پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

‌اعزام ‌هواپیما‌ی آب‌فشان برای کنترل آتش‌سوزی جنگل‌های پاسارگاد/ تا مهار کامل آتش همکاری را ادامه می‌دهیم
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌ گفت: به محض اعلام خبر آتش‌سوزی جنگل‌‌های پاسارگاد استان فارس، سازمان هواپیمایی کشوری مجوز اعزام یک فروند هواپیمای ایلوشن ۷۶ برای اطفاء حریق در منطقه مذکور صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

‌رضا جعفرزاده با اعلام این خبر اظهار داشت: به محض اعلام خبر آتش‌سوزی در جنگل‌‌های پاسارگاد،‌ هواپیمای ایلوشن ۷۶ متعلق به شرکت هواپیمایی پویا پیش از ظهر به منطقه برای اطفاء حریق اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه ‌این هواپیمای باری امکان تخلیه ۴۰ هزار تن آب را در مدت زمان ۱۰ ثانیه دارد، گفت: در این مأموریت حدود ۴۰ هزار لیتر آب در مکان آتش سوزی تخلیه کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: با وجود گرمای شدید، ‌شرایط نامساعد جوی و با توجه به اهمیت این کار، سازمان هواپیمایی کشوری در نخستین فرصت مجوز پرواز این هواپیما را صادر کرد.

جعفرزاده تأکید کرد: ‌تا کنترل نهایی‌ آتش‌سوزی در جنگل‌های پاسارگاد استان فارس همکاری سازمان هواپیمایی کشوری در صدور مجوز پرواز‌های این چنینی ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: شرکت هواپیمایی مذکور نیز برای همکاری در شرایط مشابه اعلام آمادگی کرده است .

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.