پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیین تجلیل از ۴ دهه خدمت شهریار پرهیزکار به قرآن کریم+جزئیات برنامه
آیین بزرگداشت ۴ دهه خدمت استاد شهریار پرهیزکار به ساحت قرآن کریم فردا با حضور اهالی قرآن کشور در خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیین بزرگداشت استاد شهریار پرهیزکار حافظ کل قرآن و نفر اول مسابقات بین‌المللی ایران و عربستان یکشنبه ۱۶ خرداد‌ماه ۱۳۹۵ در سالن‌ همایش‌های خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط احمد ابوالقاسمی قاری بین‌المللی، اجرای ابتهال توسط محمد‌رضا پورزرگری، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن توسط گروه تواشیح قدر از جمله برنامه‌های این محفل نورانی است.

رونمایی از تمبر یاد‌بود استاد پرهیزکار، پخش کلیپ و سخنرانی برخی از مسئولان و پیشکسوتان قرآنی کشور درباره استاد پرهیزکار از جمله آیتم‌های این آیین خواهد بود. همچنین در این برنامه از پدر استاد پرهیزکار هم تجلیل خواهد شد.

به گزارش فارس استاد پرهیزکار متولد ۱۳۴۳ در تهران است و تلاوت قرآن را از ۱۱ سالگی با حضور در جلسه قرآن استاد ادیب‌زاده آغاز کرد و این حضور آغاز راهی بود که سبب تحولات بسیار و کسب افتخارات گوناگون در سطح جهان اسلام از سوی استاد پرهیزکار شد.

کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۶، کسب مقام دوم مسابقات بین‌المللی قرآن عربستان در سال ۱۳۶۴ و کسب مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن عربستان در سال ۱۳۷۱ از مهم‌ترین افتخارات این حافظ کل قرآن کریم است، البته مقام نخست مسابقات عربستان برای اولین‌بار توسط وی کسب شد و این مقام هنوز تکرار نشده است.

داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی در سال ۱۳۷۲ و قضاوت در چندین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان به همراه اعزام به بسیاری از کشور‌های جهان به منظور تبلیغ از جمله فعالیت‌های استاد شهریار پرهیزکار است.

حضور در مسابقات قرآن و کسب افتخارات گوناگون تنها زمینه فعالیت استاد پرهیزکار نبود و وی از سال ۱۳۶۴ اقدام به ضبط ترتیل کل قرآن کرد و سال ۱۳۶۵ برای اولین‌بار ترتیل کل قرآن کریم با همه استاندارد‌های تلاوت به روش ترتیل توسط این استاد قرآن عرضه و مورد استقبال شدید مردم قرار گرفت.

آیین بزرگداشت شهریار پرهیزکار استاد قرآن کریم از ساعت ۱۵:۳۰ یکشنبه ۱۶ خرداد‌ماه ۱۳۹۵ در خبرگزاری فارس به نشانی میدان فردوسی، به سمت انقلاب نبش کوچه شاهرود پلاک ۱ برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.