پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پنجمین قهرمانی سویا در اروپا/لیورپول نیمه دوم خواب بود؛لک‌لک‌ها در حسرت جام
سویا با غلبه بر لیورپول در دیدار فینال لیگ اروپا برای پنجمین بار به عنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دیدار فینال لیگ اروپا بین لیورپول و سویا از ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه در ورزشگاه جاکوب پارک شهر بازل سوئیس برگزار شد.

لیورپول با غلبه بر ویارئال راهی فینال شده بود.

سویا با عبور از سد شاختار دونتسک راهی فینال شده بود.

این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود سویا خاتمه یافت تا سویا نشان دهد که متخصص قهرمانی در لیگ اروپا است و لیورپول با کلوپ هم در حسرت جام بماند.

گل‌های بازی را استوریچ در دقیقه ۳۵ برای لیورپول و گامرو در دقیقه ۴۵  و کوکه ۲ گل در دقایق ۶۴ و ۷۰ برای سویا به ثمر رساند.

بازی با حملات پایاپای دو تیم آغاز شد و تا دقیقه ۳۰ هر دو تیم بارها توپ را تا پشت محوطه جریمه یکدیگر پیش بردند اما توپی از خط دروازه‌ها رد نشد تا اینکه بعد از دقیقه ۳۰ زور لیورپول به سویا چربید و بعد از ایجاد چند موقعیت در نهایت روی زیرکی استوریچ شاگردان کلوپ به گل رسیدند تا نیمه اول با برتری لیورپول خاتمه یابد.

نکته جالب این اینکه توپ کمتر در میانه میدان ضرب می‌خورد و هر دو تیم پرس را در زمین خودی انجام می‌دادند.

در نیمه دوم سویای با تجربه که در ۲ سال اخیر ۲ بار به عنوان قهرمانی لیگ اروپا دست یافته است در اولین توپی که روی دروازه لیورپول آورد به گل رسید تا نیمه دوم طوفانی آغاز شود.

در ادامه بازی با تعادل دنبال شد و هر دو تیم با هر توپی که کسب می کردند خیلی سریع خود را به پشت محوطه جریمه حریف می رساندند اما سویا که متخصص قهرمانی در لیگ اروپا است در لحظاتی که لیورپول در دفاع تمرکز لازم را نداشت با بازی سازی بانگا و سرعت گامرو و گلزنی کوکه ۲ گل دیگر درون دروازه مینیوله جای داد تا سویا با آغاز نیمه دوم و در ۲۵ دقیقه ۳ گل به ثمر برساند.

در نهایت سویا که نیمه دوم را کاملا در اختیار داشت توانست حملات کم رمق لیورپول را کنترل کند و برای پنجمین بار قهرمان لیگ اروپا شود تا لیورپول با کلوپ هم فصل را بدون جام به پایان برساند.

سویا پیش از این در سال‌های ۲۰۰۵–۰۶, ۲۰۰۶–۰۷, ۲۰۱۳–۱۴, ۲۰۱۴–۱۵ به عنوان قهرمانی لیگ اروپا دست یافته بود و با این قهرمانی برای پنجمین بار قهرمان لیگ اروپا شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.