پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخوان دعای فرج را که یار آمدنی است
امروز رزمندگانی که به عنوان مدافع حرم اهل‌بیت عصمت و طهارت در محور مقاومت می‌جنگند همان منتظران حقیقی امام عصر(عج)هستند که اینک در وسط میدان کارزار نبرد با دشمن تکفیری به ظاهر مسلمان اما درس آموخته مکتب صهیونیست و استکبار با حمایت مالی برخی کشورهای مرتجع عربی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اگر اهل دل باشی و منتظر، به خوبی می‌توانی صدای پای مهدی فاطمه ارواحنافداه را بشنوی و دل بسپاری به راه ولایت و رهرو راستین این میدان کارزار باشی. بنابراین شایسته است افزون بر برپایی جشن و سرور در شب باعظمت نیمۀ شعبان، از بزرگی و عظمت آن شب غافل نشده، اعمال عبادی این شب با فضیلت را به ‌دقت انجام دهیم.

بخوان دعای فرج را که یار آمدنی است

بخوان دعای فرج را که یار آمدنی است
و بعد از این همه سال انتظار آمدنی است
به خون پاک تمام مدافعان حرم
برای امر فرج، خون به‌کار آمدنی است
تواصوا به خدا و «تواصوا بالصبر»
در ایستگاه شهادت قطار آمدنی است
به حکم «ان مع العسر یسر» فهمیدم
که حال خوش پی حال نزار آمدنی است
تو آمدی و قوانین عشق ثابت کرد
در ابتدای زمستان بهار آمدنی است

«انتظار به معنای این است که ما باید خود را برای سربازی امام زمان آماده کنیم … سربازی منجی بزرگی که می‌خواهد با تمام مراکز قدرت و فساد بین‌المللی مبارزه کند، احتیاج به خودسازی و آگاهی و روشن‌بینی دارد… ما نباید فکر کنیم که چون امام زمان خواهد آمد و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد، امروز وظیفه‌ای نداریم؛ نه، بعکس، ما امروز وظیفه داریم در آن جهت حرکت کنیم تا برای ظهور آن بزرگوار آماده شویم. اعتقاد به امام زمان به معنای گوشه‌گیری نیست… . امروز اگر ما می‌بینیم در هر نقطه‌ دنیا ظلم و بی‌عدالتی و تبعیض و زورگویی وجود دارد، اینها همان چیزهایی است که امام زمان برای مبارزه با آنها می‌آید. اگر ما سرباز امام زمانیم، باید خود را برای مبارزه با اینها آماده کنیم.»
(بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه شعبان در مصلای تهران۱۳۸۱/۷/۳۰)

و اما امروز رزمندگانی که به عنوان مدافع حرم اهل‌بیت عصمت و طهارت در محور مقاومت می‌جنگند همان منتظران حقیقی امام عصر(عج)هستند که اینک در وسط میدان کارزار نبرد با دشمن تکفیری به ظاهر مسلمان اما درس آموخته مکتب صهیونیست و استکبار با حمایت مالی برخی کشورهای مرتجع عربی قرار دارند.

(بخش اول )- در بخش پایانی این گزارش روزنامه کیهان با برخی از کارشناسان سیاسی از جمله حاج حسن شمشادی خبرنگارصداوسیما که سال ها در میدان نبرد در سوریه حضور داشته و دوشادوش رزمندگان مقاومت اغلب مبارزات را از نزدیک شاهد بوده و خاطرات تلخ و شیرین فراوانی دارد، به گفتگو پرداخته که در ادامه می خوانید.

مدافعان حرم همان منتظران حقیقی هستند

حضرت آیت الله ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به گزارشگر کیهان مبنی بر اینکه آیا مدافعان حرم را می‌توان در زمره منتظران امام مهدی(عج)به حساب آورد،می گوید: «کسانی که در دسته مدافعان حرم اهل بیت(ع) در عراق و سوریه با جریان تکفیری می‌جنگند نه فقط یک منتظر حقیقی بلکه اصل سربازان امام زمان‌(عج)هستند که با شناخت حقیقی این راه ،ولایت پذیری را در عمل و با تمام وجود لمس کرده و پذیرفته اند و بدون هیچ‌گونه چشم داشتی و فقط به عشق اهل بیت عصمت و طهارات دل به دریای بیکران شهادت سپرده اند و همانند رزمندگان خودمان در دوران دفاع مقدس،به عشق اسلام ناب محمدی(ص) مبارزه می‌کنند و قطعا به یاری خداوند متعال پیروز این میدان خواهند بود.»

به سراغ حاج حسن شمشادی خبرنگار صداوسیما در سوریه می‌رویم.

آقای شمشادی از ابتدای نبرد مقاومت با تکفیری ها در سوریه حضور داشته و از نزدیک با رزمندگان مقاومت همنشین بوده است.

شمشادی می گوید: « مدافعان حرم در واقع مدافع اسلام حقیقی و مبارز حریم اهل بیت علیهم السلام هستند و امکان ندارد کسی که مدافع حرم باشد در ردیف منتظران حقیقی امام عصر اواحنا فداه قرار نگیرد.»

شمشادی در ادامه سخنان خود تصریح می‌کند:  « در دیدار و گفتگوهایی که با  رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه داشتم،کاملا از حال و هوای آنها پیدا بود که با عشق خالص و ناب به اهل بیت علیهم السلام به نبرد با تکفیری ها آمده اند. یعنی این حال و هوا در راز و نیازها ، دعاها و توسل های این عزیزان به امامان معصوم خصوصا حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س)و راز و نیاز با امام زمان‌(عج) کاملا مشهود بود.»

این خبرنگار جنگی حاضر در مناطق عملیاتی رزمندگان اسلام در نبرد با تکفیری ها،  به لحظات قرار گرفتن برخی از رزمندگان در محاصره داعش و جبهه النصره و دیگر تکفیری ها اشاره می کند و می گوید: « لحظاتی پیش می آمد که رزمندگان محور مقاومت در محاصره داعش و دیگر تکفیری ها قرار می‌گرفتند که این توسل به حضرت زینب کبری(س) و دعا برای فرج امام زمان(عج) بعینه دیده می شد و رزمندگان مقاومت مصداق بارز (انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم الی یوم القیامه) با تمام وجود می جنگند و شهادت برای آنها شهد شیرین و گوارایی است و دعای فرج امام زمان را هر لحظه زمزمه می کنند.»

در رکاب امام عصر و گوش به فرمان نایب برحقش

شمشادی در ادامه تاکید می کند: « بر همین اساس باید اذعان کرد که رزمندگان مقاومت انتظار ظهور حضرت مهدی قائم(عج) را در میدان عمل به منصه ظهور رسانده اند و عملا وسط کارزار نبرد با دشمنان آل الله قرار گرفته اند و بدون شک این رزمندگان نه تنها یک منتظر واقعی امام زمان بلکه یک سرباز حقیقی امام غایب و نایب برحقش هستند و برای دفاع از این حریم مقدس وارد میدان جانفشانی شده اند و قطعا در صورت تحقق امر ظهور، همین عزیزان در رکاب امام مهدی(عج) و در صف اول مبارزه خواهند بود،چرا که تک تک رزمندگان محور مقاومت به این حضور خود افتخار می کنند و آن را توفیقی از سوی خداوند متعال می دانند.»

وی می گوید: « هیچ کدام از مدافعان حرم به زور یا به خاطر مادیات به میدان نبرد با کفار نیامده اند بلکه تماما داوطلبانه و با عشق و ایثار آمده اند و مبارزه آنها یک نبرد حقیقی در برابر جبهه کفر است و همگی یک نظر و یک هدف و دیدگاه مشترک دارند.»

وجه مشترک مظلومیت امام زمان و مدافعان حرم

حسن شمشادی خبرنگار میدان های نبرد محور مقاومت در سوریه تصریح می کند: «امروز با این واقعیت انکار ناپذیر روبرو هستیم که امام زمان (عج) به عنوان یک امام حاضر و ناظر بر رفتار و اعمال همه ما، غریب هستند. امروز ما حواسمان به همه چیز هست به غیر از امام زمان! همه مسایل را با دقت و وسواس زیر نظر داریم اما از خواسته امام زمانمان غافلیم! امروز همه منافع فردی و اجتماعی خود را به خوبی رصد می کنیم اما از اهمیت کار مدافعان حرم غافلیم و نمی دانیم اگر این عزیزان در جبهه مقاومت با تکفیری های کافر ملحد مبارزه نکنند باید با آنها در خیابان های تهران جنگید! و این مظلومیت وجه مشترک امام زمان(عج) و مدافعان حرم هست که هر دو در مظلومیت جامعه امروز ما قرار گرفته اند. باید این را بدانیم که امنیت امروز کشور اسلامی ما مدیون رشادت‌ها و حضور مخلصانه همین مدافعان حرم و عنایات خاص امام زمان (عج)است. از همین رو لازم است با اطلاع رسانی به مردم ،اهمیت این نکته را گوشزد کنیم که کار و زحمات مدافعان حرم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای سلامتی و موفقیت این عزیزان دعا کنیم.»

مدافعان حرم زمینه سازان ظهور

امروز بدون شک باید مدافعان حرم در سوریه و عراق را در زمره زمینه سازان ظهور امام زمان (عج) به حساب آورد. چرا که عاشقانه دل به دریای شهات سپرده‌اند و خالصانه در میدان نبرد با تکفیری ها قرار گرفته اند.

حجت الاسلام دکتر یحیی جهانگیری استاد حوزه و دانشگاه، مبلغ بین المللی و کارشناس دینی و مذهبی صدا و سیما در گفتگو با گزارشگر روزنامه کیهان در تحلیل موضوع انتظار و وظایف منتظران ظهور می گوید: « انتظار فرج قبل از اینکه گویشی باشد رفتاری و عملی است،همچنان که در حدیثی از پیامبر اعظم(ص) داریم که می‌فرماید: «برترین عبادت انتظار فرج است.» حتی گاهی انتظار را با جهاد مقایسه کرده اند.»

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به نقش مدافعان حرم اشاره می‌کند و می‌گوید: « به خطر افتادن مرز جهان اسلام مثل تجاوز به خط مرز یک کشور نیست، از این زاویه اگر به اهمیت کار مدافعان حرم نگاه کنیم خواهیم دید این عزیزان در محور مقاومت نه با حرف بلکه با عمل جهادی خود وارد میدان مبارزه با بی عدالتی شده اند و بدون شک جزو بهترین منتظران ظهور و سربازان امام زمان (عج)هستند.»

حجت الاسلام جهانگیری در ادامه تصریح می‌کند: « امروز عزیزانی که در محور مقاومت به عنوان مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام می جنگند فقط با عناصر داعش و جبهه النصره و . . . نمی جنگند بلکه با ظلم و جنایت و بی‌عدالتی در نبرد هستند که با نام اسلام دست به چنین جنایاتی می زنند. امروز تقریبا تمام دنیا،از پاریس و لندن و بلژیک تا آمریکا و غرب آسیا،همه فهمیده اند که داعش و تکفیری ها مصداق بارز تاریکی و ظلمت و بی عدالتی علیه بشریت هستند و مبارزه با آنها در واقع مبارزه با ظلم و جور و فساد است و اینک مبارزه مدافعان حرم با این مصادیق بی عدالتی و ظلم یعنی زمینه سازی برای ظهور.»

مبارزه با بی عدالتی‌های آخرالزمان

امروز رفتار و عملکرد گروه های تروریستی تکفیری همچون داعش یا جبهه النصره نشان می دهد که رفتار آنان مصداق علایم آخرالزمان است. از انتحاری و ذبح افراد و کشتن و جنایات علیه کودکان و زنان  تا انجام اعمال غیر شرعی به نام دین،همگی موید این نکته است که آخرالزمان نزدیک است و امر فرج تحقق پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام جهانگیری در این باره به گزارشگر روزنامه کیهان می گوید: «موتور محرک و تئوری ساز اصلی تکفیری ها که با نام اسلام انجام می‌دادند این بود که می گفتند پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده است باید برای جهاد آماده شد و یکی از ملزومات جهاد اعمال انتحاری است و با این حربه خون بی گناهان زیادی را بر زمین ریختند، اما اینک از بحث جهاد و انتحار هم عبور کرده اند و به مباحث آخرالزمانی و همان مهدویت رسیده اند.برای باز شدن این موضوع لازم است بیشتر توضیح دهم‌ جریان تروریستی داعش،امروز شهر رقه در سوریه را مرکز حکومت خود  قرار داده و معتقد است رقه کانون تحولات آخرالزمان خواهد بود.خب ببینید تکفیری ها از تئوری جهاد اینک به بحث آخرالزمان یا همان مهدویت خودمان رسیده اند و این حرکت، این پیام آشکار را می‌رساند که آموزه مهدویت می تواند هر جنبشی را به تحرک در بیاورد حتی جنبش‌های غلط را، از همین رو به خوبی شاهدیم در طول تاریخ چه گروه های منحرفی به نام مهدویت اما در جهت اهداف استکبار سربرآوردند و مرتکب جنایات هولناکی شدند و سپس سرنگون گردیدند. حال نیروهای محور مقاومت و مدافع حرم در واقع به نوعی دارند با این خرافات آخرالزمان و قوانین من در آوردی که به پای اسلام نوشته شده می جنگند و چرخش آشکار تکفیری ها از جهاد و انتحار به سمت مهدویت می تواند پاتک های ما به این عناصر ضد دین را بیشتر کند و از این موضوع نهایت استفاده را ببریم.»

آیات قرآن و روایات متعددی از آینده ای روشن و نورانی که در آن سفره عدالت و اجرای آن برای همگان گسترده می شود خبر می دهد. آینده ای که شدت عدالت و احسان و درستی و صدق در آن به اندازه ای است که مشهور است گرگ و میش کنار هم آب می خورند. آینده‌ای که ریشه و مایه ستم گری در وجود بشر می‌خشکد، و معرفت او به حقائق کامل می گردد، و سراسر گیتی از نعمت ها و رفاه و خرمی پر می‌شود و در آن از کبر و نخوت و ریا و ظلم و پایمال شدن حقوق خبری نیست.امید بستن به چنین روزگاری و دلگرم بودن به تحقق چنین زمانی با تکیه بر آیات قرآن و روایات، و آماده کردن خود با پاک شدن از همه گناهان و آراسته شدن به همه حسنات و خوبی‌ها انتظار فرج است.امیرالمؤمنین(ع) در این باره می‌فرماید: یاران مهدی جوانند و پیر در آن‌ها نیست، مگر به قدر سرمه چشم یا به اندازه نمک در زاد و توشه و نمک کم‌ترین وسیله سفر است، در این حدیث، تعداد یاران غیر جوان امام به مقدار سرمه در چشم و نمک در وسایل سفر بیان شده است، بسیار روشن است که این تعبیر کنایی، اشاره مستقیم به کثرت یاران جوان در حکومت جهانی امام عصر(عج) است، اما چرا جوان؟! با توجه به خصلت، مرام و شخصیت جوانان در عصر ظهور، اکثر یاران امام مهدی(عج) از این گروه سنی هستند، برخی ویژگی‌ها که سبب حضور عارفانه و عاشقانه جوان است، عبارتند از: صفای باطن، زیبا‌گرایی، شجاعت و شهامت، انقلاب درونی و هیجان و در نهایت نوگرایی.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.