پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه: این شهر تا چند روز آینده آزاد خواهد شد
عبدالوهاب ساعدی از پیشروی نیروهای عراقی به سوی مرکز شهر فلوجه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از رادیو سوا، فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه اعلام کرد نیروهای امنیتی از محور جنوبی فلوجه به سمت مرکز شهر در حال پیشروی هستند و انتظار می رود این شهر تا چند روز آینده آزاد شود.
وی  در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تصریح کرد: نیروهای امنیتی به سبب اینکه نگران اذیت و آزار غیرنظامیان هستند، با احتیاط و کندی در حال پیشروی هستند؛ چرا که داعش شمار زیادی بمب و مواد منفجره در این مناطق کاشته است.
وی همچنین گفت: تا چند روز آینده از آزادسازی فلوجه خبر خواهیم داد.
از سوی دیگر، جمعه جمیلی، فرمانده نیروهای بسیج مردمی در شهر کرمه عراق اعلام کرد این نیروها هم اکنون در حال ساماندهی صفوف خود به منظور آمادگی برای حمله به فلوجه هستند.
وی در گفتگو با رادیو سوا تأکید کرد درگیری ها هم اکنون در نزدیکی دو منطقه “الشهدا” و “المعارض” در جنوب فلوجه جریان دارد.
سعد معن، فرمانده عملیات بغداد نیز اعلام کرد نیروهای عراقی بر چندین منطقه در اطراف شهر فلوجه از زمان آغاز عملیات بازپس گیری این شهر در ۲۲ مه (۲ خرداد) مسلط شده اند.
وی همچنین اعلام کرد هواپیماهای عراقی و جنگنده های ائتلاف همچنان به بمباران ها در این عملیات ادامه می دهند.
عملیات بازپس گیری فلوجه در حالی انجام می شود که صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از وضع کودکان محاصره شده در فلوجه ابراز نگرانی کرده است.
پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در عراق گفته است کودکان هنگام فرار خانواده هایشان از فلوجه کشته می شوند. وی همچنین گفته برخی از کودکان را مشاهده کرده که آثار ترکش های بمب بر پیکر آنها نمایان بوده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.