پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۱۳ مازراتی و پورشه توقیفی در پارکینگ مواد مخدر/ دستگیری قاچاقچی چند هزار میلیاردی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران از وجود یک دستگاه مازراتی و و 12 دستگاه پورشه مصادره و توقیفی در پارکینگ مواد مخدر خبر داد و گفت: اخیرا فرد قاچاقچی دستگیر شده است که از اموال چند هزار میلیاردی او می‌توان به یک شهرک در شمال کشور اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدرضا آذرنیا در نشست خبری امروز به وجود اموال توقیفی و مصادره‌ای بسیار در رابطه با مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در پارکینگ‌های تهران بیش از ۶۳۰ خودرو شامل یک مازراتی و ۱۲ پورشه به صورت توقیفی و مصادره‌ای نگهداری می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران با بیان اینکه مزایده فروش این اموال هرچند وقت یکبار برگزار می‌‌شود گفت: بیش از ۱۰۰ ملک در تهران نیز جزو اموال مصادره‌ای و توقیفی هستند.

در ادامه خبرنگاری در مورد نحوه استفاده از این اموال پرسید که آذرنیا گفت: ما بلافاصله بعد از شناسایی آنها را می‌فروشیم و پولشان را به خزانه واریز می‌کنیم. در مورد تعدادی نیز تنها با دستور وزیر اجازه استفاده به دستگاه کاشف داده می‌شود تا استفاده اداری صورت گیرد.

وی همچنین از اعدام قاچاقچی میلیاردی خبر داد که هنگام اعدام ۱۲ میلیارد تومان پول نقد در حسابش داشته و دارای املاک بسیاری در شهرک راه‌آهن بوده است.

آذرنیا گفت: تمامی اموال این فرد شناسایی و توقیف و مصادره شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران با بیان اینکه تمام اموالی که از جرم بدست آمده باشد شناسایی می‌شود گفت: این اموال شامل اموال نزدیکان قاچاقچیان نیز خواهد شد.

وی در ادامه از دستگیری قاچاقچی چند هزار میلیارد تومانی خبر داد و گفت: از این فرد هنگام دستگیری تنها ۱۶۴ کیلوگرم شیشه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کشف شد.

آذرنیا خاطرنشان کرد: اموال این فرد بسیار زیاد است و در تهران چندین ملک دارد و از این اموال بی‌شمار تنها می‌توان به یک شهرک در شمال کشور اشاره کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران همچنین با اشاره به آمار مقابله با مواد مخدر در استان تهران طی سال ۹۴ و ۲ ماه نخست ۹۵ گفت: در سال ۹۴، ۷۴ هزار و ۷۱۵ مورد دستگیری خرده فروش داشتیم که این میزان در ۲ ماه ۹۵، ۱۵ هزار و ۷۰۶ مورد بوده است.

وی در عین حال اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد افرادی که دستگیر می‌شوند به علت نوع جرم مرتکب شده راهی زندان نمی‌شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران درمورد میزان کشفیات مواد مخدر در تهران گفت: در سال ۹۴، ۲۷ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم و در سال ۹۵، طی ۲ ماه ۷ هزار و ۳۸۳ کیلوگرم مواد کشف شده است.

آذرنیا درباره بحث ساماندهی معتادان نیز گفت: در سال ۹۴، ۹ هزار و ۷۶۰ معتاد متجاهر شامل ۴۲۶ زن جمع‌آوری و ساماندهی شدند که این آمار در ۲ ماه ابتدایی امسال ۳ زهار و ۸۲۷ نفر شامل ۸۰ زن بوده است.

وی از افزایش ۱۰ برابری مراکز درمانی در تهران خبر داد و گفت: مراکز ما از ۶ ماه دوم ۹۴، از ۴۰۰ مورد به ۴ هزار مورد افزایش یافته است که بنا داریم ظرفیت آن را به ۶ هزار نفر برسانیم به همین علت زمینی در حکیمیه تهران با ظرفیت ۲ هزار نفر توسط شهرداری تهران برای حرفه‌آموزی و بازآموزی به معتادان در حال تجهیز است.

در این رابطه خبرنگاری از آذرنیا پرسید شنیده شده است که با شکایت مردم محل فعالیت این مرکز تعطیل شده است که آذرنیا گفت: مدت کوتاهی فعالیت متوقف شد اما با توجیه مردم مجددا فعالیت‌ها از سر گرفته شدند.

آذرنیا درمورد مراکز بهاران نیز گفت: از ۴۴ مرکزی که قرار بود با ظرفیت هر کدام ۱۵۰ نفر ایجاد شود امروز ۲۲ مرکز فعال شده و بیش از ۲ هزار نفر شامل ۸۰ زن در آنجا مستقر و نگهداری شده‌اند.

وی در مورد مسمومیت‌های با سرب گفت: متاسفانه ۳ نفر در تهران به علت مسمومیت با سرب جان باختند و در این ارتباط ما در تعداد محدودی از مراکز درمانی خود شربت تریاک توزیع می‌کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران در مورد نشت متادون به بازار سیاه گفت: وزارت بهداشت طرحی آماده کرده که طی آن نظارت بر مراکز درمانی افزایش یابد تا نشت صورت نگیرد.

وی در مورد موضوع مواد مخدر در تنباکوی قلیان گفت: تاکنون در کمیته مقابله شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گزارشی از مواد مخدر در تنباکو نداشته‌ایم.

آذرنیا با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۲ کارگاه تولید شیشه در تهران منهدم شده است درباره فعالیت خرده‌فروشان گفت: مسلم است که آنها به صورت شبکه‌ای فعالیت‌ می‌کنند که می‌توان آن را مافیا دانست.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.