پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ممنوعیت تبلیغ تلگرام در صداوسیما/ مجری در برنامه زنده: چرا ما نام نبریم و دیگران ببرند؟
همزمان با ممنوعیت نام بردن از پیام رسان تلگرام در صداوسیما، مجریان، کانال برنامه خود در این پیام رسان را تبلیغ می‌کنند اما نامی از تگرام نمی‌برند در حالیکه برای همه مشخص است که منظور از کانال در تلگرام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نام بردن از تلگرام مدتی است در صداوسیما ممنوع شده است و برخلاف گذشته که کانال‌های برنامه‌های مختلف به صورت زیرنویس تبلیغ می‌شد، اکنون در این تبلیغات نام تلگرام حذف شده اما همچنان کانال‌ها تبلیغ می‌شوند.

مجریان در برنامه‌های زنده، کانال برنامه را تبلیغ می‌کنند و از مخاطبان درخواست می‌کنند تا از طریق کانال‌های برنامه مورد نظر، با آنها در ارتباط باشند.

شب گذشته یکی از مجریان برنامه «جام پانزدهم» بعد از اتمام دیدار دو تیم پرتغال و ایسلند، هنگامی که همکارش به معرفی و تبلیغ کانال برنامه پرداخت، نسبت به سیاست نام نبردن از تلگرام انتقاد کرد.

این مجری خطاب به مسئولان گفت: اگر بنا این است که نامی از پیام رسان برده نشود، چرا تعدادی از مجریان در برنامه‌های خود از این شبکه اجتماعی نام می‌برند؟ اگر قانون است، برای همه است و چه خوب می‌شود که ما هم بتوانیم آزادانه پیام رسان خود را تبلیغ کنیم.

این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که اگر واقعاً بنا بر این است که پیام رسان تلگرام تبلیغ نشود، نباید هیچ اشاره‌ای به کانال‌های این پیام رسان شود.

این روزها همه مردمی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند می‌دانند که تنها یک پیام رسان قابلیت ایجاد کانال دارد و بنابر این چه نامی از تلگرام برده شود چه خیر، با اشاره به کانال برنامه همه می‌فهمند که منظور تلگرام است.

اینگونه عمل کردن مسئولان به نوعی گول زدن خودمان می‌شود چرا که همه می‌دانند منظور از جمله «با ما از طریق کانال … در ارتباط باشید» یعنی در تلگرام عضو کانال ما شوید.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.