پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تعرفه اتصال به سایتهای داخلی ۴برابر کاهش می‌یابد
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تعرفه اتصال به سایتهای داخلی تا پایان سال به یک چهارم تعرفه فعلی اینترنت، کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ابوالحسن فیروزآبادی در یک برنامه تلویزیونی از کاهش چهار برابری هزینه دسترسی به محتوای داخلی اینترنت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات، نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا آخر سال این تعرفه به یک چهارم کاهش یابد، اظهار کرد: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با خدمات مشابه خارجی بهتر و بیشتر می‌شود. این شبکه، مستقل و با مدیریت داخلی ارتباطات داخل کشور است و قابلیت اتصال به شبکه‌های جهانی را نیز دارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی، درباره ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان محدودیت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهایی اصلا احساس نمی‌کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می‌کند، اما در نهایت استفاده از این شبکه تعرفه ارزان‌تری را برای محتوای داخلی به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه فنی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است، گفت: نخستین مرکز تبادل داده ٢٧ اردیبهشت امسال در تهران افتتاح شد که ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه تا آخر خرداد می‌رسد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: تا پایان این هفته نیز مراکز تبادل ترافیک در شیراز و تبریز هم راه‌اندازی می‌شود و همه عرضه‌کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب این شبکه کار می‌کنند.

فیروزآبادی از اتصال همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه خبر داد و افزود: امیدواریم تا هفته آینده بانک‌ها هم به این شبکه متصل شوند.

به گزارش مهر، در راستای اتصال به مرکز تبادل داده تهران، هفته گذشته و با امضای تفاهمنامه میان شرکت ارتباطات زیرساخت و ۶ سرویس دهنده داخلی، نرخ اتصال به شبکه این سرویس دهنده برای کاربر نهایی، تا ۵۰ درصد کاهش یافت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.