پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«اف‌ بی آی» از ارتباط عامل تیراندازی «اورلاندو» با یکی از عوامل «جبهه‌النصره» خبر داد
تحقیقات اولیه دفتر تحقیقات فدرال نشان می‌دهد که عامل تیراندازی مرگبار «اورلاندو» که به کشته شدن دستکم 50 نفر و زخمی شدن 53 نفر دیگر منجر شد با یکی از عوامل گروه تروریستی «جبهه‌النصره» ارتباط داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مأموران دفتر تحقیقات فدرال یا همان «اف بی آی» در تحقیقات خود پی بردند که تماس‌های «عمر متین» عامل مسلح تیراندازی مرگبار «اورلاندو» ایالت «فلوریدا» با «منیر ابو صالحه» بسیار اندک بوده است.

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که منیر ابو صالحه فردی بود که خود را به خاطر گروه تروریستی «جبهه‌النصره» در سوریه منفجر کرد و به همین دلیل اف بی آی در حال تحقیقات برای پی بردن هرگونه ارتباط احتمالی متین با منیر می‌باشد.

شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرد، متین که با سلاح گرم خود روز یکشنبه (دیروز)، با حمله به یک باشگاه شبانه در اورلاندو، ۵۰ نفر را به ضرب گلوله کشت و ۵۳ نفر دیگر را زخمی کرد، یکی از پیروان رهبر یک باند خلافکار بود که سال گذشته میلادی علیرغم هشدارهای دادستان‌ها از زندان آزاد شد.

برخی منابع به شبکه فاکس‌نیوز اعلام کردند که این فرد خلافکار، افراد را به استخدام درمی‌آورد تا اقدامات خشونت‌بار انجام دهند و بنا به گفته این منابع، متین یک فرد افراطی بوده که دنباله‌رو «مارکوس دواین رابرستون» بوده است.

طبق گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، عامل مسلح تیراندازی اورلاندو، دو روز قبل از حمله به باشگاه شبانه در مرکز «فورت‌پیرس» با امام جماعت آن مرکز اسلامی به نام امام «شفیق رحمان» بوده است.

این گزارش می‌افزاید که این مسجد محلی بود که منیر ابو صالحه که در سال ۲۰۱۴ خود را در سوریه به خاطر جبهه‌النصره منفجر کرد، در آنجا رفت و آمد داشت و متین و ابوصالحه یکدیگر را می‌شناختند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.