پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دومین یادواره شهید ابراهیم هادی و جوانان شهید گردان‌های کمیل و حنظله در تهران برگزار می‌شود
همزمان با روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان یادواره شهید ابراهیم هادی و 500شهید گردان های کمیل و حنظله در تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به همت گروه فرهنگی شهید هادی، همزمان با روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، دومین یادواره شهید ابراهیم هادی، علمدار کانال کمیل و پانصد جوان شهید گردانهای کمیل و حنظله، در محل مصلی امام خمینی (ره) ، برگزار می شود.
سهراب شهیدی دبیر اجرایی ستاد برگزاری مراسم روز جوان، با اعلام این خبر اظهار داشت: روز جوان بهترین فرصت برای معرفی رشادت ها و ایثارگری های جوانان عاشورایی میهن اسلامی است. یکی از برجسته ترین مقاطع دوران دفاع مقدس، حماسه عاشورایی پنج روز مقاومت دو گردان از رشیدترین فرزندان این مرزو بوم است که در عملیات والفجر مقدماتی، با خیانت منافقین در محاصره دشمن تا دندان مسلح قرار گرفته، پس از پنج روز مقاومت، یکی یکی به شهادت رسیدند.
وی افزود : یکی از موثرترین راه های مقابله با خود باختگی در مقابل هجوم فرهنگ بیگانه، زنده نگه داشتن یاد شهدا ، معرفی آنان به عنوان اسوه های عملی، برای جوانان عصر حاضر و دوستی و رفاقت دو سویه دائمی جوانان با شهدا می باشد. بی شک همه شهدای گرانقدر می توانند سرمشق های عملی و چراغ راه هدایت جوانان قرار گیرند، لکن وقایع مقاطعی از هشت سال دفاع مقدس و شهادت مظلومانه صدها نوجوان، در نبردی عاشورایی و شباهت آن به واقعه کربلا، دل هر جوان عاشقی را شیفته این جوانمردان می‌کند.
شهادت جوانان و نوجوانان دو گردان کمیل و حنظله در عملیات والفجر مقدماتی، در قلب فکه، پس از پنج روز محاصره و تشنگی و تسلیم نشدن حتی یک نفر از این دلاور مردان، از مقاطع درخشان دفاع مقدس می باشد که به دلایل موفقیت در دستیابی به اهداف، در سه دهه اخیر مکتوم مانده و به آن پرداخته نشده است و همواره می تواند سرمشق ما در مواجهه با عداوت دشمنان مان باشد.
شهیدی اضافه کرد : شهید ابراهیم هادی، پهلوانی شجاع، فرمانده ای دلاور، مداحی دلسوخته، استاد تهذیب نفس، شهیدی گمنام و علمدار کانال کمیل، آخرین شهیدی است که پس شهادت فرمانده گردانها، فرماندهی کانال را بعهده گرفته و از پنج روز محاصره در کانال کمیل و شهادت تمامی یارانش، تنهای تنها، با لبی عطشان به ملاقات خدا می‌رود.
وی افزود : این شهید با مجموعه خاطرات و زندگینامه خود در کتاب “سلام بر ابراهیم” که قریب صد بار در قالب ۴۰۰ هزار نسخه کتاب، تجدید چاپ شده است، طی سالهای اخیر توانسته به قلب صد ها هزار جوان عاشق این مرز و بوم راه یافته، به عنوان اسوه ای عملی، در زندگی آنان نقش آفرینی کند و ما در این یادواره تلاش خواهیم کرد، جمع بیشتری از جوانان را، با این شهید بزرگوار آشنا نموده تا در تمسک و توسل به این قهرمانان همیشه زنده، در بحبوحه های زندگی، راه را گم نکرده و مسیر زندگی را با گامهای استوارتری بردارند.در سالهای اخیر نیز بسیاری از مدافعین حرم و شهدای گرانقدر این جهاد فراملی، با اقتدا به شهید ابراهیم هادی و تمسک به اخلاق و منش این شهید، حماسه های عاشورایی بی نظیری آفریده اند.
شهیدی یادآور شد: در این مراسم که با حضور جوانان و اقشار مختلف مردم برگزار می شود، حجه الاسلام و المسلمین پناهیان درباره بزرگداشت روز جوان، حضرت علی اکبر (ع) و رشادتهای شهید هادی، علمدار کانال کمیل و شهدای گردان های کمیل و حنظله، شهدای مدافع حرم و رفاقت دو طرفه با این ستارگان آسمانی سخنرانی خواهد کرد و به نقش برجسته شهید هادی در میان رزمندگان سایر کشورها، خواهد پرداخت.
همچنین سردار سعید قاسمی، از فرماندهان دوران دفاع مقدس و هم رزمان شهید هادی، به بیان رشادتها ، خاطرات و حماسه شهدای دو گردان کمیل و حنظله در این پنج روز، می پردازد.
دبیر اجرایی ستاد برگزاری مراسم روز جوان، اجرای نماهنگ علمدار کمیل توسط حامد زمانی، اجرای دو تواشیح عطر رفاقت و مدافعین حرم توسط گروه محراب، اجرای تئاتر کانال کمیل، تقدیر از رشادتهای مدافعین حرم، نورافشانی و اکران فیلم بادیگارد در انتهای مراسم، از دیگر برنامه های این یادواره اعلام کرد.
گفتنی است گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، با برگزاری صدها یادواره برای شهدا و به چاپ رساندن چهل عنوان کتاب در خصوص زندگینامه و خاطرات شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس، توانسته است نقش موثری در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ایفا نماید و کتابهای این گروه از پرفروش ترین آثار دفاع مقدس است.
یادواره اول روز جوان در هشتم خرداد سال قبل با حضور چهار هزار نفر از جوانان و احاد مردم در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. خادم الشهدا گفت:

    تشییع پیکر مطهر جانباز دفاع مقدس، هنرمند تئاتر و مرشد مطرح بهبهان + تصاویر
    http://koocheyeshahid.ir/1395/02/30/post-104

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.