پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیماری ها مرز نمی شناسد/وابستگی در بخش سلامت
وزیر بهداشت گفت: باید بپذیریم که در بخش سلامت وابسته به هم هستیم و در این زمینه با هم همکاری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر سیدحسن هاشمی که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع جهانی بهداشت در ژنو به سر می برد، در حاشیه جلسه مشترک وزرای بهداشت کشورهای عضو اکو، گفت: کشورهای عضو اکو از سال گذشته تصمیم گرفتند تا علاوه بر مسایل اقتصادی، در زمینه سلامت نیز باهم همکاری داشته باشند و این جلسه، سومین جلسه وزرای بهداشت این کشورها با این موضوع بود.

وی با اشاره به بحث های خوب مطرح شده در این جلسه عنوان کرد: اتفاق نظری که از این نوع مجامع انتظار داریم، نیازمند کار کارشناسی بیشتری است و امیدواریم در جلسات آتی نتابج ملموس تری حاصل شود.

هاشمی در این مورد افزود: آنچه در مرحله فعلی اهمیت دارد این است که ارتباط بین کشورها بیشتر شود تا بتوانند از تجربیات موفق هم در حوزه سلامت استفاده کنند تا به مرور به یک زبان مشترک برسند.

وی گفت: در این جلسه که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم که دبیرخانه تا سال آینده به کار خود ادامه دهد و ما نیز بحث ها و موضوعات مطرح شده را به دبیرخانه ارجاع دادیم تا در جلسه بعدی وزرای بهداشت کشورهای عضو اکو مطرح گردد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: من به این جلسات خوشبین هستم و امیدوارم از این طریق همگرایی در منطقه افزایش پیدا کند.

هاشمی در پایان گفت: بیماری ها و عوامل بیماری زا مرز نمی شناسند و ما باید بتوانیم بخش سلامت را وابسته به هم در نظر بگیریم و در این راستا همکاری کنیم و تلاش کنیم روابط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشورها افزایش یابد تا در نهایت در بخش خدمات سلامت نیز به نتایج مطلوب تر برسیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.