پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پیش‌بینی هوایی گرم در مازندران
رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: برای روزهای چهارشنبه ۲۹ و پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه امسال با استقرار جوی نسبتاً پایدار و شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم کماکان هوای نسبتاً گرمی را در استان شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد اسدی اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای روزهای چهارشنبه ۲۹ و پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه امسال با استقرار جوی نسبتاً پایدار و شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم کماکان هوای نسبتاً گرمی را در سطح استان شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه طی این مدت در مناطق جلگه‌ای و ساحلی احتمال مه صبح‌گاهی وجود دارد، گفت: به‌دلیل نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب کشور انتظار می‌رود در برخی ساعات به‌ویژه بعد از ظهر افزایش ابر را شاهد باشیم که روز پنج‌شنبه در ارتفاعات احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه امسال گرم‌ترین دمای هوا مربوط به ساری و دشت‌ناز با ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما مربوط به بلده با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

اسدی تصریح کرد: از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه با نفوذ سامانه ناپایدار و شکل‌گیری جریانات خنک و مرطوب شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود به‌تدریج شاهد بارندگی، وزش باد و کاهش دما در استان باشیم که این بارش‌ها روز شنبه در مازندران کماکان ادامه دارد.

وی در پایان گفت: وضعیت دریای خزر روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه موج کوتاه و از روز جمعه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.