پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

راه‌اندازی ۸ مرکز دیجیتال فرهنگ در مازندران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 8 مرکز دیجیتال فرهنگ در مازندران راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احد جاودانی عصر امروز در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی دیجیتال بهار نارنج بابل در مجتمع فرهنگی سینمایی ارشاد این شهرستان، اظهار کرد: از زمانی که بحث فناوری اطلاعات به‌طور جدی در کشور مطرح و استفاده از این تکنولوژی انجام شد، خلا در این حوزه احساس شد و رهبر معظم انقلاب نیز تأکید بر رفع این کمبود داشتند.

وی افزود: در زمینه محتوا نیز وظیفه فرهنگ و ارشاد در این حوزه نظارت کافی و هدایت‌های صورت‌ گرفته بود و تشکیل مرکز رسانه دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ نیز از برنامه‎های وزارت ارشاد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: بحث شبکه ملی فرهنگ یعنی ایجاد مراکز متعدد به هم پیوسته برای رسیدن به یک هدف مشخص که هر شهر، مسجد، اداره و مجتمعی موظف به ارائه یک‌سری خدمات به مردم شدند و هدایت و مدیریت فضای مجازی را در شهر حوزه خود به‌عهده گرفتند که بر اساس یک‌سری شاخص‌ها و فرهنگ بومی که در آن شهر وجود دارد، محتواهایی را تولید کنند.

این مسؤول یادآور شد: ۳۰۰ مرکز دیجیتال در کشور وجود دارد که هشت مرکز در مازندران مستقر بوده و شهرهای بهشهر، ساری، نکا و بابل دارای چنین مرکزی هستند.

جاودانی با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی دیجیتال بابل دارای ۱۰ دستگاه رایانه در سه اتاق است که علاقه‌مندان می‌توانند از خدمات اینترنت شامل فیلم، پویانمایی و آموزش قرآنی و … بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: با وجود توانمندی مردم بابل و پیگیری خوب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بابل این مرکز در بابل راه‌اندازی شد تا مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی در پایان گفت: فضاهای مختلفی در این حوزه در زمینه تولید محتوا، انیمیشن، گیم، بازی یارانه‌ای، محصولات نرم‌افزاری و همچنین مرکز رشدی برای افراد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این حوزه وجود داشته تا آنها بتوانند از این فضا استفاده کرده و از حمایت وزارت فرهنگ، سازمان شبکه ملی و فرهنگ و سازمان‌هایی که با ما مرتبط هستند، بهره‌مند شوند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.