پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

باقی‌مانده بدهی ۶٫۷ میلیارد دلاری هند به زودی تسویه می‌شود/وزیر نفت هند: تسویه تا سه ماه دیگر
مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری در استانبول گفت: باقی‌مانده بدهی 6.5 میلیارد دلاری هند به ایران به زودی تسویه می‌شود اما وزیر هند به پالایشگاه‌های این کشور نوشته است طی سه ماه پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از رویترز، یک مقام ارشد اقتصاد ایران اعلام کرد پالایشگاه نفتی هند به زودی باقی‌مانده بدهی ۶٫۷ میلیارد دلاری را به ایران از طریق هالک بانک ترکیه پرداخت خواهد کرد. حدود دو هفته پیش هند ۷۵۰ میلیون دلار از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت کرد. کل بدهی‌ هند به ایران ۶٫۷ میلیارد دلار بود که به گفته این مقام مسئول ایرانی قرار است باقی‌مانده آن به زودی پرداخت شود.

هند یکی از بزرگترین خریداران نفت خام ایران است که طی دوران تحریم بدهی زیادی از محل خرید نفت به ایران باقی مانده است.

صادق اکبری مدیر کل روابط اقتصادی خارجی در کنفرانسی در استانبول، گفت: بانک‌های محلی هند این پول را به هالک‌بانک ترکیه منتقل می‌کنند و از طریق این بانک به ایران پرداخت خواهد شد.

مدیر کل روابط اقتصادی خارجی ایران در پاسخ به زمان دقیق تسویه بدهی، گفت: «در مدت کوتاهی تسویه خواهد شد» اما زمان دقیقی را اشاره نکرد.

هفته گذشته وزیر نفت هند به پالایشگاه‌های این کشور نوشته بود باقی‌مانده بدهی ایران در مدت ۳ ماه از ۳۰ می پرداخت شود.

بر اساس این گزارش، ایران تمایل دارد پرداخت بدهی‌ها با یورو انجام شود تا وابستگی کشور به دلار کاهش یابد. ایران مبادلات بسیار زیادی با کشورهای اروپایی دارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.