پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تحصیل ۷۰۰ دختر و پسر دبستانی در مدرسه ۶۷ ساله
مدرسه نوربخش در سال 1328 بنا شده است و از آن سال تا کنون دانش‌آموزان زیادی در این مدرسه به تحصیل پرداختند و در حال حاضر میزبان ۷۰۰ دانش آموز دختر و پسر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

روایت پنجم درباره دبستان نوربخش استان یزد به وضعیت ساختمان مدرسه اشاره دارد؛ مدرسه نوربخش در سال ۱۳۲۸ بنا شده است و از آن سال تاکنون دانش‌آموزان زیادی در این مدرسه به تحصیل پرداختند.

در حال حاضر مدرسه ۱۲ کلاس دارد که البته در گذشته فقط ۵ کلاس داشت ولی به دلیل افزایش جمعیت دانش آموزی، به تدریج به تعداد کلاس های آن ، اضافه شد.

مهناز زارع مدیر دبستان دخترانه نوربخش می‌گوید: ساختمان اصلی مدرسه، ۵ کلاس دارد و مابقی کلاس ها در حیاط مدرسه اضافه شده است.

وی ادامه می دهد: با توجه به تعداد زیاد دانش آموزان و کمبود مدرسه در این منطقه، دبستان نوربخش دو نوبته شد.

زارع اضافه می کند: یک نوبت به دبستان دخترانه با حدود ۳۵۰ دانش آموز و یک نوبت به دبستان پسرانه با حدود ۳۵۰ دانش آموز اختصاص یافت که هر هفته جای دبستان ها در نوبت صبح و عصر جابجا می شود.

مصالح ساختمان اصلی مدرسه که به سال ۱۳۲۸ بر می گردد، آجر و کاهگل است. در این سالها، مدیرانی که در دبستان های نوربخش حضور داشتند، تلاش کردند که ظاهر این مدرسه را شاداب و زیبا نشان دهند.

مدرسه نوربخش به رغم قدمت بالا اما سر حال به نظر می رسد که البته نباید فراموش کرد که این شادابی، ظاهر مدرسه است.

خانم زارع ۳ سال پیش برای حل مشکل کمبود کلاس در این مدرسه، به همراه برادرش مصطفی زارع که مدیر دبستان پسرانه نوربخش است تصمیم گرفتند از ساختمان سرایداری استفاده کنند و خانه سرایدار به کلاس درس تبدیل شد.

به ازای حدود ۳۵۰ دانش آموز ۴ سرویس بهداشتی در مدرسه وجود دارد که دانش آموزان می گویند کافی نیست؛البته استاندارد هم در این خصوص به ازای هر ۴۵ دانش آموز، یک چشمه توالت است.

بچه های مدرسه می گویند که خراب شدن بخشی از آسفالت حیاط مدرسه موجب شده است که آنها هنگام بازی در حیاط مدرسه به زمین بخورند و حتی دچار آسیب دیدگی بشوند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.