پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افزایش قیمت‌ سیمان
دبیر انجمن سیمان از برگزاری نشست هایی بین معاون معدنی وزیر صنعت و مسئولان عراقی درباره صادرات سیمان ایران به این کشور خبر داد و گفت: عراقی‌ها برای رفع ممنوعیت واردات سیمان ایرانی وعده دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالرضا شیخان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به دستور وزیر صنعت به معاون معدنی خود برای حل مشکل صادرات سیمان ایران به عراق، اظهار داشت: جلساتی با حضور معاون معدنی وزیر صنعت و همچنین مسئولان عراقی در این کشور داشتیم که توافقات خوبی حاصل شد و عراقی‌ها قول دادند، به محض آزاد شدن واردات سیمان به این کشور، ایران را در اولویت قرار دهند.

وی توضیح داد: در حال حاضر واردات سیمان از همه کشورها به عراق ممنوع است و با توجه به کاهش امنیت در این کشور و همچنین کاهش قیمت نفت و رکود ساخت و سازها، نیاز عراق به سیمان از طریق تولیدات داخلی این کشور تأمین می‌شود.

شیخان ادامه داد: سهم ایران در بازار سیمان عراق به حدود ۵۰ درصد می‌رسد که در صورت اعلام نیاز این کشور بعد از ماه مبارک رمضان، صادرات سیمان ایران به عراق طبق جدول سهمیه‌بندی صادرات شرکت‌ها آغاز خواهد شد.

وی در پایان درمورد تغییر در قیمت داخلی سیمان نیز گفت: از ۱۵ تیرماه قیمت‌های داخلی سیمان افزایش خواهد یافت که میزان دقیق این افزایش هنوز نهایی نشده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.