پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در گفتگو اختصاصی مازندرانه با بانوی کار آفرین آملی مطرح شد;
مسئولان از زنان کارآفرین حمایت کنند/حاضرم ضرر کنم اما مردم و مشتریان از من راضی باشند/تحقق منویات رهبری مهمترین هدفم برای ایجاد اشتغال بود
بانوی کار آفرین آملی گفت: امیدواریم مسئولان محترم از کار آفرینان و کسانی که ایجاد اشتغال می کنند، حمایت های لازم را به عمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به سراغ  مهدیه فلاح یکی از بانوان کار آفرین و موفق آملی رفتیم که با احداث یک آشپزخانه توانسته ۱۰ نفر را به صورت مستقیم و ۸ نفر را به صورت غیر مستقیم مشغول کار کند، به همین منظور مصاحبه ی کوتاهی با این بانوی آملی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:

photo_2016-05-28_16-36-08

مازندرانه- با سلام.خودتان را مختصر برای مخاطبان سایت مازندرانه معرفی کنید؟

مهدیه فلاح هستم، مدیر مرکز تهیه غذای پنجه طلا که حدود یک سال است در کنار خانواده و دوستان این مرکز را راه اندازی کردیم

photo_2016-05-28_16-37-56

مازندرانه-هدف شما از این کار چه بود؟

علاقه شدید به آشپزی و ایجاد اشتغال برای خود و خانواده یکی از اهدافم بود که در این راستا در حال حاضر ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۸ نفر غیر مستقیم با ما همکاری می کنند و عملا در این کار ۱۸ شغل ایجاد شده است و این مصداق بارز فرمایشات رهبر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص اقتصاد مقاومتی می باشد.

مازندرانه- چقدر رضایت مردم برایتان مهم است؟

از اولین روزی که شروع به کار کردم هدفم ایجاد رضایتمندی مشتریان بود و دوست داشتم افرادی که از آشپزخانه پنجه طلا غذا تهیه می کنند طعم واقعی غذا را حس کنند و رضایت کامل داشته باشند.

مازندرانه-هدف اصلی آشپزخانه پنجه طلا چیست؟

جلب رضایت مردم هدف اصلی مجموعه است که امیدوارم بتوانیم در این راه خوب عمل کنیم تا مدیون مشتریان نشویم و بنده حاضرم ضرر کنم اما مردم و مشتریان از من راضی باشند.

photo_2016-05-28_16-36-38

مازندرانه- نقش اشتغال زایی زنان در جامعه چیست؟

اشتغال زایی زنان در عرصه جامعه و خانواده بسیار پررنگ است و امیدوارم به زنان بزرگ ایران زمین در تمامی عرصه ها اعتماد کنیم چون توانایی های بسیاری دارند

مازندرانه- در اقتصاد مقاومتی نقش زنان چقدر تاثیر گذار است؟

اگر به دوران جنگ تحمیلی برگردیم زنان در عرصه حمایت از رزمندگان در مساجد برای دوخت لباس ، تهیه نان، و حتی امداد در منطقه های جنگی و حتی نبرد با نیروهای بعثی ثابت کرده اند ،شیرزنان زمان خود در تمام دنیا هستند و در پیشرفت کشور نیز در عرصه ملی، اقتصادی، ورزشی تاثیرگذار بوده و در این زمان نیز به فرموده ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای لبیک گفته و ما نیز مانند همه ی زنان و دختران تلاش می کنیم تا در اقتصاد پویا و رو به پیشرفت کشور نقش آفرینی کنیم

از مشکلات کارتان برایمان بگویید؟

تهیه مواد اولیه با کیفیت عالی برای من بسیار مهم می باشد، ولی متاسفانه چون تورم و گرانی در کشور وجود دارد با مشکلاتی مواجه هستیم، که با همین کارآفرینی هایی که توسط ملت بزرگ ایران انجام می شود در آینده ی نزدیک این مشکلات نیز حل می شود.

همچنین امیدواریم مسئولان محترم از کار آفرینان و کسانی که ایجاد اشتغال می کنند حمایت های لازم را به عمل آورند و با اختصاص وام های کم بهره به این کار آفرینان موجب شوند این افراد کار خود را وسیع تر کرده و با جذب نیروی کار بیشتر به رونق اقتصادی کشور کمک های شایانی انجام دهند.

گفتنی است یکی از بزرگترین موانع دیگر ما این است که مسئولان مربوطه، زنان جامعه را جدی نگرفته و به آنها اعتماد لازم را ندارند و امیدواریم این اعتقاد و اعتماد در مسئولان به وجود آید تا شیر زنان این مرز و بوم بتوانند به راحتی مشغول کار شوند.

حرف آخر ؟

 از شما  تشکر می کنم که زحمت این مصاحبه را کشیده و برای کار آفرینان ارزش قائل می شوید و همچنین امیدوارم با فرهنگ سازی درست در بین مردم و مسئولان از بانوان کار آفرین حمایت های لازم  صورت گیرد و کشور عزیزم ایران مانند همیشه مقتدر و سربلند باشد

 photo_2016-05-28_16-36-24

photo_2016-05-28_16-36-33  photo_2016-05-28_16-36-51

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.