پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مخالفان «داریا» با گریز از صفوف گروه‌های تروریستی تسلیم ارتش سوریه شدند
فرمانده میدانی ارتش سوریه در داریا خبر داد، شماری از مخالفان مسلح دولت اسد در این شهر یکی پس از دیگری با گریختن از صفوف تروریست ها خود را تسلیم ارتش سوریه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یک فرمانده میدانی شهر داریا در ریف دمشق در سوریه تاکید کرد: شماری از مخالفان مسلح شهر داریا که خواهان تحویل سلاح‌هایشان به دولت سوریه هستند به صورت انفرادی با شخصیت‌های خارج از شهر تماس گرفته و از آنها خواستند بین آنها و نیروهای ارتش سوریه که در اطراف شهر مستقرند، میانجیگری کنند.

وی افزود: این مخالفان مسلح خواهان یافتن راه گریزی برای خروجشان  از صفوف گروه‎های مخالف مسلح سنگر گرفته در مرکز شهر بودند تا با تحویل سلاح‌هایشان به زندگی طبیعی بازگردند.

این فرمانده میدانی با اشاره به قبول این وساطت از سوی ارتش سوریه گفت: نظامیان سوری خروج افراد مسلح را تسهیل و آنها را به طرف‌های ذیربط تحویل دادند تا ضمن تسویه وضعیت خود به زندگی طبیعی به دور از خونریزی و حملات تروریستی بازگردند.

وی افزود: گروه‌های مسلح حاضر در داریا با سوء استفاده از وضعیت آتش‌بس فوریه گذشته تجدید قوا کرده و حضور خود را در داریا تقویت کردند زیرا ارتش ترکیه استحکامات و تجهیزات نظامی آنها را قبل از آتش‌بس نابود کرده بود.

این فرمانده میدانی گفت: استحکامات مخالفان مسلح در داخل داریا به آنها اجازه قدرت نمایی داده به گونه ای که بارها با نقض آتش بس در این منطقه به مواضع ارتش سوریه حمله کردند و به همین دلیل نیروهای ارتش باید به تخلفات گروه های مسلح پاسخ بدهد.

وی  تاکید کرد: پایبندی دولت سوریه به ترک مخاصمه ماموریت آزادسازی شهر داریا را دشوار ساخته چرا که ارتش سوریه اجازه حمله به شهر را نداشته و از پشتیبانی هوایی برای این کار برخوردار نیست.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.