پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نمایندگان آمریکایی از اتحادیه اروپا خواستند: حزب‌الله را تروریستی اعلام کنید
چند عضو مجلس نمایندگان آمریکا با امضای پیش‌نویس قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که همه ارکان حزب‌الله لبنان را بخاطر مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و داشتن زرادخانه موشکی تهدیدکننده اسرائیل، تروریستی بداند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

۱۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا با امضای پیش‌نویس یک قطعنامه، تروریستی شناخته شدن گروه مقاومت اسلامی لبنان از سوی اتحادیه اروپا را خواستار شدند.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی کنگره، «تئودور دوچ» نماینده دموکرات فلوریدا در مجلس نمایندگان، این پیش‌نویس را تهیه کرده و در آن تکمیل مصوبه سال ۲۰۱۳ اتحادیه اروپا و تروریستی دانسته شدن همه ارکان حزب‌الله را خواستار شده؛ هم‌اکنون اتحادیه اروپا بازوی نظامی حزب‌الله را تروریستی می‌داند.

در این پیش‌نویس که فعلاً برای بررسی به کمیته امور خارجی مجلس ارجاع شده، آموزش دیدن نیروهای حزب‌الله در سوریه، همکاری با ارتش سوریه در مبارزه با تروریست‌ها، گرفتن کمک از ایران و داشتن زرادخانه ۱۵۰ هزار موشکی به عنوان جرائم حزب‌الله و مبنای منطقی تروریستی شناخته شدن همه ارکان این گروه مقاومتی، برای مسئولان اتحادیه اروپا توضیح داده شده است.

در بخش پایانی این قطعنامه، نمایندگان آمریکایی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که علاوه بر تروریست دانستن نیروهای حزب‌الله، همکاری‌های اطلاعاتی میان اروپا و آمریکا با هدف مبارزه با نفوذ حزب‌الله را تقویت کنند.

نمایندگان آمریکایی همچنین در بندی مبهم از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که برای همه «اعضای حزب‌الله و حامیان فعال» این گروه، دستور جلب صادر کند.

این ۱۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا را به رویارویی مالی با حزب‌الله هم تشویق کرده و از آنها خواسته‌اند که تمامی متعلقات حزب‌الله از جمله خیریه‌های مربوط به این گروه را مصادره کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.