پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استیماچ: آقای نویدکیا! خیانت را کسی کرد که قصد کودتا داشت/می‌خواست همزمان کاپیتان، سرپرست و مدیر باشد
سرمربی سابق سپاهان گفت: خیانت را کسی به باشگاه می‌کند که وقتی مربی یک ساعت از اردو خارج می شود بچه های جوان تیم را دور هم جمع کرده و علیه مربی تیم کودتا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محرم نویدکیا در برنامه ۹۰ ادعاهایی را درباره استیماچ مطرح کرد. بر همین اساس در تماس با این مربی کروات از وی خواستیم تا در مورد این اظهارات صحبت کند که وی ابتدا حاضر به پاسخگویی نشد اما با شنیدن اظهارات دقیق محرم و اینکه روی سخن کاپیتان سپاهان با وی بوده است، پس از کش و قوس فراوان حاضر شد توضیحات زیر ارائه کند:‌

*نویدکیا باید از رفتارهایی که انجام داده خجالت بکشد

استیماچ در گفت و گو با فارس اظهار داشت: نویدکیا از جمله کسانی بود که من به شدت از وقتی وارد سپاهان شدم و اطلاعاتی که درباره او گرفتم، می‌خواستم فضای مثبتی بین ما ایجاد شود اما او مدام متاسفانه به من پالس منفی می داد. من در آن مدت کارهایی می کردم که فضای خوبی در تیم ایجاد شود اما متاسفانه او چنین نیتی نداشت و باید او خودش از رفتارهایی که انجام داده خجالت بکشد.

*افرادی مانند نویدکیا نه تنها دشمن بزرگی برای سپاهان بلکه برای کل فوتبال ایران هستند

یک موضوع را خیلی شفاف می‌گویم، افرادی مانند نویدکیا نه تنها دشمن بزرگی برای سپاهان بلکه برای کل فوتبال ایران هستند. چنین بازیکنانی برای فوتبال هرکشوی می توانند مضر باشند. او در برنامه تلویزیونی ادعا کرده که بنده کارنامه ناموفق داشته‌ام. حالا که چنین ادعای کذبی داشته نه برای احتیاج خودم بلکه برای دفاع از کارنامه ام و صرفا جهت یادآوری باید اعلام کنم که بنده با تیم ملی کشورم در رده‌های جوانان قهرمان جهان شده‌ام. در جام جهانی نیز به عنوان سومی نائل شده‌ام. سال‌‌ها به عنوان بازیکن در لیگ برتر انگلیس بازی کرده‌ام و در رده مربیگری نیز مدرک درجه یک فوتبال اروپا را در اختیار داردم. با باشگاه هایدوک قهرمان کرواسی شده‌ام و همه در اروپا می دانند که کرواسی را به جام جهانی بردم اما به دلایلی کنارگیری کردم.

*کسی که ۶ ماه در دسته دوم آلمان دوام نیاورد چه مقایسه‌ای درباره من انجام می‌دهد

اینها را برای دفاع از خودم نمی‌گویم فقط جهت یادآوری برای کسانی است که اگر قرار است مقایسه‌ای انجام دهند بتوانند مقایسه درستی داشته باشند. مقایسه با کسی که حتی در دسته دوم فوتبال آلمان نتوانست ۶ ماه دوام بیاورد. برایم عجیب است که محرم نوید کیا در ذهن خود هم چنین مقایسه‌ای انجام می دهد. روزی که سرمربی سپاهان شدم خیلی صادقانه با او برخورد کردم و در حالی که او تصمیم داشته به بازی ادامه دهد از او دعوت کردم که می تواند پس از خداحافظی از فوتبال به کادر مربیگری تیم نیز اضافه شود.

*محرم همزمان می‌خواست بازی کند و سرپرست و مدیرعامل هم باشد

من این شانس را به او دادم تا در پروژه فنی نیز ورود داشته باشد و ما را برای اجرای برنامه های بلند مدتی که در سپاهان داشتیم کمک کند اما بعدها متوجه شدم که او نه تنها می خواست بازی کند بلکه علاوه بر بازیگری، دوست داشت مربی، ،سرپرست کاپیتان و مدیرعامل سپاهان هم باشد و همه این موارد را به طور همزمان می خواست.

یک نکته را شفاف می گویم که نویدکیا نمی تواند هیچگاه با این رفتار برنده باشد چون بازیکن وظیفه اش این است که سخت تلاش کند تا بازی های خوبی را انجام دهد نه اینکه با سوال‌های زیاد و رفتارهایی که به او ارتباطی ندارد در مدیریتی باشگاه دخالت داشته باشد.

*نویدکیا با مگر مسی و رونالدو قابل مقایسه نیست اما در کار مدیران دخالت می‌کند

در فوتبال جهان هیچ بازیکنی بزرگ تر از باشگاه نیست حتی مسی و رونالدو. اگر شنیده‌اید که مسی و رونالدو در مسائل مدیریتی باشگاه دخالت کرده اند در خصوص این آقا که شرایطش با این ستاره‌های جهان قابل مقایسه نیست به جمع بندی خوبی خواهید رسید. البته معتقدم نویدکیا بازیکن باهوشی بوده که در گذشته توانسته تصویر خوبی در ذهن هواداران از خود به جای بگذارد اما این اتفافات و صحبت‌های اخیر نشان می‌دهد آن صحبت‌ها و تصویرها کاملا اشتباه بوده است.

*نویدکیا به فوتبال حرفه‌ای‌اش خیانت کرده است

او به فوتبال حرفه‌ای‌اش خیانت کرده و این بدترین چیزی است که می تواند وجود داشته باشد. برای کسی که مدعیست باشگاه سپاهان را دوست دارد باید بیش از اینها مراقب رفتار و اعمالش باشد. پس ما الان می‌بینیم که واقعیت در مورد نویدکیا با آنجه که قبلا هواداران تصورش را می‌کردند چیز کاملا متفاوتی است.

*به او چه ربطی دارد که با چه کسی جلسه داشتم

طبق اظهاراتتان وی مدعی شده که قبل از بازی با استقلال بنده یک ساعت یا ۹۰ دقیقه با یک ژورنالیست جلسه داشته‌ام. آیا این موضوع ربطی به محرم نویدکیا دارد؟ به عنوان یک مربی حرفه‌ای رفتارم را می‌دانم و لزومی نبود برای یک جلسه از او اجازه بگیرم.

*خیانت را کسی کرد که در غیاب من بازیکنان را جمع کرد تا کودتا کنند

خیانت را کسی به باشگاه می‌کند که وقتی مربی یک ساعت از اردو خارج می شود بچه های جوان تیم را دور هم جمع کرده و علیه مربی تیم کودتا می‌کند. این حرف‌هایم را اهالی فوتبال می‌دانند چه معنایی دارد و منظورم برای آنها شفاف است البته این کار انجام شد اما در روز بازی با استقلال شاهد بودید که بنده با ۶ بازیکن جوان با استقلال صدرنشین به میدان رفتم که سرمربی این تیم حتی اسم بازیکنان مان را نمی دانست. به جوانانم افتخار کردم که پایبند عهدشان بودند و پس از استعفایم نیز نیت آنها را مورد تحسین قرار دادم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.