پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نبردی شدید در حومه خان‌طومان حلب در جریان است
درگیری‌های شدید در حومه شهرک خان طومان در ریف جنوبی حلب سوریه به شدت ادامه دارد اما شدیدتر از آن جنگ روانی و رسانه‌ای جبهه تروریستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

گروه‌های تروریستی در جنوب غربی استان حلب سوریه، که از روز گذشته حمله شدیدی به ارتش سوریه و متحدانش کردند، امروز نیز درگیری‌ها را ادامه دادند.

«جبهه النصره»، «احرار الشام»، «فیلق الشام، «الحزب الاسلامی الترکستانی»، چهار گروه اصلی هستند که کاملا متحد حمله دیروز را آغاز کردند و موفق شدند پس از چند ساعت روستای معراته را در شمال خان طومان اشغال کنند.

این درگیری‌ها امروز نیز ادامه یافته و نبردی شدید در حومه خان طومان در جریان است.

در این درگیر‌ی از انواع سلاح‌ها استفاده میشود و ارتش سوریه نیز تاکنون در مقابل این حمله شدید ایستادگی کرده و موفق شد یکی از فرماندهان میدانی اصلی «احرار الشام» را از پای در آورد.

رسانه‌های وابسته به جبهه النصره دیروز ادعا کردند که پس از معراته، مستودعات الوقود (انبار سوخت)، مقر «کتیبه الدفاع الجوی» (گردان پدافند هوایی)، بلندی «قراصی» و بعد از آن خود روستای «قراصی» و بعد از آن «حمیره» را در نزدیکی خان طومان اشغال کرده‌اند اما نیروهای سوری این خبر را جنگ روانی دشمن توصیف و آن را تکذیب کردند.

تعداد قابل توجهی از دو طرف درگیری کشته و زخمی شده‌اند اما آمار دقیق و موثقی در این خصوص هنوز مخابره نشده است.

جبهه النصره امروز صبح نیز مدعی شد که روستای خلصه و القلعجیه در جنوب خان طومان را تصرف کرده است اما منابع وابسته به ارتش سوریه میگویند انتشار این شایعات در چارچوب جنگ روانی برای تضعیف جبهه مقابل است.

نقشه منتشر شده از جانب ائتلاف تروریستی جیش الفتح

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.