پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در گفتگوی اختصاصی مازندرانه با بازیکن تیم صنعت نفت آبادان مطرح شد;
آرزویم پوشیدن پیراهن تیم ملی است/ آبادان و هوادارانش فوق العاده هستند/دست نشان یکی از بهترین مربیان ایران است/از خانواده ام بابت حمایتهایشان ممنونم
بازیکن مازندرانی تیم صنعت نفت آبادان گفت: نداشتن زیرساخت مناسب و مدیران فوتبالی با تجربه مازندران را از داشتن تیم در لیگ برتر محروم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیر زلیکانی بازیکن مازندرانی تیم تازه صعود کرده صنعت نفت آبادان به لیگ برتر می باشد که اهل شهرستان ساری بوده و از بازیکنان با اخلاق و خوش تکنیک فوتبال کشور است.

پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه به منظور صعود تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به لیگ برتر با امیر زلیکانی بازیکن خوش فکر و خلاق مازندرانی این تیم گفتگویی ترتیب داده است که با هم می خوانیم:

photo_2016-05-27_10-16-03
۱- مازندرانه- خودتون رو مختصر معرفی کنید؟
با سلام خدمت شما و همه  هم استانی های عزیزم،امیر زلیکانی هستم،متولد ۲۹ مرداد سال ۱۳۶۸ از ساری

۲-مازندرانه- فوتبال رو از کجا شروع کردین؟
فوتبال رو از مدرسه فوتبال نخبگان ساری و زیر نظر آقایان بالوئی و سیرتی شروع کردم

۳-مازندرانه- چند ساله دارین بازی می کنین و تو چه باشگاههایی تا حالا عضویت داشتین؟
فوتبال باشگاهی رو از سال ۸۴ از پرسپولیس ساری به مربیگری آقای عزیز تقی زاده شروع کردم که بخش بزرگی از موفقیتهای زندگی ورزشیم رو مدیون ایشان هستم،و فوتبال حرفه ای رو از سال ۸۷ شروع کرده و تو تیمهای شیرین فراز کرمانشاه ( ۲ سال )،صنعت ساری ( ۳ سال )،فولاد نوین اهواز و صنعت نفت آبادان هر کدام یک سال حضور داشتم.

photo_2016-05-27_10-16-09

۴-مازندرانه- لیگ یک این دوره که گذشت رو چه طور ارزیابی می کنید؟

لیگ یک امسال نسبت به سالهای قبل خیلی پرهیجان و پرفشار برای بازیکنان دنبال شد زیرا  ۲۰ تیم در لیگ حضور داشتند که در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه بود.

امسال تیمهای قدرتمندی مثل پیکان،فجر،مس و… در لیگ یک حضور داشنند که سالها در لیگ برتر تیم داری می کردند  و  همچنین تا هفته های پایانی هشت تیم شانس صعود از لیک یک به لیگ برتر را  داشتند که فکر میکنم در لیگ یک ایران بی سابقه بوده است.

photo_2016-05-27_10-16-14

۵-مازندرانه- شما به عنوان یک بازیکن مازندرانی ۲ سال پیاپی با دو تیم مختلف به لیگ برتر صعود کردید ،ولی متاسفانه ۱۰ سال است که مازندران در لیگ برتر تیم ندارد.نظرتان در این خصوص چیست؟
به نظر من فوتبال مازندران به علت نداشتن زیرساخت مناسب و مدیران فوتبالی با تجربه از داشتن تیم در لیگ برتر محروم مانده و همچنین نبود اسپانسر و حمایت نشدن از سوی مسئولین هم مزید بر علت شده است و امیدوارم روزی برسد که همه عوامل دست به دست هم بدهند تا بتوانبم تیمی خوب و در شأن مردم خوب مازندران در لیگ برتر داشته باشیم تا از حیثیت فوتبال مازندران در سطح اول کشور دفاع کند

photo_2016-05-27_10-15-19

۶-مازندرانه- بازی کردن در آبادان چه لذتی دارد که هر کسی به آنجا رفت دل کندن از مردم و باشگاه برایش سخت می شود؟
شاید خیلی از فوتبالیستها به خاطر گرمای هوا و یا موقعیت جغرافیایی آبادان ترجیح میدهند فوتبال را در شهرهای دیگر ادامه دهند،اما به جرأت میتوانم بگویم لذتی که بازی کردن در آبادان دارد در هیچ جای ایران ندارد،آبادان شهری است که به اندازه شهرهای دیگر جای تفریحی ندارد و مردم آبادان یک دلخوشی دارند و آن هم تیم صنعت نفت است.

وقتی عشق این مردم به فوتبال را می بینیم انگیزه ام برای بازی چند برابر شده و با شنیدن شعار آبادان برزیلته، حس و حال خاصی به من دست داده و این امر موجب می شود واقعا دل کندن از آبادان برایم سخت شود.

۷-مازندرانه- نظر شما در خصوص نادر دست نشان چیست؟
نظر شخصیه خودم این است که مربی باید توانایی بازی گرفتن از بازیکن را داشته باشد و من این خصیصه را در آقا نادر به وضوح می بینم.

photo_2016-05-27_10-15-42

من کار کردن با ایشان را دوست دارم چرا که به بازیکنان خط حمله و سایر نقاط آزادی عمل می دهد و در عین حال از نظر روحی و روانی جز معدود مربیانی است که روی این مساله با بازیکنان کار می کند و بسیار نیز تاثیر گذار است.

۸-مازندرانه- آیا امسال در تیم صنعت نفت خواهید ماند یا اینکه از این تیم جدا می شوید؟
اولویتم ماندن در صنعت نفت است،اگر به توافق رسیدیم در آبادان میمانم

۹-مازندرانه- آیا به تیم ملی هم فکر می کنید؟
راستش قبلا امیدی نداشتم ولی از وقتی که دیدم بازیکنان خوب لیگ برتر به تیم ملی دعوت میشوند امیدوار شده و برای رسیدن به تیم ملی تلاش می کنم تا روزی بتوانم به کشورم  خدمت کنم

photo_2016-05-27_10-15-47
۱۰-مازندرانه- نظر شما در خصوص فوتبال ایران چیست؟
فوتبال ایران قابل قیاس با کشورهای صاحب سبک دنیا نیست،چرا که ما در بحث آموزش و آکادمی تیم های پایه به درستی عمل نکرده ایم ولی در حال پیشرفت هستیم و امیدوارم بیشتر به تیم های پایه و مدارس فوتبال توجه شود

۱۱-مازندرانه- حرف پایانی؟
در پایان از خانواده خوبم،مخصوصا پدر ، مادر و همسرم که سختیهای زیادی را تحمل کرده و در تمامی شرایط از من حمایت کردند تشکر نموده و همچنین از همه ی مربیان و دوستان خوبی که برای من زحمت کشیدند سپاسگزارم

از شما هم تشکر می کنم که توجه ویژه ای به همه ی بازیکنان مازندرانی در سر تا سر فوتبال ایران دارید

photo_2016-05-27_10-15-51

photo_2016-05-27_10-15-57

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.