پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در گفتگوی اختصاصی مازندرانه با مجری شبکه 3 سیما مطرح شد;
آینده کشتی ایران را پشتوانه ها رقم می زنند/مازندران در رشته آزاد پایتخت و قطب کشتی ایران است /حضور محمد بنا و رسول خادم کشتی ایران را متحول کرد
مجری مازندرانی رسانه ملی گفت: احترام به مربیان سازنده و حمایت مادی و معنوی از آنها و لزوم نگاه ویژه به استعدادهای ناب ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید مصطفی حسینی،مجری و گزارشگر مازندرانی رسانه ملی در گفتگو با سایت مازندرانه در خصوص کشتی ایران صحبت های جالبی را بیان کردند که با هم می خوانیم.

photo_2016-05-29_15-53-49
۱-مازندرانه-خودتون رو مختصر معرفی کنید؟

سید مصطفی حسینی …متولد دهم فروردین ۱۳۶۱
-آغاز به کار در سازمان:۱۳۸۰
-به مدت ۱۱ سال در مرکز مازندران و با تاسیس شبکه تلویزیونی ورزش در سال ۹۱ از اولین مجریان این شبکه بوده ام
-اجرای برنامه های مختلف ورزشی و گزارش مسابقات مهم کشتی
-کاندیدای دریافت بهترین مجری ورزشی سیما در سال ۹۲ برای اجرای برنامه میدان به همراه آقایان عادل فردوسی پور(نود)و پیمان یوسفی(ورزش از نگاه دو) در جشنواره جام جم
-اجرای برنامه میدان به تهیه کنندگی پیمان یوسفی و مزدک میرزایی در دو نوبت در سالهای ۹۱ و ۹۳-۹۴
-گزارش مسابقات مهم کشتی از شبکه ۳ و شبکه ورزش از جمله رقابتهای جهانی و المپیک و جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی از این دو شبکه در سالهای مختلف به همراه همکار ارجمند آقای هادی عامل
-اعزام به ماموریت های خارج از کشور:
۱۳۸۷:دوحه قطر-رادیو ورزش-کشتی آزاد و فرنگی جوانان آسیا
۱۳۸۷:استانبول ترکیه-کشتی آزاد و فرنگی جوانان جهان
۱۳۹۲-صوفیه بلغارستان-کشتی آزاد و فرنگی جوانان جهان-شبکه ورزش سیما
۱۳۹۳-آستانا قزاقستان-کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان آسیا-شبکه ورزش سیما
-اجرای برنامه های مختلف که از مهمترین آنها میتوان به المپیک ۲۰۱۲ لندن…..بازیهای آسیایی اینچئون ۲۰۱۴….فوتبال جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵ اشاره کرد.

و هم اکنون اجرای برنامه همگام با ورزش از شبکه سوم سیما را انجام می دهم.

۲-مازندرانه- اصلا چه شد گزارشگر و مجری برنامه های ورزشی از جمله کشتی شدید؟

به دلیل علاقه زیادی که از کودکی به مقوله گزارش مسابقات ورزشی داشتم ، سال ۸۰ در صدا و سیمای مرکز مازندران حاضر شدم و در دو رشته کشتی و فوتبال تست دادم.کار امروزم را بعد از خداوند متعال مدیون دوست ارجمندم آقای عباس اسماعیل تبار هستم که با پذیرفتن تست این حقیر راه ورود به این عرصه را باز کردند.ابتدا با گزارش بازیها و مسابقات ضبطی و سپس با گزارش رقابتهای زنده به صورت مستمر کار خود را ادامه دادم.هر چند با حضور در تهران و طی این ۴ سال در عرصه گزارش تنها مسابقات کشتی را در کنار اجرای برنامه های ورزشی گزارش می کنم.

۳-مازندرانه-نظرتون در خصوص کشتی ایران چیه و چه جایگاهی در حال حاضر در دنیا داریم؟

جایگاه کشتی ایران از گذشته تا به حال نیاز به یادآوری ندارد.رشته ای که در ایران فارغ از مسائل قهرمانی با بعد پهلوانی گره خورده است.از پهلوان بزرگ محمود خوارزمی ملقب به پوریای ولی گرفته تا پهلوان نامدار معاصر غلامرضا تختی که عمق رسوخ خصوصیات ارزشمند پهلوانی و روحیات جوانمردی را در این رشته و در کشورمان نشان میدهد تا کسب مدالهای ارزشمند در رقابتهای جهانی و المپیک همه و همه نشان از جایگاه بالای کشتی ایران از گذشته های دور تا الان دارد و در کنار کشتی نیز حضور پرشور تماشاگران گرمای خاصی به این ورزش اول ایران داده است به طوری که پرشمارترین و پر شورترین تماشاگران دنیا در ورزش کشتی محسوب می شوند.

۴-مازندرانه-مشکلات کشتی و حاشیه هایی که در کشتی ایران وجود داره چگونه باید رفع شود؟

مشکلات در تمامی فدراسیون ها و رشته ها وجود دارد از بعد فنی گرفته تا مسائل سازمانی و از همه مهمتر مشکلات مالی که خود حاشیه هایی رو طبعا ایجاد کرده است. از بعد فنی البته با حضور مرد بزرگ کشتی جهان رسول خادم و چهره خاص کشتی محمد بنا به نظر حداقل در سالهای اخیر هم در آزاد و هم در فرنگی موفقیت های زیادی کسب شده اما در مورد حواشی به نظر میرسد مشکلات مالی فدراسیون در اولویت اول است که در آستانه رقابتهای المپیک امید است در کنار توجه به همه رشته ها از ۳ رشته کشتی ، وزنه برداری و تکواندو که احتمالا سردمدار موفقیتهای احتمالی و کسب مدال هستند حمایت بیشتری بشود.

۵-مازندرانه-آینده ی کشتی ایران را چگونه می بینید؟

آینده کشتی ایران را پشتوانه ها رقم می زنند.به عنوان گزارشگری که به مدت ۱۵ سال در این رشته فعالیت می کنم به نظر اینجانب پشتوانه ها در سالهای اخیر و در اکثر اوزان محدود به مازندران در آزاد و خوزستان در فرنگی شده است.به عنوان یک مازندرانی که در جای جای این استان گزارش کرده ام از اینکه در رشته آزاد پایتخت کشتی ایران و قطب این رشته ایم خوشحالم.اما ضعف کشتی کرمانشاه، خراسان و مخصوصا تهران در دراز مدت به ضرر کشتی استان است.رقابت وقتی همه جانبه باشد و استانهایی که در گذشته نه چندان دور همیشه در کنار مازندران از قطب های اصلی کشتی ایران بودند به مانند گذشته پشتوانه سازی کنند در نهایت سود و حاصل آن نه تنها به رونق بیشتر کشتی در مازندران کمک میکند بلکه کشتی ایران عزیز از ثمرات آن استفاده میکند.پس احترام به مربیان سازنده ، حمایت مادی و معنوی از این عزیزان، ایجاد پایگاههای کشتی در سراسر کشور و نظارت همه جانبه و فراگیر و لزوم نگاه ویژه به استعدادهای ناب ضروری است.

۶-مازندرانه-چه جایگاهی در المپیک برای کشتی ایران تصور می کنید؟

پیش بینی سخته اما کار با حضور روسها و آذربایجانی ها و اینکه تمام تیمها با قدرت نهایی و مضاعف شرکت میکنند بسیار دشوار است.

۷-مازندرانه-نظر شما به عنوان یک مازندرانی در خصوص کشتی مازندران چیست؟

کشتی مازندران با حمایت تمامی اهالی کشتی انشاا . .. در آینده نیز به درخشش خود ادامه میدهد.به شرط آنکه نگاه خوبی نیز به شرق و مخصوصا غرب استان شود

۸-مازندرانه-کشتی فرنگی که در شیراز برگزار شد و با قهرمانی تیم ایران همراه بود رو چگونه ارزیابی می کنید؟

البته با توجه به نزدیکی المپیک تیمهای مدعی روسیه و آذربایجان و ترکیه با تمام توان خود حاضر نشدند اما قهرمانی تیم ایران به لحاظ روحی در آستانه رقابتهای المپیک به خودیه خود اتفاق ارزشمندی است.

۹-مازندرانه-حرف آخر؟
تشکر از شما و همکاران پرتلاشتون….موفق و پاینده باشید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.