پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: برخی مانع ورود اسلام به اقتصاد کشور هستند/ شهید بروجردی مجسمه اخلاص بود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت برخی در داخل و خارج مانع ورود اسلام به مقوله اقتصاد کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محسن رضایی امشب در گردهمایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس این شهرستان با بیان اینکه اسلام عامل عزتمندی، امنیت، آزادی و استقلال ایران است، اظهار داشت: این در حالی است که عده‌‏ای در داخل و خارج اجازه نمی‏‌دهند اسلام در مقوله اقتصاد ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه عده‎‏ای در دخل کشور اجازه نمی‏‎دهند، انقلاب و سیاست‏‎های نظام در حوزه اقتصاد ورود پیدا کند، ادامه داد: این در حالی است که با استفاده از اسلام در عرصه‌‏های مختلفی همچون امنیت، دفاع و سیاست پیشرفت‏‎های خوبی در جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: باید زمینه برای ورود و اجرای سیاست‎های رهبر فرزانه انقلاب در مقوله اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم شود.

رضایی عنوان کرد: برخی‎ها با مخالفت خود در این زمینه خواستار دست به دامن آمریکا شدن در مقوله اقتصاد هستند.

وی تأکید کرد: حال اینکه اگر قرار بود، پیشرفت کشور با اینگونه دست به دامن شدن‎ها محقق شود، در عصر قاجار و پهلوی این مهم رخ می‎داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: صف‌آرایی و تقابل جمهوری اسلامی ایران، اسلام و مسلمانان در مقابل پلیدترین دشمنان تاریخ بشر در یک نقطه تاریخی و در شرایط کنونی تقابلی مهم است.

رضایی با اشاره به اینکه منافع ایران با اسلام و مسلمانان در یک نقطه تاریخی به هم رسیده است، توضیح داد: یک ضرورت تاریخی دست ایران را به اسلام و مسلمانان داده است.

وی تأکید کرد: در چنین شرایطی معلوم است که وهابیت و صهیونیست کنار یکدیگر و کنار آمریکا قرار دارند، چراکه از تلاقی ایران، اسلام و مسلمانان احساس خطر می‎کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: امروز وهابیت و صهیونیست‎ها در کنار سازمان‎های جاسوسی آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران ائتلاف کرده‏‎اند.

رضایی با بیان اینکه باید به این نکته مهم توجه کرد که اگر ایران دست از اسلام و حمایت از مسلمانان بردارد، آیا همچنان این ائتلاف شکل می‏‎گیرد، مطرح کرد: در چند سال گذشته و سال‎های آینده با فتنه بزرگی با محوریت وهابیت روبرو بوده و خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وهابیت و صهیونیسم هر روز دست به دیوانگی علیه جبهه اسلام و مقاومت می‎زنند، افزود: بستن راه حج به روی حجاج ایرانی آخرین فتنه وهابیت علیه کشور ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مشکلات و ناامنی‎های ایجاد شده در این زمینه عاملی برای انصراف بسیاری از حجاج ایرانی در اعزام به این سفر معنوی شده است، به طوری که از مجموع نزدیک به ۵۰ هزار حجاج اعزامی امسال بخش قابل توجهی به دلیل وجود ناامنی‎ها و دیگر مشکلات ایجاد شده برای انجام کارهای اعزام خود اقدام نکرده‎اند.

رضایی تصریح کرد: ترکیب مقدس ایران، اسلام و مسلمانان ارزش‎های جدیدی را در جامعه ما ایجاد کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مبارزه با وهابیت را مبارزه با بت‌پرستی مدرن و جاهلیت جدید خواند و اظهار کرد: جنس مبارزه و انقلاب جدید خدایی و الهی است.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر نیز گفت: ایثارگران و جانبازان سهم بالایی در این نبرد داشته‎اند و خداوند متعال به دست این افراد خرمشهر را آزاد کرد.

وی به سالروز شهادت شهید محمد بروجردی اشاره و تصریح کرد: شهید بروجردی یکی از افتخارات ایران اسلامی و بلکه جهان اسلام است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد در سابقه تاریخی خود کارنامه بسیاری درخشانی دارد، یادآور شد: زمانی حوزه‌‏های علمیه قم با خلأ مرجعیت مواجه بود و همه چشم‌‏ها به این شهرستان دوخته شد.

رضایی عنوان داشت: از دل مردم شهرستان بروجرد عالم بزرگواری به پا خواست و خلأ مرجعیت شیعه را جبران کرد و نهضت علمی امام جعفر صادق(ع) به دست مرجع تقلید عالم تشیع حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) ادامه یافت.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) که تربیت شده و شاگرد مکتب آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) بود، قیام عظیمی را در ایران به پا کرد، افزود: رزمندگان شهرستان بروجردی دو نقش بسیار مهم در تشکیل لشکر ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) ایفا کردند.

رضایی با اشاره به اینکه گردان ثارالله را رزمندگانی از شهرستان بروجرد تشکیل داده بودند، ادامه داد: این گردان یکی از گردان‎هایی بود که نزدیک به ۶ فرمانده گردان آن نظیر شهیدان اسداللهی، ابراهیمی، نوری، گودرزی و نوروزی به فیض عظمای شهادت نائل آمدند.

وی خاطرنشان کرد: شهادت چندین فرمانده گردان از یک گردان در دوران دفاع مقدس به معنای خط شکنی آن گردان است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: شهرستان بروجرد سرزمینی است که پس از گذشت سال‎ها از دوران دفاع مقدس همچنان در جهاد زنده است و شهید ماشاءالله شمسه شهید مدافع حرم آخرینی شهیدی است که این شهرستان به اسلام و انقلاب تقدیم کرد.

رضایی در ادامه به چگونگی آشنایی خود با شهید محمد بروجردی در دوران شکل‌گیری انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: در چهره این شهید والامقام اخلاص و عدالت موج می‎زد و به تعبیری مجسمه اخلاص بود.

وی، عطوفت و مهربانی با همه حتی با افراد ضد انقلاب را یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید محمد بروجردی خواند و افزود: رحمت الهی از رفتار این سردار رشید اسلام می‎بارید و از هدایت ضد انقلابیون در معرض اعدام نیز نمی‎گذشت.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.