پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افشاگری محرم؛ به نفع یا به ضرر فوتبال؟/ خودسوزی نویدکیا برای سپاهان
پروژه حذف محرم و نسبت دادن تمامی مشکلات به او به خوبی انجام شد اما نباید فراموش کرد که مشکل سپاهان برخلاف مسیری که نویدکیا پیمود جای دیگر است، مشکلاتی که فصل بعد هم می‌تواند مشکل‌ساز شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هنوز ساعاتی از افشاگری‌های محرم نویدکیا نگذشته بود که فضای مجازی و سایت‌ها پر از تحلیل‌ها و اظهار نظرات مختلف بود.

در همان ساعات ابتدایی برخی از اسامی که محرم به آن‌ها تهمت زده بود و بی‌احترامی کرده بود، در پی اعاده حیثیت و تکذیب اقدام به مصاحبه با رسانه‌های مختلف کردند.

اقدامی که شب گذشته تعجب همگان را برانگیخت و نویدکیایی غیر از محرم با اخلاق دوست داشتنی را نشان داد؛ او به حق یا ناحق نام اسامی را برد که نه تنها خود او به گردن آن‌ها حق دارد بلکه اگر خودش را دوست‌دار سپاهان می‌داند باید متوجه باشد افرادی همچون حسین چرخابی و رسول کربکندی برای رسیدن سپاهان به این جایگاه زحمت زیادی کشیده‌اند و حرمت شاگرد و استادی هم که بود او حق بی‌احترامی به این بزرگان را نداشت.

اما محرم که خود را نماد باشگاه سپاهان می‌داند، این عقیده را به پشتوانه حمایت‌های هواداران دارد و محرم بازیکن بی‌حاشیه دوست داشتنی که تمام فوتبالش را از سپاهان شروع کرده بود، در موفقیت‌های این تیم نقش بسیاری داشته است.

* محرم با هیچ اسطوره‌ای در فوتبال ایران قابل مقایسه نیست

بدون شک محرم با هیچ اسطوره‌ای در فوتبال ایران قابل مقایسه نیست زیرا هیچ بازیکنی آنقدر وفادار به باشگاهش نبوده و افتخار آفرینی نکرده است.

برخی از رسانه‌ها که ذوق زده ارتقای رسانه خود را در اخبار جنجالی دنبال می‌کنند، شب گذشته بسیار خوشحال بودند که در روزهایی که لیگ به پایان رسیده است، سوژه‌ای داغ برای رسانه خود پیدا کرده‌اند.

محرم به واسطه افتخار آفرینی‌هایش و پای‌بندی به باشگاه سپاهان نماد فوتبال این تیم شناخته می‌شود و به دلیل اخلاق نیکوی او به نوعی اسطوره ورزش شهر اصفهان محسوب می‌شد.

اما با صحبت‌های شب گذشته‌اش کمی از این جایگاه تنزل پیدا کرد و فوتبال‌دوستان اصفهانی با دید قبلی به او نگاه نمی‌کنند؛ ولی در مقابل باید بررسی شود که چه بر سر پرافتخارترین تیم ایران می‌آید که نماد و اسطوره کم‌حرف او ساعت‌ها حرف برای گفتن پیدا می‌کند و این‌گونه جایگاه خودش را برای نشان دادن مشکلات خراب می‌کند.

* محرم از آبروی خودش برای اعتلای سپاهان زد

قطعا نویدکیا می‌داند که چه گفته و چه کرده است و تمامی این اقدامات او با برنامه قبلی بوده است؛ محرم نماد سپاهان است و او تیمش را بیش از هر چیز دیگری دوست دارد حتی آبرویش را، که برای تیمش از آبروی خودش در برنامه شب گذشته زد.

اگر محرم سپاهان را دوست نداشت، در آن روزهایی که پیشنهادهای نجومی داخلی و خارجی هر بازیکنی را وسوسه می‌کرد، تیمش را همانند اسطوره‌های برخی از تیم‌های پایتخت تنها می‌گذاشت و به دنبال موفقیت خودش می‌رفت اما موفقیت سپاهان برایش از موفقیت خودش مهم‌تر بود.

با این تفاسیر، موضوعی خاطر محرم را بدجوری آزرده کرده است که این‌گونه اقدام به افشاگری و بیان مشکلات می‌کند؛ مگر در زمان‌های پیش از این مشکلات در سپاهان وجود نداشت؛ مگر پیش از این حواشی بدتر و سخت‌تر گریبان‌گیر سپاهان نبود؛ پس چرا آن زمان محرم تنها در نقش خودش ایفای نقش می‌کند و هیچ دخالتی نمی‌کند.

* مشکل سپاهان این بار ریشه‌ای است؛ نام سپاهان در خطر است

موضوع این بار ریشه‌ای است و محرم نگران از بین رفتن سپاهان است؛ محرم نگران آن است که کسی نیست این حواشی را جمع کند و متولیان امر خودشان معضل باشگاه هستند.

سپاهان تیم کوچکی نیست و در مسیر این همه افتخار آفرینی مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است اما چه می‌شود که به یک باره در این فصل انواع و اقسام حواشی از باشگاه درز پیدا می‌کند.

چه می‌شود که نه تنها محرم بلکه هادی عقیلی، رحمان احمدی، محمدرضا خلعتبری، وریا غفوری و حتی فوزیل موسایف از مشکلات اساسی در تیم گله می‌کنند.

محرم اشتباه کرده است و کسی هم قصد توجیه اشتباهات او را ندارد اما آیا اشکال اساسی تنها نویدکیا است و یا اشکال کار جایی دیگر است که همه از آن گلایه می‌کنند.

در پایان شواهد نشان از مشکلات اساسی در تیم پرافتخار سپاهان دارد و در این مشکلات محرم مسیر خوبی را انتخاب نکرد اما باید به ریشه این اتفاقات نگاه کرد.

پروژه حذف محرم و نسبت دادن تمامی مشکلات به او به خوبی رقم خورد و حال محرم با خودسوزی در برنامه شب گذشته از بسیاری از مشکلات اساسی در تیم نام برد.

حال محرم خود از سپاهان کناره کشید اما با مصاحبه‌های بازیکنان این تیم باید منتظر حواشی و مشکلات جدید در سپاهان باشیم؛ همچنین کناره‌گیری محرم از سپاهان می‌تواند فشار سکوها را هم دوچندان کند که باید پیش از شروع فصل جدید فکری اساسی برای این موضوع اتخاذ شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.