پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«از شایعه تا واقعیت» وقتی تکفیری‌ها مقابل جبهه مقاومت کم می‌آورند/ دروغ‌های لو رفته داعش در «خان طومان»+تصاویر
نقض آتش‌بس در شهرک «خان طومان» با دروغ سازی‌ تروریست‌های تکفیری در به تصویر کشیدن تلفات و نیروهای اسیر مقاومت نیز همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

**شایعه**

نبرد خان طومان با اغراق و دروغ سازی‌های تروریست‌های تکفیری و حامیان مالی و نظامی آنها در به تصویر کشیدن تلفات و نیروهای اسیر مقاومت همراه شد که این موضوع خود نشان دهنده اوج شکست آنهاست.

در ادامه تصاویری را مشاهده می‌کنید که در صفحات وابسته به تروریست‌های جیش الفتح در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و چندی نگذشت که این تصاویر از سوی کاربران ایرانی نیز دست به دست شد.

تصویر زیر نیز به عنوان پیام یکی از اسرای جبهه مقاومت در همان ساعات ابتدایی نقض عهد و آتش‌بس در شهرک «خان طومان» از سوی منابع غیرمتعبر جهت تشویش اذهان عمومی به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد:

**واقعیت**

اما واقعیت تصاویر فوق چیست؟ یک جستجوی ساده نشان می‌دهد تصویر نخست مربوط به فوریه ۲۰۱۵ است و نه نبرد خان طومان.

تصویر دوم نیز یکی از تصاویر آرشیوی مربوط به سال ۲۰۱۵ است:

به گزارش فارس، نیروهای مقاومت، برای بازپس گیری شهرک خان طومان و آزادسازی مناطق دیگر در حومه جنوب استان حلب عزم خود را جزم کرده‌اند و دشمنان محور مقاومت در تلاش هستند با جنگ رسانه‌ای به اهداف خود برسند و همه باید در شرایط فعلی هوشیار باشند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.