پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کی‌روش: از رقبایمان ۸ بر ۵ پیش هستیم/بازیکنان فینال جام حذفی فرصت حضور در تیم ملی را نخواهند داشت
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران صحبت‌های خود را در نشست خبری مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کارلوس کی‌روش در نشست خبری امروز خود در ابتدای صحبت‌هایش اظهار داشت: همان طور که مطلع هستید در تاریخ ۱۳ فوریه درخواست استعفای خود را مطرح کردم تا بتوانم از تیم ملی بروم.

وی افزود: پس از آن در تاریخ ۹آوریل جلسه ای برگزار کردیم و در هیات رئیسه مسائل و مشکلات را مطرح کردیم. تمام دغدغه ها و مشکلات مختلف را گفتیم و بعد از آن از زمان ریاست تاج جلسات مختلفی را برای حل مشکلات برگزار کردیم.

کی‌روش ادامه داد: در نهایت امروز به دو نتیجه رسیدیم اول اینکه تاج موافق استعفا و توافق دو طرفه برای رفتن من نیست و مسئله دوم به دغدغه اصلی که در ذهن من بود برمی‌گردد. به توافق رسیدیم که جام جهانی ۲۰۱۸ برای ایران از امسال شروع می‌شود.در واقع به این برداشت واحد رسیدیم که جام جهانی از خرداد آغاز می‌شود و این توافق که اولین مسابقه برای ما در جام جهانی روسیه از شهریور امسال آغاز شده و مطمئنا با این برداشت واحد کسب نتیجه برای رسیدن به اهداف آسانتر خواهد شد.

وی گفت: این توافق به این منظور است که این حس فوریت باید جاری باشد تا بتوانیم طی یک سال آینده موفقیت که همان صعود به جام جهانی است را تضمین کنیم. چون باید تا ۵ ماه آینده ۵ بازی انجام دهیم و این یعنی ۱۵ امتیاز از رقابت‌ها و طی ۸ ماه آینده نیز باید ۷ بازی دیگر انجام دهیم و این بدان معناست که تا سال آینده این موقع تکلیف صعود تیم ملی به جام جهانی روشن شده است.

وی تاکید کرد: در انتها باید بگویم به چنین نتایجی رسیدیم و همه با این تفکر موافق هستند که تیم ملی اولویت اول فوتبال ایران است و توقع کامل هواداران را باید بتوانیم با تعهد و همکاری والا برآورده کرده و دست به دست هم به این مهم برسیم.البته نیاز است کنار هم باشیم و با آنهایی که عاشق تیم ملی هستند و آمادگی انجام هر کاری را برای موفقیت این تیم دارند با آنها به این هدف برسیم.

کی‌روش در مورد اتفاقاتی که در چند روز اخیر در ساختمان ایفمارک به وجود آمده یادآور شد: با کمال احترامی که برای سوال شما قائلم باید بگویم که در حال حاضر این موضوع برای من اهمیت ندارد. مطلبی که هم اکنون برایم حائز اهمیت است منابع مالی مناسب و حمایت‌های لازم است. یادآوری  می‌کنم که در چند ماه آینده ما باید مقابل رقبای قدرتمندی چون کره جنوبی قرار بگیریم که از داشته‌ها و سرمایه‌های مالی زیادی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: کره جنوبی همچنین هواداران زیادی در جهان دارد و این تیم گذشته بسیار در جام جهانی هم دارد. باید یادآوری کنم حامیان اصلی جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شرکت‌های از کره جنوبی بودند این در حالی است که هیچ یک از شرکت‌های ایران کمپانی‌های اصلی نبودند. من نمی‌خواهم اسمی بیاورم چرا که جنبه تبلیغاتی خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال تاکید کرد: چین هم از منابع مالی بسیار خوبی برخوردار است. روز گذشته اعلام شد که این کشور ۵۰ میلیون دلار برای تیم ملی فوتبالش اختصاص داده است که اگر این پول زمانی به تیم ملی فوتبال ایران اختصاص یابد، جایزه بزرگی خواهد بود و کمک زیادی به تیم ملی می‌کند.

کی‌روش با اشاره به فعالیت چین در تیم‌های پایه یادآور شد: کشور چین برنامه‌ریزی کرده است که در یکی دو سال آینده ۵۰ هزار آکادمی پایه در این کشور افتتاح شود. یک بار دیگر تکرار می‌کنم. چین می‌خواهد ۵۰ هزار آکادمی فوتبال پایه را در یکی دو سال آینده افتتاح کند. در مورد رقیب دیگرمان هم یعنی قطر احتیاجی نیست که صحبت کنم چرا که آنها میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ هستند و مطمئنا منابع مالی قوی‌ای دارند. شما سؤال خاصی پرسیدید (با اشاره به سؤالی که در مورد درگیری‌اش در ساختمان ایفمارک شده بود) اما من هوشمندانه پاسخ می‌دهم. وقتی برای از دست دادن نداریم و با هیچ سرمایه‌ای و منابع مالی بسیار محدود به مصاف رقبایمان می‌رویم. هر شخصی در هر زمانی به هر اندازه منابعی را هدر بدهد مطمئنا در راستای کمک به تیم ملی نیست. وظیفه من این است که ضمانت کنم تمام منابع به سمت تیم ملی هدایت شود.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم متوجه پاسخ من شده باشید.بار دیگر اعلام می‌کنم همه باید در کنار یکدیگر از هم حمایت کنیم. زیرا یک مسئولیت بزرگ بر عهده داریم و باید مقابل غول‌های فوتبال آسیا قرار بگیریم. پس از قرعه‌کشی هم رسما اعلام کردم که در گروه ما دو تیم یعنی کره جنوبی و قطر مدعی‌تر از ما هستند. پس از آنها رقبای دیگرمان یعنی ازبکستان و چین هم وجود دارند.مخصوصا چین که برای جایگاه دومی می‌جنگد اما ما هم در ایران بهترین تلاش خود را خواهیم کرد. ضمن اینکه این را باید در نظر بگیریم که منابع ما محدود است اما با تجربه و هوشمندی که داریم مخصوصا شور و اشتیاقی که بین بازیکنان و هواداران وجود دارد تمام تلاش خود را می‌کنیم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه قول‌های قبلی مسئولان به او عملی نشد و این موضوع او را کمی بی‌اعتماد کرده الان با این تغییر ساختار فکر می‌کند الان این وعده‌ها عملی می‌شود یا خیر، گفت: اگر اعتقاد و اطمینان نداشتم که تاج نمی‌تواند قول‌هایش را عملی کند الان اینجا نبودم. در واقع اگر این اعتقاد و اطمینان کامل را نداشتم که قول‌ها و وعده‌های او عملی نخواهد شد، امروز اینجا نبودم.امروز اینجا نبودم ولی به یاد دارم در همین کنفرانس‌ها اعلام کردم که زمان قول دادن نیست و زمان عمل کردن است. هفته آینده اردویی خواهیم داشت و بعد از آن تیم ملی با مقدونیه بازی می‌کند و باز هم با مشکلاتی روبرو می‌شویم به این خاطر که برنامه تیم ملی که از ماه‌های قبل مدون شده بود با فینال جام حذفی همزمان شده است.این برنامه‌ای نبود که از قبل آن را هماهنگ کردیم و این موضوع تاثیراتی را می‌گذارد چون نمی‌توانیم تعدادی از بازیکنان را داشته باشیم و این بازیکنان فرصت حضور در تیم ملی را نخواهند داشت که هم آنها را متضرر می‌کند هم تیم ملی را.

وی تاکید کرد: عین این اتفاق قبل از جام جهانی برزیل رخ داد اما مطمئنم با مدیریت تاج و اتحاد خانواده فوتبال دیگر نباید شاهد اشتباهات قبلی باشیم و این اشتباهات تکرار شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: شما در مورد کفاشیان، تاج و سازمان لیگ پرسیدید ولی بار دیگر می‌گویم ما نیاز به کمک همگان داریم و هر کسی می‌تواند باید به تیم ملی کمک کند چون در‌ها باز است و به همه خوشامد می‌گوییم. هر کسی با قلبی آکنده از محبت حتی اگر با انتقاد نظراتش را مطرح کند ما به او خوشامد می‌گوییم و فقط با ذهن باز و قلبی خوب باشد چون ما به همه نیاز داریم.

سرمربی تیم ملی در مورد جلساتی که با رئیس فدراسیون فوتبال داشته و خروجی این جلسات تاکید کرد: ما ۶۷ ساعت با رئیس فدراسیون فوتبال جلسه داشتیم اما منطقی و منصفانه نیست که بخواهیم ناگهان اتفاقی رخ داده و با جادویی در طول یک هفته مشکلات حل شود. اما حداقل مطمئن هستیم که اطلاعاتمان در مورد مشکلات و مسائل مختلف کامل شده است و در حد توان راهکارهای مناسب را برای تیم ملی در نظر می‌گیریم.

کی‌روش تاکید کرد: وقتی شما با مشکلات روبرو هستید دو گزینه دارید اول اینکه آن مشکل را حل نکنیم که این موضوعت باعث می‌شود مشکلات عدیده و بزرگتری به وجود بیاید.اما راه‌حل دوم این است که به دنبال راه‌حل مناسب برای برطرف کردن مشکلات باشیم ما هم در این زمینه صحبت‌های مختلف زیادی انجام دادیم و هم اکنون کاملا در اطلاع مسائل و مشکلات هستیم تا بهترین راه‌حل را برای آماده سازی تیم ملی فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: در مورد رقبایمان مسئله‌ای ساده‌ای را بیان می‌کنم حریفان ما زمین‌های تمرینی به مراتب بهتر از ما دارند که این موضوع باعث می شود آن‌ها یک لحظه پیش بیفتند؛ منابع مالی بهتری دارند تا اینجا دو بر صفر به سود آن‌ها. کشورهایی مثل چین، کره جنوبی و قطر از بازیکنان خوب خارجی در لیگ خودشان سود می‌برند؛ تا اینجای کار سه به صفر به سود آن‌هاست و فضای مربی گری بسیار خوبی دارند. مربیان مطرحی در لیگشان حضور دارند. تا اینجا چهار بر صفر به سود آنها. پاداش ها، پروازهای چارتر، هتل‌های خوب و سایر امکانات آنها را پنج بر صفر پیش می‌اندازد اما ایران بهترین آمادگی را برای حضور در مسابقات خواهد داشت و بهترین تمرینات را انجام می‌دهد و ما ۶ بر ۵ پیش می‌‌افتیم. (پس از این صحبت کی‌روش خبرنگاران حاضر در کنفرانس برای سرمربی تیم ملی دست زدند).

وی تاکید کرد: با حمایت‌های پر شور هواداران و عملکرد خوب بازیکنان در نهایت ما با نتیجه ۸ بر ۵ به پیروزی می‌رسیم این مسئله‌ای که بیان کردم خیلی شفاف است نتیجه صحبت های ما با رئیس فدراسیون فوتبال این بود که بهترین آماده سازی را برای حضور در جام جهانی داشته باشیم که اگر بتوانیم این گونه عمل کنیم قطعا موفق می‌شویم. من دو مثال می‌زنم یکی قهرمانی لسترسیتی در انگلیس و دیگری قهرمانی استقلال خوزستان که جا دارد بار دیگر به این تیم و مربی آن تبریک بگویم اینگونه مثال‌هاست که نشان می‌دهد فوتبال زنده است.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: هیچ وقت قهرمانی را نمی‌توانیم بخریم چرا که قهرمانی قیمتی ندارد اگر این گونه بود رئال مادرید همیشه باید قهرمان می‌شد یا منچسترسیتی با منابع مالی زیادی که دارد باید هر ساله قهرمان می‌شد اما تیم خوب و آماده سازی خوب می‌تواند باعث شود که جلو بیفتیم و قدم جادویی برداریم.

کی‌روش در پایان کنفرانس در مورد پیراهن‌های تیم ملی صحبتی نکرد و وقتی خبرنگاری از او در مورد این پیراهن‌ها سوال پرسید مدیر رسانه‌ای تیم ملی تاکید کرد که زمان کنفرانس به پایان رسیده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.