتر کشور قرار دارد، ادامه داد: مازندران از رتبه هجدهم به رتبه سوم رسیده است.

نظری صدور نامه از استاندار مازندران به دستگاه‌ها و نهادها برای حمایت در بازگشایی مدارس را خواستار شد و خاطرنشان کرد: درصدی از تأمین اعتبارات پروژه مهر در اختیار فرمانداری‌ها قرار بگیرد.

عضو شورای آموزش و پرورش مازندران در پایان با بیان اینکه مانور بازگشایی مدارس در نیمه دوم شهریورماه برگزار می‌شود، گفت: شهرداری‌ها در راستای پروژه مهر سال ۹۵ در ایجاد فضایی سبز در مدارس مشارکت کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.