پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جدیدترین وضعیت نبرد شمال لاذقیه/ آزادی چند منطقه نزدیک مرز ترکیه
ارتش سوریه و متحدانش در شمال استان «لاذقیه» موفق شدند روستای «الشحروره»، ارتفاعات «تله الحیاه،۵۰۲، ۵۵۹، ۴۶۹ و بخشی از کوهستان «الرویسی» را آزاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نیروهای سوری و مقاومت در ادامه عملیات پاکسازی شمال استان لاذقیه موفق شدند در محور «جبل الترکمان» حومه منطقه «الحیاه» در نزدیکی مرز ترکیه را آزاد کنند.

به گزارش «بین‌الملل فارس»، با آتش سنگین در این محور این منطقه از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می‌شود‌.

نیروهای مقاومت همچنین موفق شدند روستای «الشحروره»، ارتفاعات «تله الحیاه، ۵۰۲، ۵۵۹، ۴۶۹ و بخشی از کوهستان «الرویسی» را از وجود تروریست‌های چچنی و قفقازی پاکسازی کنند.

بنا بر این گزارش، عملیات پاکسازی به طرف مرز ترکیه همچنان با قدرت ادامه دارد و جنگنده‌های روس بشدت مواضع تروریست‌ها را در این منطقه هدف قرار می‌دهند.

یگان موشکی و توپخانه‌ای نیروهای سوری با آتش سنگین نفس تروریست‌ها را در این منطقه بریده است.

ارتفاعات الحیاه در نزدیکی منطقه راهبردی برج الحیاه است و نیروهای سوری با پاکسازی این ارتفاعات خود را برای عملیات پاکسازی برج الحیاه آماده می‌کنند.

در محور شمال شرقی استان لاذقیه، نیروهای سوری همچنان کنترل کوهستان «الزویقات» را در اختیار دارند اما بدلیل شرایط نامساعد جوی عملیاتی در این محور صورت نگرفته است.

نیروها سوری مستقر در کوه الزویقات خود را برای بازپس‌گیری ارتفاعات«۱۱۵۴ و ۱۱۱۲» در حومه شهرک «کبانی» آماده می‌کنند.

کبانی آخرین نقطه مهم تحت اشغال تروریست‌ها در شمال لاذقیه است که با آزادی آن نتنها استان لاذقیه به طور کامل از اشغال خارج میشود بلکه نیروهای ارتش سوریه خود را به مرز استان ادلب میرسانند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.