پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عربستان بیشترین خرید و آمریکا بیشترین فروش سلاح را داشته اند
گزارش سالیانه شرکت آمریکایی فعال در زمینه مشاوره در امور بازرگانی و دفاعی نشان می‌دهد عربستان سعودی با خرید 9.3 میلیارد دلار در سال گذشته میلادی، در صدر واردکنندگان سلاح در جهان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 در حالی که ارائه تسلیحات و انواع کمک‌های آمریکا به عربستان سعودی در جنگ یمن ادامه دارد، نتیجه یک گزارش سالیانه حاکی از آن است که سعودی‌ها در سال گذشته میلادی بیشترین حجم تسلیحات را در جهان خریده‌اند.

نتیجه گزارش سالیانه شرکت آی اچ اس در آمریکا که شرکت فعال در زمینه ارائه تحلیل و مشاوره در زمینه‌های بازرگانی و دفاعی است، نشان می‌دهد به دنبال افزایش تقاضاهای عربستان سعودی برای خرید تسلیحاتی در سال ۲۰۱۵ سبب شده که فروش تسلیحاتی جهانی در این سال به نسبت سال قبل از آن ۱۰ درصد افزایش بیابد.

به گزارش بلومبرگ، در سال ۲۰۱۵ میزان ۶۵ میلیارد دلار در جهان فروش تسلیحاتی صورت گرفته که این رقم در قیاس با سال ۲۰۱۴ میزان ۶٫۶ میلیارد دلار بیشتر بوده است.

بر اساس گزارش شرکت آمریکایی، میزان خرید تسلیحاتی عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ در قیاس با سال قبل از آن با ۵۰ درصد افزایش روبرو بوده و سعودی‌ها در سال گذشته میلادی ۹٫۳ میلیارد دلار سلاح خریدند.

پس از عربستان سعودی، هند با بیش از ۴ میلیارد دلار، استرالیا با حدود ۲٫۴  میلیارد دلار، مصر با ۲٫۳ میلیارد دلار و کره جنوبی  در رده‌های ابتدایی خریداران بیشترین حجم تسلیحات در جهان قرار گرفتند.

آمریکا در سال ۲۰۱۵ با فروش حدود ۲۳ میلیارد دلار در صدر فروشندگان تسلیحات در جهان قرار گرفته و پس از آن روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.