پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خطر صدای بلند برای مادران باردار/ آسیب شنوایی جنین
دبیر اجرایی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران تاکید کرد: برای مادرانی که باردار هستند صدا می تواند به سیستم شنوایی جنین آسیب بزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر سعید ملایری گفت: یکی از محورهای اصلی کنگره پانزدهم بحث تاثیر صدا بر سیستم شنوایی انسان است و وقتی صدا بلندتر از حد عادی باشد در طولانی مدت می تواند بر سیستم شنوایی آسیب بزند.

وی افزود: برای مادرانی که باردار هستند صدا می تواند بر روی سیستم شنوایی جنین آسیب بزند و قبلا تصور میشد که جنین خیلی متاثر از صداهای خارج نیست اما در حال حاضر و بر اساس آخرین مطالعات مشخص شده که حتی مادری که درمواجه با صدای بلند میباشد هم سیستم شنوایی جنین اش ممکن است آسیب ببیند .

دبیر اجرایی پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران اظهار داشت: به مادران باردار  توصیه می شود در ماه های آخر بارداری اگر در یک محیط صنعتی کار می کنند لازم است ساعت کمتری را در مواجه با صدا قرار گیرند یا بتوانند نوع کارشان را طوری تغییر دهند که در مواجه با صدای بلند نباشند و پیگیری این موضوع اهمیت خیلی بالایی دارد و باید بدانیم اگر کم شنوایی اتفاق افتد علاوه بر اینکه می تواند زندگی فرد را متاثر کند و پیرگوشی زود هنگام را برای فرد داشته باشد، می تواند بسیاری از فرصت های شغلی مناسب را هم از فرد بگیرد و تاثیر جدی بر زندگی فرد بگذارد.

ملایری افزود: برای افرادی که در محیط های صنعتی کار می کنند شدت صدا نباید بیشتر از ۸۵ دسی بل باشد و اگر بیشتر از این شدت باشد یا باید ساعت کار فرد کمتر از ۸ ساعت شود یا اینکه شدت صدا را کم کرد که البته برای کسانی که در محیط های صنعتی و نظامی کار می کنند این استانداردها وضع شده است زیرا شغل این افراد طوری است که دائما در معرض صدا هستند.

پانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۵ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.