پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برگزاری نمایشگاه خونین شهر در دانشگاه تزکیه بروجرد
نمایشگاهی در آستانه سوم خرداد سالرور آزاد سازی خرمشهردر روز یکشنبه 26/2/1395 در دانشکده فنی و حرفه‌ای تزکیه شهرستان بروجرد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از وبلاگ اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل /

مسئول برگزاری نمایشگاه :

مریم فروغی مدرس درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس

نمایشگاهی در آستانه سوم خرداد سالرور آزاد سازی خرمشهردر روز یکشنبه ۲۶/۲/۱۳۹۵ در دانشکده فنی و حرفه‌ای تزکیه شهرستان بروجردبا حضور مدیر کل محترم بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس جناب آقای دل آرام و معاون محترم ایشان جناب آقای کوهزادی و مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه در شهر بروجرد حاج آقا دولتشاهی و معاونت سپاه بروجرد اقای شجاع معظمی . مسئول محترم بسیج دانشجویی آقای قاسمی  و مسئولین مرکز دانشگاهی تزکیه و جناب سرهنگ محمدی   افتتاح شد و به‌مدت یک هفته این نمایشگاه برای علاقه‌مندان دایر بود.
این نمایشگاه با هدف حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و اثبات این مسئله که فرزندان ما حافظ ارزش‌ها بوده و برای دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها همچنان ایستاده‌اند، برپا شده است.
با توجه به وجود برنامه و شبکه‌های غیر فرهنگی به نظر ضروری است که این‌گونه کارها و نمایشگاه‌ها برای نسل جدید برپا شود تا نسل امروز با خاطرات و وقایع آن دوران بیشتر آشنا شوند.

بعد از افتتاح نمایشگاه مئولین محترم در سالن امفی تئاتر دانشکده با دانشجویان دیدار نومده و بعد از تلاوت ایاتی چند از قران کریم ، سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد و سپس خانم مریم فروغی استاد درس دفاع مقدس به حضار خوش امد گفت و همچنین گزارشی از کار خود را در رابطه با این درس و نمایشگاه به اطلاع حضار رساند.

سپس مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بروجرد جناب آقای دولتشاهی سخنانی را در رابطه با سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر ایراد نمودند و همچنین وی خاطر نشان کردند که برپایی این چنین نمایشگاهایی برای صیانت از ارزشها و آرمانهای انقلاب لازم میباشد.

اقای یدالله دل آرام مدیر کل بنیاد حفظ اثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس در لرستان امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه خونین‌شهر در آموزشکده تزکیه بروجرد در گفت‎‏وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان، اظهار کرد: تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یکی از اولویت‎های کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان است.

وی عنوان کرد: انتشار کتاب‎های مرتبط با دفاع مقدس و تهیه دایرهالمعارف استانی بخش‎های دیگری از اهداف و اولویت‌های کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان را تشکیل داده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان تاکید کرد: سه اولویت یاد شده به طور میانگین پیشرفت تقریبی ۳۰ تا ۵۰ درصدی دارند.

دل آرام خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس به عنوان یک مرکز عملیات فرهنگی و تاثیرگذار خصوصا  بین قشر جوان و نسل فعلی انقلاب راه‌اندازی می‏‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‎ها مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان قریب به ۱۸ ماه آینده راه‌اندازی می‎شود.

این مسؤول افزود: تهیه مستندهای تلویزیونی در خصوص شهدای شاخص استان به منظور پخش در شبکه استانی و شبکه‎های سراسری یکی دیگر از برنامه‎های کاری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان را تشکیل داده است.

د ل آرام با اشاره به اینکه تهیه تاریخ شفاهی رزمندگان به صورت مداوم در برنامه کاری این بنیاد قرار دارد، تصریح کرد: در این قالب کاری با رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس حضور فیزیکی و فعال داشته‎اند، مصاحبه می‎شود.

وی اضافه کرد: بخش عمده‏ای از این بخش از کار انجام شده است و انجام آن در برنامه کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان قرار دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان اظهار کرد: اقدام دیگری که در این راستا در حال انجام است، مستندسازی فعالیت جامعه بانوان در عرصه‌های مختلف در دوران دفاع مقدس است.

دل آرام در بخش دیگری از سخنان خود با مثبت ارزیابی کردن اقدام دانشجویان دانشکده تزکیه بروجرد در ایجاد نمایشگاه خونین شهر گفت: امروز با وجود برنامه‎ریزی برای حضور در یک همایش کشوری در اهواز سفر به بروجرد و حضور بین دانشجویان این دانشکده را ترجیح دادم.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد نمایشگاهی ابتکاری با مضمون دفاع مقدس در دانشکده تزکیه بروجرد آن هم به صورت خودجوش و به دور از هرگونه تجملات و بدون صرف هزینه قابل توجه و تحسین برانگیز است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: ایجاد نمایشگاه‎های اینچنینی به این معنا است که نسل جوان امروزی ارتباط فرهنگی خود را با نسل‎های نخستین انقلاب قطع نکرده‎ است.

دل آرام اظهار کرد: تلاش جوانان امروزی برای انجام حرکت‎هایی با مضمون گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‎ها و دلیرمردی‎های رزمندگان اسلام در دوران مقدس و تداعی کردن این مقطع مهم از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران گواه پیوند ناگسستنی آنها با انقلاب است.

وی با اشاره به فتنه‌انگیزی‎های غرب به سرکردگی آمریکا با هدف دور کردن نسل جوان امروزی از اهداف و آرمان‎های انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه و دیگر اقدامات از سوی قشر جوان به معنای بی‎تاثیر بودن خدعه‎های دشمنان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان ادامه داد: دانشجویان این دانشکده با ایجاد نمایشگاه خونین‌شهر ثابت کرده‎اند که فرهنگ ایثار و شهادت همچنان ادامه دارد.

یکی از مهمترین بخش‌های این نمایشگاه، طراحی عملیات بیت‌المقدس است که در این قسمت عملیات بیت‌المقدس به شکلی بسیار زیبا طرحی شده و حدود ۳۰ نفر از بچه‌های بسیج برای این بخش با هم همکاری داشته‌اند .
همچنین در این نمایشگاه بیش‌از ۵۰ قطعه عکس، نقاشی از شهدا، کتاب‌های شهدا و ساخت سنگر در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده است.

دانشجویان  بسیجی دانشکده خواهران تزکیه شهرستان بروجرد با ایجاد نمایشگاهی با مضمون دفاع مقدس به استقبال سالروز آزادسازی خرمشهر رفته بودند.

مشارکت دانشجویان در ایجاد و راه‌اندازی این نمایشگاه گواه تداوم فرهنگ‎های ناب ایثار و شهادت در جامعه است.

پیام نمایشگاه خونین‌شهر این است که اگر بخواهیم می‌توانیم، ارزش‌‏های انقلاب و آرمان‎های شهدا را زنده کنیم.

گفتنی است، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان، جانشین فرمانده بسیج ناحیه مقاومت بروجرد، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بروجرد و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی از نمایشگاه خونین‌شهر بازدید کردند.که به ضمیمه تعدادی عکس در این راستا ارسال میگردد.

 درپایان از مدعوین و دانشجویان پذیرایی به عمل آمد .

ومن الله التوفیق

استاد: مریم فروغی مدرس درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.