پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عزت‌الله ضرغامی: «کلی» و «پله» عشق ما نوجوانان دهه ۵۰ بودند/ بعضی سیاسیون از روش بوکسورها استفاده می‌کنند
ضرغامی عنوان کرد: کلی، هواداران فراوانی در جهان و ایران دارد، او و «پله» دو ورزشکار برجسته دهه ۷۰ میلادی، عشق ما نوجوانان دهه ۵۰ شمسی بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق رسانه ملی به مناسبت درگذشت محمد علی کلی، قهرمان مسلمان بوکس جهان در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: محمد علی کلی بوکسور افسانه ای جهان، در سن ۷۴ سالگی درگذشت. او پرافتخار ترین و خبرساز ترین قهرمان رشته ی مشت زنی است و هواداران فراوانی در جهان و ایران دارد. “کلی” و “پله” دو ورزشکار برجسته دهه ۷۰ میلادی، عشق ما نوجوانان دهه ۵۰ شمسی بودند!

هرچند پیروزی تاریخی “کلی” بر “سانی لیستون” در دوره جوانی، کاری بسیار بزرگ و باور نکردنی بود ولی برای هم سن و سال های من،پیروزی های او در برابر “کن نورتون”،”جوفریزر” و جورج فورمن” در سال های ۷۳ و ۷۴ میلادی فوق العاده خاطره انگیز است.

او در دوره قهرمانی اش مسلمان شد. بصورت علنی مقابل جنگ آمریکا با ویتنام موضع گرفت و از حضور در دوره سربازی خودداری کرد. به همین دلیل مدتی بازداشت و عناوین قهرمانی اش سلب شد !

او در سال ۱۳۷۲ نیز به ایران آمد. روحش شاد.

بوکس حرفه ای کلا ورزش خشنی است. به همین دلیل قابل پخش از رسانه ملی نیست. ولی به هر حال رشته ی جذاب و پرهیجانی است.

در این رشته علاوه بر قدرت بدنی و آشنائی با فنون مشت زنی، مسئله حفظ روحیه و مقاومت تا آخرین لحظه،کلیدی است.

بارها شاهد مسابقاتی بوده ام که حریف به ظاهر ضعیف تر بیش از ۱۰ راند مقابل ضربات سنگین دفاع می کند و با از نفس افتادن و خسته شدن حریف، در یک لحظه از لاک دفاعی بیرون می آید و با چند ضربه او را ناک اوت می کند.

بعضی سیاسیون ما هم از چنین روشی استفاده می کنند!

خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.