پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

وزیر اطلاعات: امام(ره) وزارت را «اطلاعات ۳۶ میلیون نفری» معرفی کردند/ امروز باید بگوییم اطلاعات ۸۰ میلیونی
وزیر اطلاعات گفت: از زمانی که وزارت اطلاعات کار خود را آغاز کرد، امام(ره) آن را اطلاعات 36 میلیون نفری معرفی کردند، امروز هم باید بگوییم اطلاعات 80 میلیونی.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رهبر انقلاب بر مردم‌ پایه بودن کار دستگاه‌های اطلاعاتی تأکید دارند و همواره دستگاه‌های اطلاعاتی در همین زمینه اقدام کرده‌اند و باید بستر حضور و نقش مردم را دستگاه‌های اطلاعاتی فراهم کند.

وی تصریح کرد: نقش مردم فقط به ارائه یک سلسله گزارش منوط نمی‌شود، بلکه نخبگان نیز باید در این زمینه حضور یابند؛ نخبگان و فرهیختگان جامعه که دارای بلوغ و نبوغ هستند، باید در عرصه اطلاعات همکاری کنند تا کار اطلاعاتی دانش‌بنیان با همکاری نخبگان شکل بگیرد.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: امروز اولین همایش درباره روش‌های علمی تحلیل اطلاعات برگزار شد که با استقبال خوبی مواجه شد، هدف ما این بود که روش‌های علمی تحلیل اطلاعات صرفاً در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی نباشد و مرکز علمی و پژوهشی هم به این مسئله ورود کنند.

علوی در ادامه یادآور شد: ۳۰ مرکز مختلف در این همایش حضور یافتند و بیش از ۲۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شده که ۱۵۰ مقاله پذیرفته شد.

وی تصریح کرد: امنیت دانش‌بنیان وقتی محقق می‌شود که از علوم مختلف بهره ببریم و در تضارب آرا راهکارهای مناسب و کم‌هزینه برای مقابله با بحران‌ها ارائه دهیم.

وزیر اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: از زمانی که وزارت اطلاعات کار خود را آغاز کرد، امام(ره) آن را اطلاعات ۳۶ میلیون نفری معرفی کردند، امروز هم باید بگوییم اطلاعات ۸۰ میلیونی.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.