پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ریزش قیمت طلای جهانی/ سکه به زیر یک میلیون تومان برگشت
روند ریزش شدید قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز نیز ادامه یافت و باعث شد تا قیمت انواع سکه بهار آزادی نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ریزش قیمت طلا در بازارهای جهانی که از هفته گذشته آغاز شده امروز نیز ادامه یافت به طوریکه بعد از مدت‌ها قیمت سکه بهار آزادی به زیر یک میلیون تومان رسید.

بنابراین گزارش، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز با ۷ دلار کاهش به ۱۲۲۱ دلار رسید.

آگاهان بازار طلا معتقد هستند که قیمت طلا باز هم کاهش خواهد یافت و به مرز ۱۲۰۰ دلارنیز نزدیک خواهد شد.

اگرچه در بازار طلا و سکه این موضوع مطرح بود که چنانچه نرخ دلار آمریکا نیز به تبعیت از قیمت طلا در بازارهای جهانی افت شدید پیدا می‌کرد در حال حاضر قیمت سکه بهار آزادی به مرز ۸۰۰ هزار تومان نزدیک می‌شد.

قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید با ۱۱ هزار تومان کاهش ۹۹۵ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۱۳ هزار تومان کاهش ۹۹۴ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی با ۴ هزار تومان افت قیمت ۵۱۵ هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی نیز با ۲ هزار تومان کاهش قیمت ۲۷۵ هزار تومان بود.

هر مثقال طلای ۱۷ عیار (بدون اجرت ساخت) با ۷۶۰۰ ریال کاهش یک میلیون و ۱۴ هزار و ۶۰۰ ریال و سکه گرمی با ۱۰۰۰ تومان کاهش ۱۸۸ هزار تومان معامله شد.

نرخ دلار آمریکا در بازار ارز با ۳۰ ریال کاهش ۳۴۶۲ تومان، یورو با ۸۰ ریال کاهش ۳۸۸۶ تومان و درهم امارات با ۲۰ ریال کاهش ۹۴۸ تومان داد و ستد شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.