پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جابری‌انصاری‌:تروریست‌ها در سوریه به آتش‌بس ملتزم نیستند/مقتدی صدر هیچ سفر رسمی به ایران نداشته
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: تحولات پس از اعلام آتش‌بس در سوریه نشان داد جریان‌های مقابل و تروریست‌ها به آتش‌بس ملتزم نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت خارجه در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: امیدواریم پیروان راه ائمه هدی (ع) و مدرسه اهل بیت (ع) و پیامبر اسلام (ص) باشیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات ایران و روسیه درباره سوریه با بیان اینکه رایزنی‌های مستمری بین دو کشور در جریان است، اظهار داشت: در آخرین گفت‌وگوها بین ۲ کشور تحولات صحنه سوریه و منطقه بررسی شد.

جابری‌انصاری با اشاره به سازوکار برقراری آتش‌بس در سوریه افزود: تحولاتی که از اعلام آتش‌بس صورت گرفته نشان داده التزامی از سوی جریان‌های مقابل در زمینه آتش‌بس وجود ندارد.

وی درباره کمیته کشوری بررسی وضعیت ۲ میلیارد دلار دارایی‌های ایران در آمریکا عنوان کرد: گزارشی که در این زمینه تهیه شده امروز در شورای عالی امنیت ملی ارائه شده یا در حال ارائه شدن است. این گزارش پیش‌تر به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نیز ارائه شده است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی درباره سفر نخست وزیر ژاپن به ایران افزود: این سفر در زمان خود اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی درباره حج تمتع نیز عنوان کرد: شورای عالی حج دیروز تشکیل جلسه داد. اگر روند کارشکنی عربستان تا روزهای آتی که آخرین روزهای پیگیری مسائل حج است ادامه یابد، عملا ریاض سد راه حجاج ایرانی شده است. تا آخرین لحظات امیدواریم عربستان از این سیاست خود دست بردارد.

وی درباره تحولات داخلی ترکیه نیز عنوان کرد: بنا نداریم در مسائل داخلی ترکیه دخالت کنیم.

جابری‌انصاری در خصوص شایعات مربوط به سفر مقتدی صدر به ایران نیز گفت: مقتدی صدر هیچگونه سفر رسمی به ایران در مقطع اخیر برای رایزنی با مقامات ایرانی نداشته است.

وی همچنین تصریح کرد: حضور ایران در نشست وین درباره سوریه در اواخر اردیبهشت ماه در دست بررسی است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.