پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استقرار ۹۰ هزار پلیس و نیروی امنیتی در فرانسه برای تأمین امنیت مسابقات یورو ۲۰۱۶
وزیر کشور فرانسه طی کنفرانسی مطبوعاتی از استقرار بیش از 90 هزار نیروی امنیتی در سراسر کشور برای تأمین امنیت مسابقات یورو 2016 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در حالی که تیم‌های فوتبال اروپا خود را برای یورو ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه آماده می‌کنند، وزیر کشور فرانسه امروز چهارشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی از استقرار بیش از ۹۰ هزار نیروی امنیتی در فرانسه بمنظور تأمین امنیت مسابقات یورو ۲۰۱۶ خبر داد.

اظهارات وزیر کشور فرانسه در خصوص استقرار بیش از ۹۰ هزار نیروی امنیتی در فرانسه در جریان برگزاری مسابقات یورو ۲۰۱۶ در حالیست که رئیس اداره کل امنیت داخلی فرانسه که از سازمان‌های اطلاعاتی این کشور زیر نظر وزارت کشور است، چندی پیش در هشداری اعلام کرد که گروه تروریستی در حال برنامه‌ریزی برای حملات تازه به این کشور در زمان برگزاری مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ هستند.

وی در جلسه کمیته دفاعی پارلمان فرانسه درباره «شکل جدید حملات تروریستی» که در آن مواد منفجره در اماکن پرجمعیت قرار داده شود و این اقدام به صورت مکرر تکرار شود هشدار داد و با اشاره به اینکه داعش برای حملات جدید تعداد ۶۴۵ تبعه فرانسوی یا ساکنانی که اکنون در سوریه یا عراق هستند و ۴۰۰ تن از آنها «جنگجو» هستند در اختیار دارد، به نمایندگان پارلمان گفت که فرانسه با بیشترین تهدید مواجه است.

این مقام اطلاعات فرانسوی همچنین تاکید کرد که داعش برای حملات جدید تعداد ۶۴۵ تبعه فرانسوی یا ساکنانی که اکنون در سوریه یا عراق هستند و ۴۰۰ تن از آنها «جنگجو» هستند را در اختیار دارد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» طی اظهاراتی اعلام کرد: «بیش از ۹۰ هزار پلیس، ژاندارم و نیروی امنیتی شخصی برای تأمین امنیت مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ در فرانسه مستقر خواهند شد.»

وی طی پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر توضیح داد: «بیش از ۷۷ هزار پلیس و ژاندارم و ۱۳ هزار نیروی امنیتی شخصی برای برقراری نظم در کشور در جریان برگزاری مسابقات یورو ۲۰۱۶ و مقابله با تهدیدهای تروریستی مستقر می‌شوند.»

استقرار این میزان نیروی امنیتی و پلیس در فرانسه در جریان مسابقات یورو ۲۰۱۶ در حالیست که وزیر کشور فرانسه پیشتر با اشاره به وجود خطر تهدید تروریستی علیه فرانسه، برگزاری مسابقات یورو ۲۰۱۶ در فرانسه طی ۱۰ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه را برای کشورش خطرناک ارزیابی و اعلام کرده بود که گروه‌های تکفیری همواره می‌توانند فرانسه را هدف قرار دهند و مسابقات یورو ۲۰۱۶ به نوعی خطرناک است و به دلیل ظرفیت‌های گروه‌های افراطی برای هدف قرار دادن فرانسه، باید در برابر این تهدید تمامی اقدامات و تدابیر لازم برای غلبه بر آن اتخاذ شود.

این در حالیست که رئیس آژانس پلیس اتحادیه اروپا نیز پیشتر طی یک مصاحبه درباره تکرار حملات تروریستی بروکسل و پاریس در خلال مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه هشدار داده و از احتمال تکرار حملات تروریستی پاریس و بروکسل در جریان مسابقات آتی یورو ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه ابراز نگرانی کرده است.

پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت های اروپا، موسوم به یورو ۲۰۱۶ ، از تاریخ دهم ژوئن تا دهم ژوئیه سال ۲۰۱۶ در فرانسه برگزار خواهد شد و ان در حالیست که این کشور از زمان حملات تروریستی پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، در وضعیت اضطراری به سر می‌برد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.