پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

لاریجانی در جمع خبرنگاران: مبلغ قابل توجهی برای تقویت بنیه دفاعی کشور به نیروی انتظامی اختصاص داده شده/ هنوز کاستی‌هایی در زمینه مبارزه با قاچاق وجود دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبلغ قابل توجهی برای تقویت بنیه دفاعی کشور به نیروی انتظامی اختصاص داده شده است، گفت: هنوز کاستی‌هایی در زمینه مبارزه با قاچاق وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بیست و یکمین همایش فرماندهان، روسا و مدیران ناجا که صبح امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۹۵ برای تقویت بنیه دفاعی کشور بودجه قابل توجهی به نیروی انتظامی اختصاص داده شده است و همچنین برای انسداد مرزها، مقابله با اشرار و جریانات تروریستی و امنیت کشور در مواردی بودجه سایر نیروهای مسلح نیز افزایش پیدا کرده است تا امنیت پایداری در کشور حاصل شود.

وی در خصوص تخصیص بودجه برای وضعیت کارکنان نیروی انتظامی افزود: برای این امر نیز بودجه نسبتا خوبی را در نظر گرفتیم البته باید قبول کرد که نیروی انتظامی نیروی بسیار وسیعی است که فعالیت‌های بسیار متنوع و متکثری دارد. باید در این زمینه کمک کرد تا هم سازمان‌ تکمیل و هم مشکلات معیشتی کارکنان بهتر شود. امسال تا جایی که می‌توانستیم برای کمک به معیشت کارکنان بودجه اختصاص دادیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه لایحه سلاح سرد به کجا رسید، گفت: البته در این زمینه قانون وجود دارد ولی باید کمک کرد تا قانون آن به قدری قوی‌تر شود که بخشی از آن را مرکز پژوهش‌ها عملی کرده و بخش دیگری از آن باید با هماهنگی بخش‌های مختلف کشور مانند نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید صورت می‌گرفت که در عین حال این هماهنگی‌ها در حال انجام است.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران تصریح کرد: قوانین لازم در خصوص مبارزه با قاچاق، تصریح کرد: من فکر می‌کنم ما در این گونه ناهنجاری‌های اجتماعی به دو گونه مواجه هستیم که یکی از آنها این است که این موضوع را در اجتماع پهن کنیم و راجع به آن مرثیه‌سرایی کنیم البته جذابیت‌های رسانه‌ای دارد و من آن را نفی نمی‌کنم ولی گاهی طبیبانه با این ناهنجاری برخورد می‌کنیم. به عنوان بخشی از مبارزه با قاچاق یا سایر پدیده‌های اجتماعی رسانه‌ها یک مسئولیتی را برعهده می‌گیرند که با آن طبیبانه برخورد می‌کنند. این زمانی است که شما باید در مجموعه‌ای از اقدامات که در کشور انجام می‌شود که (یک رکن آن رسانه‌ها هستند) که در این میان نقش رسانه‌ها بازدارنده است و به عنوان مثال اگر یک شرارتی در کشور انجام می‌شود مثلا قتل مسلحانه‌ای انجام می‌شود زمانی ما تنها این قتل را توصیف می‌کنیم ولی گاهی شما احساس می‌کنید این مسئله طوری باید به گونه‌ای رفتار و برخورد قوای قضاییه و نیروی انتظامی بیان شود که دیگر کسی جرات نکند از این کارها داشته باشد.

در مورد قاچاق نیز به همین گونه است. اکنون نیز در کشور با قاچاقچی برخورد می‌شود البته نظر من این است که در مسئله قاچاق کاستی‌هایی وجود دارد و مثل بقیه نیست. نیروی انتظامی در زمینه راهنمایی و رانندگی بسیار موفق عمل کرده است که باید از آن تشکر کرد. در زمینه مبارزه با قاچاق هم تلاش‌هایی کرده است ولی ما هنوز این پدیده را در کشور داریم. نیروی انتظامی یک شریان وسیعی است که می‌تواند در این زمینه برخورد کرده البته با کمک سایر دستگاه‌ها. در این زمینه نیاز به طراحی و ساماندهی دارد. بخش‌های دیگر نیز باید در این زمینه به کمک نیروی انتظامی بیایند. همچنین دستگاه‌های دولتی در برخی موارد باید کمک بدهند. همچنین قوه قضاییه باید کمک کند تا یک کار هماهنگ‌شده‌ای در این زمینه صورت گیرد البته به نظر من این تدبیر در نیروی انتظامی وجود دارد.

وی در خاتمه عنوان کرد: ما باید از نیروی انتظامی بخواهیم تا برای تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان یک وظیفه مهم تلاش کند شما رسانه‌ها نیز کمک کنید تا این امر محقق شود. ما در زمینه مبارزه با قاچاق به شدت پیگیر این موضوع هستیم و اگر هم نیاز به این داشته باشند که قانون کمکی با اختیارات بیشتر به نیروی انتظامی داده شود ما حرفی نداریم چراکه این مسئله بسیار مهم است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.